Wojna o Arrakis rozpoczyna się… teraz!

Dune: Wojna o Arrakis to strategiczna gra planszowa z mocną tematyczną obudową. Skupia się wokół wydarzeń Wojny na pustynnej planecie Arrakis rodem z powieści Franka Herberta.

Przebiegły Ród Harkonnenów, przy wsparciu Imperialnego Rodu Corrino, musi walczyć z niedobitkami Rodu Atrydów, którzy sprzymierzyli się z pustynnym ludem Fremenów. Walka toczy się o kontrolę nad Arrakis i jej najcenniejszy zasób: przyprawę zwaną melanżem.

Planszowa Diuna to gra z dwiema stronami o bardzo asymetrycznych siłach i mechanizmach. Ród Harkonnenów musi zdominować Arrakis przy użyciu swoich żołnierzy i utrzymać dostawy przyprawy, aby nie stracić wsparcia wielkich potęg Imperium. Na starcie gry Harkonnenowie kontrolują najbardziej zaludnione Obszary Arrakis, a ich rozgrywka to nieustanne balansowanie między zbrojnymi wyprawami na niebezpieczne piaski a obroną pozycji, na stratę których nie mogą sobie pozwolić.

Tymczasem młody przywódca Atrydów, Paul-Muad’Dib, prowadzi rebeliantów – Fremenów w ich krucjacie, jednocześnie zmagając się ze swoimi proroczymi wizjami i szukając w mrowiu prawdopodobnych przyszłości tej jednej, zakończonej zwycięstwem. Wypełniając misje i wykorzystując swoją wiedzę o niszczycielskich siłach panujących na Arrakis, Atrydzi i Fremeni mogą odnieść sukces, wypełniając starożytne proroctwa. Jeśli do tego dojdzie, nie będzie już wroga, który mógłby im się przeciwstawić…

Podczas gdy Harkonnenowie polegają na licznych jednostkach oraz pojazdach takich jak Ornitoptery i Zgarniarki, aby przemieszczać swoje siły, tropić osady rebeliantów i unikać niebezpieczeństw pustkowi, Atrydzi oręż uczynili z samej pustyni. Atakują na grzbietach gigantycznych Czerwi Pustyni, kryją swą liczebność przed zwiadowcami wroga i nękają przeciwnika serią punktowych ataków.

Każda frakcja stosuje różne strategie uzupełniane mocą swoich unikalnych Przywódców i zestawami kart Planu, aby wypełnić własne warunki zwycięstwa. Gra łączy napędzany kośćmi system akcji z efektami licznych kart i zmienia odgrywanie książkowych wydarzeń w niepowtarzalne, różnorodne i emocjonujące rozgrywki nad planszą.

Wojna o Arrakis zaczyna się… teraz.

 

Tylko w Portal Games

Mamy przyjemność poinformować o starcie przedsprzedaży długo oczekiwanej pozycji: gry Dune: Wojna o Arrakis wydanej w oryginale przez wydawnictwo CMON. Przedsprzedaż w e-sklepie Portalu obejmuje zestaw złożony z 4 elementów:

1) gra podstawowa Dune: Wojna o Arrakis
2) rozszerzenie Gildia Kosmiczna
3) rozszerzenie Smugglers w oryginalnej, angielskiej wersji, niedostępne w regularnej sprzedaży
4) matę do gry zastępującą dwuczęściową, tekturową planszę z regularnej wersji gry, niedostępną w regularnej sprzedaży
Ilość zestawów jest ograniczona!

LINK: https://sklep.portalgames.pl/dune-wojna-o-arrakis

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.