Wskazówki grania w The Godfather: Imperium Corleone


A więc przychodzisz do mnie, w dniu ślubu mojej córki, po poradę…

Poniżej przedstawiamy dziesięć ogólnych wskazówek, o których warto pamiętać podczas rozgrywki w The Godfather: Imperium Corleone. Co jeszcze dopisalibyście do listy?

  1. Rób to, co jest prawdopodobne – nie trać czasu na wykonywanie jałowych akcji, tylko po to, aby móc wykręcić super-combo. Zdobądź kilka banknotów i wsadź je do walizki.
  2. Rób, co trzeba – na bieżąco analizuj planszę i ustal, które miejsca są dla ciebie najbardziej opłacalne. Zdobądź je, zanim zrobią to inni.
  3. Łącz siły członków rodziny – postawienie dwóch członków rodziny w obrębie dwóch tych samych dzielnic daje ci ogromną przewagę w Wojnie Terytorialnej. Figurki nie muszą ze sobą sąsiadować, a często takie ustawienie nie jest najbardziej opłacalne.
  4. Opóźnij wyłożenie figurek – nie chcesz, by twoja rudna zakończyła się zbyt szybko. I może się zdarzyć, że będziesz potrzebować wymienić figurki, które zostały wyeliminowane. Z drugiej strony, jeśli kontrolujesz daną dzielnicę, zyskujesz tę samą korzyść, co Gangster który dokona tam wymuszenia. Układ planszy, z kilkoma naprawdę mocnymi polami, sugeruje, by swoich członków rodziny kłaść jako pierwszych.
  5. Przygarnij drobne nominały – będą niezbędne, żeby ochronić się przed zleceniem Pogróżek! Drobne nominały przydadzą się też, aby uchronić się przed odrzuceniem karty powodowanym zleceniem Bez Odmowy.
  6. Obserwuj te walizki – Inni gracze muszą oznajmić, co wkładają do walizki. Nie trzeba być zawodowcem, żeby mieć ogólne pojęcie, kto ma przewagę, a kto schował tam kilka mniejszych nominałów.
  7. Niszcz innych – Samochód-Pułapka i Strzały z Wozu powinny być używane rozsądnie. Mogą być szczególnie przydatne, aby utrudnić życie graczom z przewagą. Ale pamiętaj, że pewnie nie będziesz mieć szansy skorzystać z Przedsiębiorstwa które oczyścić, nim zrobią to inni. To co jesteś w stanie zyskać, to przewagę w Wojnach Terytorialnych – oczywiście, jeśli masz jeszcze jakieś figurki.
  8. Wykonuj najpierw zlecenia ogólnodostępne – jeśli masz możliwość zrealizowania zlecenia ogólnodostępnego i takiego z ręki, najpierw zrób te ogólnodostępne. Odbierasz w ten sposób szansę na ich realizację przeciwnikom.
  9. Ostrożnie zarządzaj swoimi gangsterami – Na początku każdego aktu zapewnią ci tę konkretną korzyść, której najbardziej potrzebujesz, lecz na ich końcu będą szczególnie pomocni przy uzyskiwaniu przewagi w dzielnicy.
  10. Pamiętaj, że inni mogą też zestrzelić ciebie – zachowaj kilka figurek na wypadek, gdyby ktoś zestrzelił te, które już postawiłeś. Masz dzięki temu szansę zyskać przewagę w Wojnach Terytorialnych!

Autor: Chas

Share this

Komentarze są wyłączone.