Plany Wydawnicze

Poniżej znajduje się lista planów wydawniczych Portal Games. Znajdziecie na niej nowe tytuły oraz rozszerzenia. Kliknij w link, aby sprawdzić dodatki (Kity) wydawane w ramach Programu Wsparcia Sprzedaży Detalicznej! Lista nie zawiera dodruków. Jej zawartość może ulec zmianie, a podane na niej daty premier są szacunkowe – oficjalne daty będą ogłaszane dla każdego tytułu z osobna.Gry planszowe

Death May Die


Wiek graczy:
Czas gry:
Liczba graczy:
Link do Board Game Geek

CTHULHU: DEATH MAY DIE

Stań ramię w ramię z innymi śledczymi, którzy tropią wpływy przedwiecznych. Staniecie do walki ze złem ostatecznym! Każdy z was zaczyna grę nieco szalonym, bo trzeba być szalonym, aby zwalczać przedwiecznych i ich pomioty. Przerwijcie wspólnie potężny, mroczny rytuał, a potem nakopcie wszelkim pradawnym bogom, jacy będą próbować pożreć nasz świat…

 • szykuje się kolejny hit od Erica Langa i Roba Daviau
 • doskonałe ilustracje takich artystów, jak Karl Kopinski i Adrian Smith; figurki modeluje Mike McVey!
 • cthulhu fhtagn!

Premiera: 2019


MUZA

Inspiruj swoich współgraczy tajemniczymi wskazówkami i abstrakcyjnymi obrazami! Muza to piękna gra imprezowa, w której znajdziesz ponad sto w pełni ilustrowanych kart. Jako muza, nakierujesz współgraczy do stworzenia arcydzieła. Jako artysta przyjdzie ci współpracować z innymi, aby odkryć sens wskazówki i wybrać prawidłowe dzieło sztuki. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i kreatywność, uważnie słuchaj innych i pozwól swej muzie pokierować cię ku prawdziwej sztuce!!

 • niesamowita, towarzyska zabawa
 • przepiękne karty
 • poręczny format

Premiera: przełom 2018 i 2019

Muza


Wiek graczy: 10+
Czas gry: 30
Liczba graczy: 2 – 12
Link do Board Game Geek


8BIT BOX

8Bit Box to tytuł, który przeniesie cię do złotej ery gier komputerowych! Każdy z graczy dzierżyć będzie pada, na którym programować będzie swoje poczynania, używając trzech pokręteł odpowiedzialnych za kierunek, symbol i wartość.

 • 3 różne gry w jednym pudełku
 • super klimat małych gier komputerowych w starym stylu
 • polska edycja równocześnie z oryginałem

Premiera: IV kwartał 2018

8BIT BOX


Wiek graczy: 6+
Czas gry: 15-40
Liczba graczy: 3 – 6
Link do Board Game Geek


Bolidy 2018


Wiek graczy: 14+
Czas gry: 40 – 50
Liczba graczy: 2 – 4
Link do Board Game Geek

GIZMOS

Najbardziej tęgie umysły naszych czasów zbierają się na Wielkim Sympozjum Naukowym. Wszyscy ciężko pracowali nad swoimi wynalazkami, ale tylko jeden z nich może stać się zwycięzcą. Uczestnicy zawodów muszą improwizować i na bieżąco przebudowywać swoje maszyny, aby pokonać konkurentów. Czyj projekt zwycięży? Kto zbuduje najbardziej efektywny silnik i zdobędzie najwięcej punktów?

 • pierwsza gra developowana od początku przez Erica Langa
 • wspaniałe komponenty 3D
 • dosłowny engine building

Premiera: 21 listopada 2018


SKARABIA

Jako kierownik zespołu archeologów, przyjdzie ci przygotować wyprawę i rozbić obóz, by określić obszary wykopalisk. Twoim celem będzie zebrać jak największą liczbę złotych żuków, które pomogą ci odkryć tajemnice Skarabii!

