Opis gry


Pogrzebane Sekrety to duży dodatek do Aeon’s End, Aeon’s End; Legacy oraz Aeon’s End: Wiecznej Wojny. W pudełku znajdziecie ponad 150 kart, w tym nowe karty Klejnotów, Artefaktów, Modyfikatorów, Zaklęć oraz Nemezis, a także innowacyjne żetony Impulsów, Uciszenia i Tarcz, które znacząco odmienią oblicze rozgrywki, odkrywając przed wami kolejne możliwości Aeon’s End. W zależności od gry podstawowej wprowadzicie do rozgrywki nieznane wcześniej mechaniki (Aeon’s End, Aeon’s End: Wieczna Wojna) albo zgłębicie te już poznane wcześniej (Aeon’s End: Legacy)

aeons end buried secrets 3dbox HIRES

Nieczysta gra

Pogrzebane sekrety są pogrzebane z konkretnego powodu — nikt nie powinien ich odgrzebywać. Ale kiedy wróg używa wszelkich metod, by nas zniszczyć, trzeba odwdzięczyć mu się tym samym. Gravehold ponownie jest zagrożone i tym razem nie ma miejsca na półśrodki.


Jeszcze potężniejsi…

W Pogrzebanych Sekretach użyjecie nieznanych wcześniej 45 kart Zaklęć, wykorzystacie 25 kart Artefaktów i wzmocnicie się 56 kartami Klejnotów. Zagrywając Psychiczny Wybuch, zadacie wrogowi tyle obrażeń, ile znajduje się kart odrzuconych na stosie dowolnego gracza. Z kolei używając Okruchu Przeszłości, otrzymacie 3 ładunki eteru, a jeżeli na waszym stosie kart odrzuconych będzie co najmniej 7 kart — to aż 4 ładunki.


…ale wrogowie również

W rozszerzeniu przyjdzie wam zmierzyć się z 9 nowymi Poplecznikami. Niektórzy z nich wchodzą do gry z żetonami Tarcz na swoich kartach. Kiedy taki Poplecznik zostanie zaatakowany, zdejmijcie z jego karty 1 żeton Tarczy niezależnie od zadanych obrażeń. A jeżeli będziecie chcieli jeszcze bardziej utrudnić sobie życie, wtasujcie do talii tur Nemezis nową kartę Błysku. Kiedy karta ta zostanie dobrana, rozpatrzcie fazę główną tury Nemezis, a następnie rozpatrzecie całą turę Nemezis w normalny sposób.

Komponenty


 • instrukcja
 • 56 krat klejnotów
 • 25 kart Artefaktów
 • 45 kart Zaklęć
 • 9 kart Nemezis
 • 22 karty Modyfikatorów
 • 1 karta Błysk (karta tury)
 • 8 żetonów Tarcz
 • 20 żetonów Impulsów
 • 6 żetonów UciszeniaO NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.