WSPÓŁPRACA DC, WARNER BROS. CONSUMER PRODUCTS I PORTAL GAMES NAD OFICJALNĄ LINIĄ GIER DETEKTYW OSADZONĄ W ŚWIECIE BATMANA

WSPÓŁPRACA DC, WARNER BROS. CONSUMER PRODUCTS I PORTAL GAMES NAD OFICJALNĄ LINIĄ GIER DETEKTYW OSADZONĄ W ŚWIECIE BATMANA

Kooperacyjna gra detektywistyczna, wykorzystująca mechanikę nagradzanej serii gier Portal Games, pojawi się jeszcze w tym roku

KNURÓW, POLSKA (22 stycznia 2022) – Portal Games, we współpracy z Warner Bros. Consumer Products (WBCP), DC i Genuine Entertainment, ogłosiło dzisiaj, że podpisało umowę na produkcję oficjalnie licencjonowanych gier planszowych osadzonych w uniwersum DC z postaciami znanymi z Batmana.

Wszystkie gry z serii Batman zawierać będą nowe wersje systemu wykorzystanego w narracyjnej, kooperacyjnej i wielokrotnie nagradzanej grze Detektyw, wydanej przez Portal Games, zapewniając rozgrywkę dla 2 do 4 graczy, którzy połączą siły z Mrocznym Rycerzem i przeżyją historie rodem z Batmana. „W wielu innych grach walczysz jak Batman, a teraz będziesz musiał myśleć jak Batman” – mówi Ignacy Trzewiczek, prezes i główny projektant serii. „Każdy fan wyobrażał sobie, jak by to było przemierzać ulice Gotham City i rozwiązywać sprawy u boku najlepszego detektywa na świecie, dlatego praca z WBCP i DC nad naszą własną linią spraw Detektywa w tym kultowym uniwersum była spełnieniem marzeń całego zespołu”.

Batman: Everybody Lies, pierwsza gra z serii, przedstawia oryginalną historię, w której gracze muszą zbierać dowody i łączyć fakty, by rozwikłać zagadkę. Czerpiący garściami ze świata znanego z komiksów, Batman: Everybody Lies pozwala graczom wcielić się w role czterech kluczowych śledczych – przenikliwego dziennikarza Warrena Spaceya, wytrwałej reporterki Vicki Vale, brutalnego detektywa Harveya Bullocka lub przebiegłej Catwoman – którzy zostają wciągnięci w serię tajemniczych wydarzeń rozgrywających się w Gotham City. Choć z początku robią to z własnych pobudek, ostatecznie stają się niespodziewanymi sojusznikami, którym powierzono pomoc w udaremnianiu poczynań złoczyńców znanych i nieznanych, tak jak Najlepszy Detektyw Świata!

W trakcie gry gracze muszą rozwiązać szereg wymagających spraw, dysponując ograniczoną ilością czasu i zasobów. Gracze wspólnie podejmują decyzje dotyczące dalszego śledztwa, odwiedzając słynne lokacje w Gotham City (Batcave, Azyl Arkham, Więzienie Blackgate czy redakcję Gotham City Gazette) i napotykając znane postacie z komiksów(Batmana, Pingwina, Poison Ivy, Mr Freeze’a, Scarecrowa i nie tylko), podążają za tropami, przesłuchują podejrzanych i zbierają informacje potrzebne, by pomóc ocalić Gotham City. Jednak nawet jeśli ci niespodziewani sojusznicy łączą siły, ich cele nie zawsze są zbieżne. Aby uchwycić złożoność komiksów, Portal dodał do systemu Detektywa nową mechanikę ukrytych motywacji, która przypisuje każdemu z graczy tajne cele i unikalne warunki zwycięstwa, w zależności od tego, którą z postaci DC wybiorą.

Podczas rozgrywki gracze będą wykorzystywać różne fizyczne i cyfrowe komponenty gry, by rozwiązywać zagadki i pokierować fabułą w zabawnych i zaskakujących kierunkach – talię kart z niezbędnymi wskazówkami i zwrotami akcji, przeróżne materiały informacyjne oraz dedykowaną stronę internetową z dostępem do archiwów Gotham City Gazette. Gra zawiera także inny nowy tematyczny element – Sceny – ożywiające wybrane fragmenty dzięki oryginalnym ilustracjom komiksowym.

Zaczynając od Prologu, którego celem jest zapoznanie graczy z zasadami gry, Batman: Everybody Lies kontynuuje fabułę trzema dużymi sprawami do rozwiązania, z których każda zapewnia około 2-3 godziny rozgrywki. Sprawy mogą być rozgrywane osobno, ale jeśli gracze rozwiążą wszystkie cztery części, odkryją całą główną fabułę z epickim punktem kulminacyjnym. Każdy scenariusz kończy się raportem końcowym z pytaniami weryfikującymi, jak dobrze zespół zbadał sprawę. Ten format gry leżał u podstaw komercyjnego sukcesu nagradzanej serii gier Detektyw, wydawanej przez Portal Games od 2018 roku i nieustannie poszerzającej się o nowe oryginalne i licencjonowane tytuły, które sprzedały się już w setkach tysięcy kopii w kilkunastu wersjach językowych. 