 • gra autorstwa Bruno Cathali, z pięknymi ilustracjami Sylvaina Aublina
 • mózgożerna układanka
 • elementy Tetrisa, które każdy kocha

Premiera: IV kwartał 2018

Rising Sun Cover Front


Wiek graczy: 8+
Czas gry: 20
Liczba graczy: 2 – 4
Link do Board Game Geek


MAGE KNIGHT ULTIMATE EDITION

Mage Knight – legendarna, ogromna gra planszowa stworzona przez weterana branży – Vlaadę Chvátila. Buduj swoją armię, stwórz własną talię akcji i czarów, zdobywaj miasta, eksploruj podziemia… Graj w wielu różnych trybach rozgrywki! Wydanie gry zawierać będzie podstawową wersję gry oraz WSZYSTKIE rozszerzenia. Zagraj w najlepszego planszowego RPGa wszechczasów w powiększonej edycji Mage Knight!

 • MAGE
 • KNIGHT
 • ULTIMATE

Premiera: I kwartał 2019

Mage Knight


Wiek graczy: 14+
Czas gry: 150
Liczba graczy: 1 – 4
Link do Board Game Geek


EX LIBRIS

Przebój 2017 roku w polskiej wersji językowej! W tej grze gracze wcielają się w bibliotekarzy, którzy próbują skompletować dla swojej biblioteki najlepszy, najbogatszy, najwspanialszy księgozbiór. Przepięknie wydana gra oparta na mechanice set collection i budowaniu zestawów ksiąg zgodnie z postawionymi celami.

 • Hit 2017 roku
 • Unikatowy klimat książkowy
 • Śliczne ilustracje

Premiera: Grudzień 2018

Ex Libris cover


Wiek graczy: 12+
Czas gry: 30 – 60
Liczba graczy: 1 – 4
Link do Board Game GeekRozszerzenia do gier

Robinson Crusoe: Mystery Tales


Wiek graczy: 14+
Czas gry: 90
Liczba graczy: 1 – 4
Link do Board Game Geek

ROBINSON CRUSOE: OPOWIEŚCI NIESAMOWITE

Opowieści Niesamowite zawierają kampanię Zaginione Miasto Z, w której podążasz śladami Pułkownika Percy’ego Fawcetta, a także pełen zestaw zasad i komponentów, które mogą być wykorzystywane wraz z podstawowym pudełkiem do gry Robinson Crusoe.

Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite wprowadza 10 nowych, grywalnych postaci. Otrzymasz także w sumie 300 nowych kart, w tym: nową talię Wydarzeń, trzy nowe talie Przygód, nowe Potwory i zupełnie nowe karty Tajemnic. Dodatkowo, Opowieści Niesamowite zawierają nową mechanikę Szaleństwa, która może być wykorzystywana z dowolnym scenariuszem Robinsona, aby uczynić z niego pełnoprawny horror.

Rozszerzenie to zawiera pięć scenariuszy, które razem tworzą długą i epicką kampanię, Zaginione Miasto Z, a także 2 scenariusze niezależne! Czas, aby powrócić na Przeklętą Wyspę i zobaczyć, na ile nowych sposobów można tam zginąć!

 • Nowe mechaniki rodem z horroru
 • Piękna, tajemnicza opowieść ułożona w kampanię oraz niezależne scenariusze
 • Nowe karty, postacie i zasady, możliwe do wykorzystania także z innymi wersjami gry

Premiera: marzec 2019


51. STAN: SOJUSZNICY

Sojusznicy sprawią, że zyskasz nowych przyjaciół i sposoby na wykorzystanie sił innych frakcji. Karty zawierać będą nową mechanikę sojuszy, która zapewni ci nowe, unikatowe bonusy i zdolności. Jak wykorzystać nowe możliwości? Wolisz zjednoczyć frakcje 51. Stanu, czy będziesz raczej samotnym wilkiem? Stworzysz potężne kombinacje sojuszniczych kart? W jaki sposób powitasz trzy nowe frakcje, które pokonały bezmiar pustkowi i wkraczają do gry? Sojusznicy wprowadzają do gry frakcje Iron Gang, Uranopolis i Sharrash! Z ich pomocą odkryjesz nowe sposoby walki o dominację nad 51. Stanem!

