Rząd dał nam zielone światło, możemy kopać. W tym miejscu wkrótce popłynie woda, a tam rozbije się o nasze zapory. Musimy działać szybko, nim ktokolwiek się zorientuje. Ta ziemia jest rozległa, ale niewystarczająco. Nie wystarczy jej dla wszystkich.

Barrage: Rozszerzenie dla 5. gracza to dodatek do kultowej, zaawansowanej gry ekonomicznej, ciężkiego euro, w której staniemy na czele państwowych spółek, walczących o prymat na rynku produkcji energii. Kupując najnowocześniejsze technologie, będziemy budować tamy i elektrownie wodne, a następnie łączyć je za pomocą kanałów. W dodatku znajdziemy między innymi nową Mapę rozgrywki, nowe kafle Kontraktów Prywatnych i planszę dodatkowych Akcji, które znacząco urozmaicą rozgrywkę. Co więcej, wszystkie elementy z pudelka będziecie mogli wykorzystać nie tylko do gry 5-osobowej, ale także w rozgrywkach z Automą (w tym w trybie solo). Pamiętajcie, że do gry w 5 osób będziecie potrzebować rozszerzenia Projekt Leeghwatera, z dodatkową frakcją Niderlandów.

Wprowadzając do gry Rozszerzenie dla 5. gracza, przygotujcie się do gry z kilkoma zmianami. Po pierwsze, na nowej Mapie umieśćcie nie 4, a 5 wylosowanych uprzednio kafli Źródła. Po drugie, połóżcie na planszy 3 neutralne Tamy. Tamę 1. poziomu w górach, Tamę 2. poziomu na Wzgórzach i Tamę 3. poziomu na Równinach. I po trzecie wreszcie, dodajcie do odpowiednich stosów nowe kafle Kontraktów Prywatnych. Co ważne, po grze nie musicie ich wyjmować, gdyż nowe kafle sprawdzą się podczas każdej rozgrywki, niezależnie od liczby graczy!

Barrage stanie się jeszcze bardziej zaawansowaną grą, jeżeli skorzystacie z planszy Dodatkowych Akcji. W fazie przygotowania umieśćcie ją po prostu obok nowej mapy. Umieszczając swoich Inżynierów na nowej planszy, możecie położyć ich albo w jej górnej, albo w dolnej części. Kładąc Inżyniera na górze, wykonujecie jedną z czterech dostępnych tam akcji, kładąc go na dole, po prostu rozpatrujcie akcję produkcji.

Pamiętajcie, że nowe komponenty możecie wykorzystać także w rozgrywkach z Automą! W instrukcji znajdziecie nową Mapę Pomocniczą do sprawdzenia Kryteriów Konstrukcyjnych, a także zasady umieszczania Inżynierów przez Automy na planszy Dodatkowych Akcji. Czas rozpętać pięcioosobową batalię!

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.