Aplikacja Wykreślane Imperium dostępna!

Portal Games z dumą ogłasza opublikowanie na iOS App Store oraz Google Play Store aplikacji Imperial Settlers: Roll & Write.

Aplikacja oparta jest na grze Osadnicy: Wykreślane Imperium, w której gracze budują swoje imperia i zdobywają punkty zwycięstwa dzięki efektywnemu zarządzaniu surowcami i budowaniu silniczka. Aplikacja wprowadza nową mechanikę – punkty, które zdobędzie gracz, pozwalają na odblokowanie kolejnych Osad.

Gra składa się z 10 rund. Na początku rozgrywki losowany jest zestaw trzech Żetonów Przysług, spośród których gracz będzie mógł dobierać po jednym w każdej rundzie. Żetony pomagają w zdobywaniu surowców, punktów zwycięstwa, czy dodatkowych ruchów w rundzie. Niektóre Żetony aktywują się automatycznie, inne gracz będzie aktywował samodzielnie w trakcie rundy. Żeton wybierany jest przez gracza na początku każdej rundy.

Podobnie jak w planszowej wersji gry, w aplikacji występują trzy główne surowce: Drewno, Kamień i Jadło, jak również Złoto, które może zastąpić każdy surowiec. Kolejnym ważnym zasobem są Robotnicy, którzy reprezentują ilość ruchów, jakie gracz może wykonać podczas rundy. Wszystkie dostępne zasoby widoczne są w aplikacji na górze ekranu.

Podczas rozgrywki gracz może wykorzystać surowce i Robotników, aby:

  • skonstruować Budynki, dzięki którym zdobędzie dodatkowe umiejętności, zaczynając od kolejnej rundy po zbudowaniu. Właściwości każdego Budynku można podejrzeć pod dotknięciu go.
  • rozwijać Konstrukcje: Mury, Chatki, Spichlerze i Mosty, co przynosi punkty zwycięstwa oraz uwalnia miejsce na Plany Osady dodatkowo wmacniające umiejętności Budynków. Mosty otwierają również dostęp do Pól, z których gracz może potem zbierać surowce.
  • zbierać surowce z Pól.


Oprócz standardowych akcji zarządzania Robotnikami, raz na rundę gracz może rozwinąć jeden ze swoich Budynków, poprzez wyrysowanie jego Planu na odblokowanym przez wykreślenie obszarze Konstrukcji. Każde wyrysowanie Planu Budynku zwiększa jego umiejętność o +1, poprawiając tym samym działanie silniczka.


Gra kończy się po 10 rundach. Liczba punktów zwycięstwa z rozgrywki przekłada się na specjalne punkty, które gracz może wykorzystać do odblokowania Budynków z kolejnych Osad. Kiedy wszystkie Budynki Osady są już dostępne, Osada może zostać użyta do gry. Najwyższy wynik uzyskany w każdej Osadzie uwzględniany jest w punktacji całego Imperium.

Pierwsza edycja aplikacji zawiera wariant solo oraz globalny ranking punktacji, w którym gracze rywalizują punktacją swojego Imperium. W kolejnych iteracjach aplikacji zostanie dodany wariant gry wieloosobowej.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Tweeter

RT @BoardNews1: Board News: Cieniste Ścieżki: Władca Pierścieni , Pendulum , https://t.co/aalbPiM1hN via @YouTube @Portal_pl @PL_Rebel @G
@MaciekBigos ok :)
@MaciekBigos Dzieje się produkcyjnie. Bardzo wkrótce zacznie się dziać także publicznie :)

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!