Premiera Little Town i Bolidy: Szalona Jazda

LITTLE TOWN
Little Town, czyli zbudujcie razem miasteczko
Little Town to gra strategiczna dla 2-4 graczy, o czasie rozgrywki poniżej 1 godziny, wykorzystująca mechanikę układania kafelków oraz zarządzania robotnikami i surowcami. Little Town może być znakomitym wprowadzeniem nowych graczy w mechanikę Worker Placement (zarządzania robotnikami). Pomimo prostych reguł rozgrywka wymaga sporo planowania i układania strategii. Gra spotkała się ze świetnym przyjęciem za granicą – została nominowana do prestiżowej nagrody As d’Or we Francji oraz znalazła się na liście wyróżnień tegorocznego Spiel des Jahres.
Little Town 600x750 04 livestream
Z okazji premiery Portal Games przygotował na YouTube specjalny program, w którym zaprezentuje zasady gry oraz przykładową rozgrywkę na 2 osoby i na 3 osoby. Transmisja na żywo rozpoczyna się dziś (10 czerwca) o godzinie 18.00. Filmy możesz obejrzeć też później na YouTube.
button obejrzyj-na-youtube
LT lowres-00
O czym jest Little Town W Little Town gracze kierują grupą architektów, których zadaniem jest rozwój miasteczka. W swojej turze można wysłać jednego ze swoich architektów na mapę lub do konstrukcji nowego budynku. Architekt wysłany na mapę zbiera surowce z przylegających 8 pól oraz może wykorzystać stojące na tych polach budynki. Druga możliwość, to wysłanie architekta do konstrukcji nowego budynku. Gracz opłaca wówczas koszty budynku, otrzymuje za niego punkty zwycięstwa i kładzie budynek na mapie. Od tej pory budynek oferować będzie swoją unikalną możliwość generowania lub konwersji surowców lub punktów. Co ciekawe budynek może być wykorzystywany zarówno przez właściciela, jak i innych graczy, po uiszczeniu opłaty właścicielowi.
LT lowres-04
Umiejętne wystawianie na mapie swoich architektów może bardzo skutecznie zablokować opcje naszych przeciwników. Ze względu na ograniczoną pulę budynków (w każdej grze losowany jest zestaw 12 budynków z 29 dostępnych), surowców oraz miejsc na mapie, gra wyróżnia się silną interakcją między graczami.
LT lowres-39
Rozbieżność obranych strategii u graczy jest zapewniona przez ukryte cele, do których zmierza każdy z graczy – są one losowane na początku gry i przynoszą dodatkowe punkty zwycięstwa.
Gra kończy się po 4 rundach. Błyskotliwa rozgrywka, szybkie tury oraz mocna interakcja między graczami została doceniona przez wielu recenzentów na świecie.
button dowiedz-sie-wiecej
bolidy
Bolidy: Szalona Jazda, czyli nowe tory wyścigowe Dodatek do gry Bolidy zawierający dwa nowe tory – Aloha Sands i Savanna Stretch, które mocno zmieniają rozgrywkę. Na torze Aloha Sands znajdują się rampy. Jeśli w odpowiedni sposób wjedziesz na rampę, nabierzesz rozpędu i pognasz do przodu, pozostawiając konkurentów w tyle. Przez tor Savanna Stretch często przemykają dzikie zwierzęta. Musisz ich unikać, kiedy znajdą się na twojej trasie. Savanna Stretch słynie z szalonych slalomów między dzikimi zwierzętami. Uważaj na nie, bo w każdej chwili możesz wypaść z wyścigu! Bolidy to dynamiczna gra rodzinna dla 2 do 6 graczy, o nieskomplikowanych zasadach, które świetnie oddają emocje towarzyszące wyścigom samochodowym. Gra zaprojektowana przez weteranów branży – Roba Daviau (Pandemic Legacy, Detektyw: Drugie Dno), Wolfganga Kramera (El Grande, Tikal) oraz Justina Jacobsona (Fireball Island).
button dowiedz-sie-wiecej

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

W Leśnogrodzie sypnęło śniegiem😋 #Root https://t.co/t7MtPcIrJa
💓 GRAMY CHARYTATYWNIE💓 Aukcja kończy się w poniedziałek o godz. 10.00 🙂 Więcej szczegółów 👇 https://t.co/iEUVKzM1Qk https://t.co/d6OfU1CirC
Najnowsze Planszówki TV, kto przeoczył na żywo prognozę pogody, może nadrobić zaległości... 😂… https://t.co/JAdTB4Hhqg

Newsletter