Wyniki Planszowego Gram Prix 2019!

DZIĘKUJEMY! Dzięki waszym głosom Portal Games i nasze zeszłoroczne gry zgarniają miejsca na podium w wielu kategoriach plebiscytu Planszowe Gram Prix 2018 – Detektyw na przykład zaliczył hattricka 😉

W plebiscycie głosowało ponad 4,5 tysiąca osób, dwa razy tyle, co w zeszłym roku, co tylko dowodzi, że planszówki są w Polsce siłą, z którą trzeba się liczyć, a Planszowe Gram Prix to nagroda prawdziwie prestiżowa. Pozwólcie więc, że z radością i dumą pochwalimy się wynikami głosowania!


Najlepsza gra planszowa – Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

Za najlepszą grę planszową gracze uznali Detektywa: Kryminalną Grę Planszową. Detektyw miał premierę we wrześniu 2018 roku i od tamtej pory nie ma dnia, kiedy gracze nie rozwiązywaliby kolejnych spraw i dzielili się z nami swoimi wrażeniami. A już na dniach odbędzie się premiera pierwszego dodatku – Zbrodni L.A.!


Najlepsza gra planszowa – na III miejscu znalazł się Rising Sun!

Dziękujemy bardzo za wyróżnienie gry Rising Sun wydawnictwa CMON i Erica Langa, którą Portal Games wydało w 2018 roku w Polsce. Fantastyczna, średniowieczna Japonia kłania się w pas wszystkim klanom, które zdołały ją podbić!


Najlepsza gra edukacyjna – Wystawa Światowa 1893

Za najlepszą grę edukacyjną 2018 gracze uznali Wystawę Światową 1893! Portal Games wydał tę grę w ramach linii wydawniczej 2Pionki. Jej akcja pozwala przenieść się graczom do Chicago 1893 roku i wziąć udział w tytułowej Wystawie Światowej, podczas której prezentowanych było mnóstwo wynalazków i odkryć najznamienitszych naukowców i inżynierów świata. Gra oferuje nie tylko doskonałą zabawę i proste, oparte na kartach zasady, ale też pozwala poznać co nieco historii z tamtego okresu.


Najlepsza gra z klimatem – Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

Za najlepszą grę z klimatem 2018 gracze uznali Detektywa: Kryminalną Grę Planszową. Cieszymy się bardzo z tej nagrody, gdyż dokładnie taki cel mieliśmy projektując Detektywa – aby ociekał klimatem i dostarczał nie tylko roz(g)rywki, ale też był niezwykłym doświadczeniem, na pograniczu gry planszowej, escape roomu, sesji RPG i detektywistycznego śledztwa!


Najlepsza gra z klimatem – na III miejscu znalazło się Zombicide: Czarna Plaga

Dziękujemy bardzo za wyróżnienie gry Zombicide: Czarna Plaga, którą mieliśmy przyjemność wydać w 2018 roku w Polsce. Wiecznie głodne mózgów zombie są przeszczęśliwe!


Najlepsza gra z klimatem – na IV miejscu znalazło się Rising Sun

Klimat średniowiecznej Japonii, honorowych bitew, potężnych potworów i przebiegłych Kami wręcz wycieka z tego pudełka. Rising Sun jest niezwykle klimatyczną grą, której pomaga kilkadziesiąt figurek zawartości!


Najlepiej zilustrowana gra planszowa – na II miejscu znalazło się Inis

Gra podboju celtyckich krain wyróżnia się swoimi charakterystycznymi kolorami i ilustracjami. Kusi wyglądem, a potem potwierdza doskonałą rozgrywką. Już wkrótce dodruk gry!


Najlepiej zilustrowana gra planszowa – na III miejscu znalazło się Rising Sun

Rising Sun to nie tylko niezwykle dobra i klimatyczna gra, to także piękna gra, ilustrowana przez prawdziwego artystę – Adriana Smitha!


Najlepsza gra dla dzieci – na III miejscu znalazła się Grajeczka!

Grajeczka to niezwykle interesujący tytuł łączący w sobie tworzenie opowieści z grą logiczną. Zasady są niezwykle proste, a opowiadana historia jest w sam raz wciągająca dla najmłodszych planszówkowiczów!


