W dalekiej krainie Ethnos nastaje właśnie nowa Era. Stara Era zupełnie spustoszyła Sześć Królestw i rozproszyła dwanaście Plemion Ethnos po najdalszych zakątkach krainy.

Nadszedł czas, aby znalazł się przywódca, który zjednoczy Plemiona siłą potężnego sojuszu, umiejętnie wykorzystując ich specjalne zdolności. Kto okaże się mieć najwięcej sprytu i mądrości, by jako Król Ethnos wprowadzić je w Złoty Wiek?

Ethnos to gra dla dwóch do sześciu osób. Zadaniem graczy jest zdobycie pozycji Króla Ethnos. Gracz, któremu uda się przejąć kontrolę nad największą liczbą Królestw i który zgromadzi wokół siebie największą liczbę Sojuszników, otrzyma najwięcej Chwały i miano Króla Ethnos.

W grze Ethnos prowadzisz do chwały jedno z Plemion i walczysz o tytuł króla całej krainy. To kontrola nad każdym z nich zapewni ci potrzebne do zwycięstwa punkty Chwały. Możesz pokierować Elfami, Krasnoludami czy też Niziołkami, ale także plemionami Morskiego Ludu, Skrzydlatych, czy Minotaurów. Mnogość wyboru gwarantuje ogromną regrywalność!

Obecnie gra Ethnos od Portal Games jest niemal wyprzedana, a ostatnie sztuki dostępne będą do wyczerpania zapasów w naszym sklepie. Więcej na temat gry dowiesz się na stronie naszego sklepu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozgrywce, komponentach i designie gry? Odwiedź archiwalną wersję strony gry Ethnos, kliknij: Ethnos

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @angryboardgamer: Ostatnie dni przedsprzedaży limitowanej edycji gry @Portal_pl #NeuroshimaHEX wraz z bonusami. ⏱⏱⏱ 🔥Szczegóły🔥https://t…
RT @neuroshimahexpl: Gra Neuroshima: Last Aurora swoją premierę miała w zeszłym tygodniu – 10 listopada. Aktualna sytuacja nie pomaga w spo…
RT @TrybSolo: My favorite roll & write - “Imperial Settlers” 🎲✏️ #trybsolo #boardgames #gryplanszowe #imperialsettlersrollandwrite @Portal_

Newsletter