 • Nowa mechanika sojuszy
 • Trzy nowe frakcje: Iron Gang, Uranopolis i Sharrash
 • Nowe kombinacje i drogi do zwycięstwa

Premiera: 2019


Wiek graczy: 14+
Czas gry: 60-90
Liczba graczy: 1 – 4Wiek graczy: 10+
Czas gry: 60
Liczba graczy: 2 – 5

ARTEFKATY OBCYCH: PRZEŁOM

Przełom nastąpił! Rozpoczyna się najbardziej ekscytujący okres ludzkiej historii. Zmierz się z nowymi zagrożeniami, które pojawiły się od czasów słynnego już Odkrycia. Ludzkość rozwikłała zagadkę stojącą za tajemniczą technologią obcych i jest gotowa sięgnąć po jej moc. Przełom dodaje nowe karty na potrzeby twojej talii z gry Artefakty Obcych i umożliwia ci tworzenie nowych kombinacji i silniczków. Rozszerzenie to dodaje 20 nowych kart technologii, 10 nowych kart statków oraz 10 nowych kart planet kategorii Ekspansji, które pozwolą ci przejąć władzę w galaktyce! Nic nie powstrzyma już technologicznego przełomu ludzkości!

 • Ponad 40 nowych kart
 • Nowe możliwości technologiczne
 • Przyspiesz ekspansję swojego galaktycznego imperium

Premiera: 2019


STRONGHOLD: UNDEAD

Nieumarli stanowić będą pierwszy, niezależny dodatek do gry Stronghold: 2 edycja! Nekromanta wiedzie swoje armie w kierunku murów twierdzy. Potężny artefakt leży w jej wnętrzu. Magiczny przedmiot wypełniony przerażającą mocą. Siły Nekromanty słabną, a jego magiczna energia wyczerpuje się z każdą chwilą. Odzyska je tylko, jeśli uda mu się szturmem zdobyć zamek i odzyskać artefakt. Jeśli nie… jeśli mu się nie uda, jego moc wyczerpie się, a cała jego armia obróci się w pył. Zagraj w przeprojektowaną, niezależną grę Undead, będącą rozszerzeniem dostosowanym do 2 edycji gry Stronghold! Dodatek ten zawiera zupełnie nową planszę, z nowymi ścieżkami umożliwiającymi szturm na zamek, mechaniką Nieumarłych, oraz nowymi sposobami na odniesienie zwycięstwa dla obu stron konfliktu!

 • Niezależne rozszerzenie
 • Nowa plansza oferująca nowe ścieżki szturmu na zamek
 • Mechanika nieumarłych

Premiera: 2019


Wiek graczy: 10+
Czas gry: 90
Liczba graczy: 2Wiek graczy: 16+
Czas gry: 120-180
Liczba graczy: 1 – 5

DETEKTYW: L.A. CRIMES

Detektyw: L.A. Crimes to pierwsza dodatkowa kampania do Detektywa, która składa się z trzech odrębnych spraw, tworzących razem spójną historię. Wybierz się do słonecznej Kalifornii i zanurz głęboko w trawiony wojnami narkotykowymi świat Los Angeles lat 80-tych. Doświadcz bycia detektywem w mieście aniołów i przekonaj się, że czasami trzeba nieco nagiąć zasady, aby osiągnąć swój cel – zupełnie jak detektyw Foley znany z filmu Gliniarz z Beverly Hills. Próbuj kontrowersyjnych metod by rozwiązać swoją sprawę, cały czas mają za plecami szefów i biurokrację, którzy dyszą ci na kark. Wykorzystaj nową mechanikę Obserwacji by poznać więcej faktów na temat twojego podejrzanego. Wybór należy do ciebie, ale pytanie brzmi: jak daleko posuniesz się, aby powstrzymać zbrodnię?