Przyszłe gry będą mogły odkrywać inne zakątki DC Universe, a także czerpać inspiracje z filmów i seriali DC. „Świat Batmana jest z pewnością jednym z najlepszych uniwersów dla gier detektywistycznych, jakie kiedykolwiek stworzono”, mówi dyrektor generalny Genuine Entertainment Joe LeFavi, który pośredniczył w umowie Portal/DC i jest producentem oraz menedżerem marki w serii gier planszowych Portalu. „Zatem tak długo, jak Gotham City potrzebuje Mrocznego Rycerza, możemy tworzyć dla niego i naszych graczy kolejne sprawy do rozwiązania na kolejne lata”.

Batman: Everybody Lies zadebiutuje wiosną 2022 roku w epickiej kampanii przedsprzedażowej, która rozpocznie się 4 marca.

Aby dowiedzieć się więcej o grze Batman: Everybody Lies, zapisz się do newslettera Portal Games na stronie www.portalgames.pl, by otrzymywać najnowsze informacje i zapowiedzi. Zainteresowani sprzedawcy i dystrybutorzy mogą już DZIŚ przesyłać swoje Bat-Sygnały na: hurt(at)portalgames.pl.

O PORTAL GAMES

Portal Games to polskie wydawnictwo gier planszowych, które ma na swoim koncie wiele uznanych na całym świecie gier m.in. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie, Osadnicy: Narodziny Imperium, Królestwa Północy, Stronghold, czy Neuroshima Hex. Firma została założona w 1999 roku, początkowo jako wydawnictwo gier RPG, a od 2007 roku również producent gier planszowych, który w kolejnych latach stał się jednym z najważniejszych wydawnictw w Europie. Zespół projektantów gier kierowany przez Ignacego Trzewiczka, zdobył już ponad 100 branżowych nagród i nominacji, m.in. niemieckiego Kennerspiel des Jahres, amerykańskiego Golden Geek, francuskiego As d’Or, International Gamers Award, The Dice Tower Award, nagrody Game of the Year na całym świecie oraz szereg nagród krajowych. Portal Games stawia sobie za cel tworzenie gier o najwyższej jakości, które pozostawiają niezapomniane wrażenia na długo po rozrywce.

O WARNER BROS. CONSUMER PRODUCTS

Warner Bros. Consumer Products, część WarnerMedia Global Brands and Experiences, rozszerza bogate portfolio marek rozrywkowych i franczyz studia na życie fanów na całym świecie. WBCP współpracuje z najlepszymi w swojej klasie licencjobiorcami na całym świecie w zakresie nagradzanej gamy zabawek, mody, wystroju wnętrz i publikacji inspirowanych franczyzami i markami, takimi jak DC, Wizarding World, Looney Tunes, Hanna-Barbera, HBO, Cartoon Network i Adult Swim. Odnoszący sukcesy globalny biznes rozrywkowy tego oddziału obejmuje przełomowe projekty, takie jak The Wizarding World of Harry Potter i Warner Bros. World Abu Dhabi. Dzięki innowacyjnym globalnym programom licencjonowania i merchandisingu, inicjatywom sprzedaży detalicznej i partnerstwom promocyjnym, WBCP jest jedną z wiodących organizacji zajmujących się licencjonowaniem i sprzedażą detaliczną na świecie.

O DC

DC, spółka WarnerMedia, tworzy kultowe postacie, wciągające historie i niezapomniane wrażenia, które inspirują i bawią publiczność wszystkich pokoleń na całym świecie, i jest jednym z największych na świecie wydawców komiksów i powieści graficznych. Jako dział kreatywny, DC jest odpowiedzialna za strategiczną integrację swoich historii i postaci w filmach, telewizji, produktach konsumenckich, rozrywce domowej, grach interaktywnych, cyfrowej usłudze subskrypcji DC UNIVERSE INFINITE i portalach społecznościowych. Więcej informacji na dccomics.com i dcuniverseinfinite.com. BATMAN i wszystkie powiązane postacie i elementy TM & © DC.

O GENUINE ENTERTAINMENT

Genuine to wiodący producent i brand manager najlepiej sprzedawanych i najczęściej nagradzanych tytułów i gier dla marek rozrywkowych. Ekspert w zakresie adaptacji oryginalnych mediów i programów licencyjnych we wszystkich przestrzeniach popkultury. Specjalizuje się w rozwijaniu marek i fandomów na nowych rynkach wraz z najlepszymi w swojej branży partnerami. Mając do dyspozycji grupę najlepszych firm medialnych i posiadając prawa do ogromnych zasobów własności intelektualnej, tworzy i współtworzy takie dzieła jak: Alien RPG, Altered Carbon RPG, artbooka The Art and Soul of Blade Runner 2049, grę wideo Blade Runner: Enhanced Edition, serie gier planszowych The Dragon Prince i  Dune, grę imprezową Hello Neighbor, grę karcianą Vampire: The Masquerade Rivals oraz serię komiksów Vampire: The Masquerade. Zapraszamy do gry na: www.genuineent.com.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)

    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.