Najlepsza gra polskiego autora – Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa był stworzony przez Prezesa Portal Games i weterana branży gier planszowych i RPG Ignacego Trzewiczka, a także dwóch debiutantów – Przemysława Rymera i Jakuba Łapota. Wszyscy oni pochodzą ze Śląska i, czerpiąc ze swoich doświadczeń z grami RPG, wspólnie stworzyli planszówkę, która podbiła serca fanów na całym świecie. Dziękujemy bardzo za uznanie Detektywa najlepszą grą polskiego autora!


Najlepsza gra polskiego autora – na IV miejscu znalazła się Monolith Arena

Monolith Arena została stworzona przez Michała Oracza w oparciu o inny jego hit – Neuroshimę HEX! Monolith Arena pozwala na szybkie asymetryczne pojedynki, a prostota zasad czyni z tego tytułu prawdziwie współczesne szachy w klimacie fantasy!


Najlepsza gra imprezowa – Decrypto

Decrypto zostało uznane przez graczy za najlepszą grę imprezową 2018 roku! Czy ktoś miał w ogóle jakieś wątpliwości? Decrypto łączy w sobie rozgrywkę drużynową, rywalizację, skojarzenia, grę logiczną, proste zasady i nieskończony potencjał regrywalności. Grę można łatwo modyfikować o własne zasady, skracać czy wydłużać wg. potrzeb, a ciągłe szukanie złotego środka zmusza graczy do aktywnego poszukiwania jak najlepszych haseł. Nic dodać, nic ująć. Portal Games miało przyjemność wydać Decrypto w polskiej wersji językowej na licencji wydawnictwa Le Scorpion Masqué. Dziękujemy bardzo za tę nagrodę!


Najlepsza gra jednoosobowa – Aeon’s End

Aeon’s End (przez niektórych zwany Ąs Ęd), został uznany przez graczy za najlepszą grę jednoosobową 2018 roku. Gra wymaga wysilenia szarych komórek i umiejętnego planowania swoich kolejnych ruchów, poznania przeciwnika i odrobiny szczęścia podczas dobierania kart tur i kart Nemezis. Wszystko to tworzy prawdziwie magiczną mieszankę, w którą można zanurzyć się w zespole do czterech osób – ale solo też daje radę i pozwala przeżyć niesamowity pojedynek – człowiek kontra planszówka!


Najlepsza gra jednoosobowa – na II miejscu znalazło się Zombicide: Czarna Plaga

Dziękujemy bardzo za to wyróżnienie dla gry Zombicide: Czarna Plaga. Mimo, że tytuł umożliwia rozgrywkę nawet kilkunastu graczom naraz, czasem trzeba stawić czoła hordzie zombie samemu.


Najlepsze wydawnictwo – Portal Games

To naprawdę wzruszające i niezwykle dla nas ważne, że uznaliście nasze wydawnictwo za najlepsze wydawnictwo 2018 roku. Dziękujemy wam za to z całego serca. Wkładamy mnóstwo pracy w tworzenie i dostarczanie wam jak najlepszych gier planszowych. I nie ma dnia, kiedy nie dostajemy od was maili, wiadomości i zdjęć z waszych rozgrywek, które tylko napędzają nas do dalszej pracy i dowodzą, że gry planszowe to rozrywka, która łączy pokolenia, pokonuje podziały i gwarantuje długie godziny świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że w tym roku również będziemy wychodzić naprzeciw waszym oczekiwaniom i zasłużymy na tę samą nagrodę w przyszłorocznym plebiscycie!


Gratulujemy pozostałym zwycięzcom!

To już wszystkie kategorie, miejsca i nagrody jakie zajęły gry wydawane przez Portal. Ale nie są to oczywiście wszystkie gry i kategorie! Chcielibyśmy pogratulować wszystkim innym wydawnictwom i polecić wam wszelkie inne gry, które znalazły się w plebiscycie!

4 komentarze Added

Join Discussion
  1. Ja 20 marca 2019 | Odpowiedz

    Prezes i ekipa widze w tym roku jencow nie biora 😉

  2. MonikaJa 19 marca 2019 | Odpowiedz

    Cóż mogę powiedzieć… Wielkie Gratulacje i oby tak dalej 🙂 Fajnie widzieć, że moje głosy nie poszły na marne 😉 Buziaki dla Was!!!!

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @pbookownik: #recenzjaNaPięćgwiazdek 🤓 Detektyw Sezon 1 od @Portal_pl 👍 https://t.co/HGOmWztEKP
@ChojrakTheCat Tak, miesiące temu. Aktualny status realizacji tego projektu: https://t.co/6rQIE316OK W tym tygodni… https://t.co/9RGwBaw3jW

Newsletter