 • 3 nowe sprawy
 • Klimaty lat 80-tych w Los Angeles
 • Nowa mechanika obserwacji podejrzanych

Premiera: 2019


RISING SUN: ZSTĄPIENIE KAMI

Zstąpienie Kami to rozszerzenie i zbiór zasad, które sprawia, że udział Kami staje się jeszcze bardziej istotny podczas rozgrywki w Rising Sun! Normalne zasady pozwalają wysyłać swoich Shinto by czcili Kami w świątyniach, uzyskując tym samym korzyści dla swojego klanu. Zstąpienie Kami oznacza, że Kami otrzymują swoje własne figurki, które rozpoczynają rozgrywkę we wskazanej Prowincji.

 • 7 wspaniałych figurek Kami
 • Nowe możliwości taktyczne
 • Nowe karty pór roku i sposoby na zdobywanie punktów

Premiera: pierwsza połowa stycznia 2019


Wiek graczy: 13+
Czas gry: 90-120 min.
Liczba graczy: 3-5Wiek graczy: 13+
Czas gry: 90-120 min.
Liczba graczy: 3 – 6

RISING SUN: INWAZJA DYNASTII

Rozszerzenie „Inwazja Dynastii” zawiera dwa nowe klany: Słońca i Księżyca. Dzięki włączeniu ich do gry możliwa staje się 6-osobowa rozgrywka w Rising Sun! Zwiększenie liczby graczy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi zasadami – obowiązują reguły gry podstawowej.Choć każdy Klan jest na swój sposób unikatowy, Klany z rozszerzenia „Inwazja Dynastii” mają dodatkową, wyjątkową cechę. Jako przybysze z innego lądu, kryjącego się za bezmiarem wód oceanu, nie wchodzą w przymierze z japońskimi Potworami, ufając w siłę własnych Siedmiu Bóstw Szczęścia.

 • Nowe figurki Bóstw Szczęścia służące tylko nowym klanom!
 • Dwa nowe klany, Słońca i Księżyca!
 • Nowe karty pór roku

Premiera: Q1 2019


RISING SUN: ZESTAW POTWORÓW

Rozszerzenie „Zestaw Potworów” zawiera 4 nowe Potwory. Różnią się od zwykłych kart Potworów tym, że można ich użyć w każdej grze, niezależnie od wybranego zestawukart Pór Roku. Aby je odróżnić od innych kart, ich rewers zawiera ilustrację smoka.

 • 4 nowe potężne bestie

Premiera: Q2 2019


Wiek graczy: 13+
Czas gry: 90-120 min.
Liczba graczy: 3-5


ZOMBICIDE: CZARNA PLAGA – HERO-BOX 1

Hero-box 1 zawiera pięciu nowych bohaterów do gry Zombicide, a także dwie nowe plastikowe podstawki, nowe znaczniki i karty. Dzięki temu dodatkowi nie tylko będziesz w stanie wybrać swoich bohaterów spośród większej grupy, ale także będziesz w stanie zagrać z dwoma Ocalałymi więcej, na przykład w 8 osób naraz! Bohaterowie, którzy dołączą do twojej walki o przetrwanie to: Glynda Battlestout, Julian, Sylvia Samedi, Tucker oraz Arnaud.

Premiera: 2019


ZOMBICIDE: CZARNA PLAGA – ABOMINATION PACK

Abomination pack to zestaw zawierający 3 wielkie figurki zombie-bossów – potężnych i straszliwych abominacji, z których każda posiada swoje specjalne zasady. Pudełko zawiera ponadto 12 kart zombie, 10 znaczników zniszczonych murów, a także jedną ulotkę z zasadami abominacji.

Premiera: 2019


Większość prezentowanych terminów premier jest szacunkowa i może ulec zmianie. Więcej szczegółów na temat zapowiedzianych gier będzie pojawiać się na bieżąco.