Coatl to strategiczna gra karciana z elementami układanki, w której postarasz się stworzyć najwspanialszą podobiznę Pierzastego Węża. Karty Proroctw pomogą Ci obrać strategię i zdobyć więcej punktów, ale uważaj, żeby ktoś w tym czasie nie sprzątnął Ci sprzed nosa Twojego elementu węża! Zagraj z przyjaciółmi lub w wariancie solo i zostań Arcykapłanem Azteków!

W pudełku znajdziemy aż 150 trójwymiarowych, szczegółowo wykonanych elementów Upierzonego Węża, w tym 15 Głów, 15 Ogonów i 120 segmentów Ciała w różnych kolorach. Fragmenty Coatla będziemy zabierać z okrągłej planszy Zasobów i umieszczać na indywidualnych planszach Graczy.

Ale jak te Węże ułożyć? To powiedzą Wam specjalne karty Świątyń i Proroctw. Tych pierwszych znajdziecie w pudełku 15, tych drugich – aż 54. Wszystkie zostały ozdobione klimatycznymi, azteckimi wzorami.

W czasie swojej tury gracz może zabrać z planszy Zasobów jedną Głowę, jeden Ogon lub dwa fragmenty Ciała Coatla, Które umieszcza na swojej planszy. Planszę zasobów będziemy uzupełniać, losowo dobierając kolejne elementy z woreczka.

W kolejnych turach będziemy składać swojego Coatla, a w zasadzie kilka Coatli. Każdy z graczy posiada na ręku karty Proroctw, które wskazują, z jakich konkretnie elementów powinien składać się dany Coatl oraz ile punktów za niego otrzymamy. Jeden fragment Węża może zostać wykorzystany tylko raz na pojedynczą kartę Proroctwa, ale jednocześnie może służyć spełnieniu warunków z kilku kart jednocześnie. Oprócz Kart Proroctw, na środku stołu znajdują się Karty Świątyń, które są wspólnym celem dla wszystkich graczy.

Mimo prostych zasad i szybkiej rozgrywki, Coatl oferuje niesamowitą regrywalność dzięki wielu możliwym posunięciom. Aby jeszcze bardziej urozmaicić grę, możecie skorzystać ze specjalnych żetonów Ofiar, umożliwiających niekonwencjonalne posunięcia, jak na przykład dobranie elementów Coatla bezpośredni z woreczka. Kiedy jednemu z graczy uda się ułożyć trzy podobizny Upierzonego Węża, gra dobiegnie końca.

Odtwórz wideo

Odtwórz wideo

Odtwórz wideo

Odtwórz wideo

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.