Escape Tales: Low Memory to wyjątkowa gra kooperacyjna typu escape room dla 1 do 4 graczy, którą wyróżnia mocny nacisk na fabułę. Gra skupia się nie tylko na wymagających zagadkach, lecz także na wciągającej historii, na którą będziecie mieli wpływ podczas rozgrywki. Od decyzji podjętych podczas gry, zależeć będzie jak potoczy się cała historia.

Gra jest świetnym odwzorowaniem gier typu Escape Room – będziecie przeszukiwać poszczególne lokalizacje i napotykać zagadki logiczne, wymagające do rozwiązania sprytu, spostrzegawczości i myślenia analitycznego. Gra pozwala na zabawę w zaciszu domu, zarówno w grupie znajomych czy domowników, jak i w rozgrywce jednoosobowej

Escape Tales: Low Memory to gra kooperacyjna. Oznacza to, że wspólnie będziecie podejmować decyzje (nie dotyczy to trybu solo). Pamiętajcie, by omawiać ze sobą lokacje i zagadki. Zakończenie historii zależy od waszych wspólnych wyborów.

W roku 2060 Elizabeth żegna się z mężem. Wyruszają w rodzinną podróż, ona jednak musi dokończyć badania i postanawia później do niego dołączyć. Gdy tylko autonomiczny pojazd męża opuszcza podjazd, kobieta wraca do pracy. Kolejny zwykły dzień – przynajmniej tak jej się zdaje.

Następnego ranka budzi się na sofie. Przeraźliwie boli ją głowa, a w domu panuje bałagan, jakby ktoś się do niego włamał. Choć próbuje ze wszystkich sił, nie umie sobie przypomnieć niczego od momentu, gdy zajęła się pracą. Elizabeth postanawia użyć skanera pamięci.

To świetne narzędzie! Jednak postęp technologiczny ma swoją cenę…

Gra składa się z trzech następujących po sobie opowieści. Rozgrywka toczyć się będzie na planszy, na której umieszczone zostają karty Lokacji reprezentujące przestrzeń w jakiej znajduje się bohater. Możecie przeszukać dane miejsce sprawdzając na leżącej obok karcie Układu numer Paragrafu ze Story Booka i odczytując jego tekst, oraz zużywając żeton Akcji. Z Paragrafu dowiecie się, co znajduje się w danym miejscu – często będą to przedmioty, zagadki, wskazówki, a także jak dalej przebiega akcja opowieści.

Rozwiązania zagadek wprowadzać będziecie do bezpłatnej aplikacji Escape Tales, która jest przygotowana w formie strony internetowej. Jeśli napotkacie na problem z rozwiązaniem jakiejś zagadki, możecie dodatkowo wyświetlić w aplikacji wskazówki nakierowujące na jej rozwiązanie. Gra posiada wiele różnych zakończeń w każdej z trzech opowieści. Swoimi decyzjami i działaniami dotrzecie do jednego z nich. Wybory dokonane podczas pierwszych dwóch opowieści – i ich rezultaty – wpłyną na to, jak zakończy się ostatnia historia.

Aby przeszukać dane miejsce w przestrzeni sprawdzasz na leżącej obok karcie Układu numer Paragrafu ze Story Booka, który należy odczytać dla danej lokalizacji, oraz zużywasz żeton Akcji. Z Paragrafu dowiesz się jak dalej przebiega akcja opowieści oraz dostaniesz dodatkowe instrukcje. Często możesz na niej znaleźć przedmioty, zagadki, wskazówki. Jeśli zabraknie ci żetonów Akcji musisz dobrać kartę Stresu. Każda z 3 opowieści ma swoje własne karty Stresu, które dodatkowo wpływają na przebieg historii, oraz zawierają dalsze instrukcje.

Przeszukując lokacje często pewne paragrafy każą wam dobrać karty Gry (oznaczone literą C). Wśród nich odkryjecie m.in.:

Karty Zagadki – oznaczone w prawym dolnym rogu numerem zagadki na różowym tle (do użycia w aplikacji). Zagadka może składać się z jednej lub więcej kart. Rozwiązanie zagadki umożliwi wam kontynuację opowieści. Rozwiązanie wprowadzamy do bardzo prostej w użyciu aplikacji do gry dostępnej bezpłatnie na stronie internetowej: app.escape-tales.com

Karty Przedmiotów – z charakterystycznym tłem i ilustracją przedmiotu, który może się przydać w dalszej grze.

Karty Opowieści – które zawierają elementy kluczowe dla historii. Zawsze posiadają symbole :*, :# lub :<. Karty te – w przeciwieństwie do innych rodzajów kart – zachowujecie pomiędzy różnymi opowieściami.

Aplikacja Escape Tales służy do wprowadzania rozwiązań zagadek. Jest przygotowana w formie strony internetowej, którą możecie dodać do Ekranu Głównego urządzenia przenośnego, aby korzystać z niej jak z aplikacji (działa również w trybie offline).

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Portalcon'22 już DZISIAJ! 🥳 Wszystkim, którzy nie dotrą na Stadion Śląski, przypominamy o transmisjach live: 10:00… https://t.co/GI321UhHqE
Dziś o 14:00 najnowszy live stream Planszówki TV 📺 A w nim Ignacy i temat odcinka - Ranking najlepszych polskich wy… https://t.co/1GLOWNbH2Y
Dziś premiera Bonfire: Leśne Stworzenia i Pradawne Drzewa! ⚔️🕌 To rozszerzenie do najnowszego hitu Stefana Felda, d… https://t.co/TPSXWtnxKY

Newsletter