Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu to samodzielna kooperacyjna gra planszowa dla 1-4 graczy, osadzona w świecie dark fantasy. Rozgrywka łączy zagadki typu escape room z grą narracyjną, w której decyzje graczy wpływają na przebieg rozgrywki, oraz elementy gier fabularnych/rpg, w których podjęte wybory kształtują rozwój postaci.

Dzieci Żmijowego Lasu to mroczna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia młodzieńca, którego losem igrają tajemnicze siły i zła wola ludzi. Gilbert od zawsze mieszkał w miasteczku ukrytym gdzieś w mrocznym zakątku świata i otoczonym przez złowrogą, mroczną puszczę. Którą zamieszkują Wężopnącza, dziwaczne hybrydy roślin i zwierząt, ożywione mocą dawno zapomnianej, bluźnierczej magii. Miasteczko zdaje się bezpieczne. Gilbert nie znajduje w nim jednak ukojenia – bez rodziny, domu, bez własnego miejsca na świecie. Jedynym źródłem radości jest Sevilia, dla której jest kimś więcej niż tylko kolejnym bezdomnym nędznikiem. Jednakże moce, których Gilbert jest niemal nieświadomy, czyhają na tę odrobinę szczęścia, której jeszcze nie utracił. To, co rozciąga się poza murami miasta, wzywa go, pociągając za nici jego przeznaczenia.

Gracze muszą być przygotowani na liczne niespodzianki, zapierające dech w piersiach odkrycia, wymagające sprytu zagadki i wybory, które mają wpływ na bieg historii. Wcielając się w rolę Gilberta, wkroczą do mrocznej krainy, w której niewiele rzeczy jest tym, czym na pozór się wydaje, zanurzą się w historię dark fantasy, w której to oni stoją u steru!

Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu jest kooperacyjną grą przeznaczoną 1 do 4 graczy, z mocnym naciskiem na fabułę i brakiem limitu czasowego na ukończenie rozgrywki. Skupia się nie tylko na wymagających zagadkach, lecz także na wciągającej historii, na rozwój której gracze mają wpływ. To samodzielna odsłona serii Escape Tales, ale do jej rozegrania nie potrzeba egzemplarzy Rytuału Przebudzenia ani Low Memory. Tym razem twórcy postawili przy tym na nowe rozwiązania. W pudełku znajduje się pełna tajemnic mapa, a przedmioty znalezione w grze, będzie można ze sobą łączyć za pomocą aplikacji.

Odtwórz wideo

Odtwórz wideo

Odtwórz wideo

Odtwórz wideo

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.