Tygodnik Falkonowy „Kurier Kosmiczny” #4

 

FESTIWAL FANTASTYKI FALKON, 3-5 listopada 2017

TARGI LUBLIN S.A. UL. DWORCOWA 11

 

Tygodnik Falkonowy „Kurier Kosmiczny” #4

FALKON 2017 już za tydzień, więc przedstawiamy dalsze ważne informacje!

LARPowy rozkład jazdy już na stronie!

Już można sprawdzić, co larpowego przygotowaliśmy dla Was wraz z naszymi nieocenionymi Twórcami programu. Jest naprawdę ciekawie!
Program LARPów znajdziecie pod www.falkon.co/larpy/

 

 

 

Kolejnymi gośćmi Falkonu 2017 zostali:

? Dominika Oramus ?

Dr hab., profesor Uniwersytetu Warszawskiego, filolog angielski, literaturoznawca. Zajmuje się powieścią współczesną, science fiction i poetyką postmodernizmu, a zwłaszcza relacjami nauk ścisłych i humanistyki w kulturze XXI wieku. Autorka m.in. książek: „O pomieszaniu gatunków. Science fiction a postmodernizm” (Warszawa 2010); „Imiona Boga: motywy metafizyczne w fantastyce drugiej połowy XX wieku” (Kraków 2011); „Darwinowskie paradygmaty. Mit teorii ewolucji w kulturze współczesnej” (Kraków 2015); „Charles Darwin’s Looking Glass. The Theory of Evolution and the Life of its Author in Contemporary British Fiction and Non-Fiction” (Frankfurt am Main, 2015); „Grave New World. The Decline of the West in the Fiction of J.G. Ballard” (Toronto 2015), „Ways of Pleasure. Angela Carter's Discourse of Delight in her Fiction and Non-Fiction” (Frankfurt am Main, 2016).

 

 

? Jakub Nowak ?
Literacko debiutował w 2004 opowiadaniem Struktura dysonansu – legenda, które zwyciężyło w konkursie „Nowej Fantastyki” i British Council. Publikował opowiadania w Nowej Fantastyce i antologiach tematycznych, a także teksty publicystyczne i recenzje – w Czasie Fantastyki i Nowej Fantastyce. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa na Wydziale Politologii UMCS. W zakres jego zainteresowań naukowych wchodzą teorie komunikowania i mediów, zajmuje się kulturami popularnymi oraz nowymi wzorcami aktywności obywatelskiej online, a także zmianami na rynkach medialnych wywołanymi procesami konwergencji mediów.

 

 

? Beata Smugaj ?
Ekspertka społeczno-obyczajowa, z zawodu specjalistka od wizerunku w social media. Miała przyjemność współpracować z najlepszymi markami. Prywatnie – autorka webkomiksu Lisie Sprawy (LisieSprawy.pl), opowiadającego o rzeczywistości w całkowicie puchaty, rudy i dobry (bo lisi) sposób. Lubi kawę, Wiedźmina i nowe wyzwania.

 

 

? Katarzyna Babis ?
Urodzona w 1992 roku, miłośniczka komiksu europejskiego, animacji Disneya i sztuki tatuażu. Krótkie formy komiksowe publikuje
w licznych magazynach i antologiach oraz w Internecie. Prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży oraz programy arteterapii dla wykluczonych. Debiutancki album pt. Tequila – na podstawie scenariusza Łukasza Śmigla – wydała w2014 roku przy wsparciu użytkowników serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi. W 2015 roku zadebiutowała na rynku książkowym picture bookiem Maja z Księżyca. Na swoim koncie ma udział w tworzeniu: Dom żałoby 7 (2013), Rag & Bones (2014), Tequila 1: Władca marionetek (2014), Rag & Bones
2 (2015).

 

 

? Michał Centarowski ?
Redaktor, tłumacz, autor opowiadań. Laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2016 za napisane wraz z Łukaszem Orbitowskim opowiadanie Wywiad z Borutą. Współpracownik „Nowej Fantastyki”, „Czasu Fantastyki”, e-zinu „Creatio Fantastica”; artykuły publikował także m.in. w „Wiedzy i Życiu”, „Focusie: Historia”, „Magazynie Literackim RED”. Niedawno ukazał się jego zbiór esejów o fantastyce – „Podwójna tożsamość bogów”.

 

 

? Marek Oramus ?
Pisarz i publicysta. Od 1972 roku współpracował z gliwickim oddziałem „Tygodnika Studenckiego Politechnik“. Był też zastępcą redaktora naczelnego „itd“. W latach 1983-1986 prowadził dział recenzji w „Przeglądzie Technicznym“, za co otrzymał nagrodę „Fantastyki”. Autor cyklu felietonów Piąte piwo, drukowanych od 1990, pierwotnie na łamach „Fenixa”, później „Nowej Fantastyki”. 55 z nich ukazało się w książce Rozmyślania nad tlenem. Debiutował w 1972 roku na łamach „itd” humoreską Paczka, zaś jego debiutem jako autora science fiction było opowiadanie Eutanazja zamieszczone w 1975 na łamach „Politechnika”. Debiut książkowy to opublikowana w 1983 powieść science fiction Senni zwycięzcy.

 

 

? Marek Braniecki ?
Urodzony w 1954 roku w Gliwicach. Inżynier środowiska, od 1976 dziennikarz w czasopismach studenckich. Debiutował na łamach „Fantastyki” (1983 nr 1) opowiadaniem Karlgoro godzina 18 (nagroda tego miesięcznika w kategorii debiutów za rok 1983). Kolejne utwory zamieszczał w „Przeglądzie Technicznym”, „Fantastyce”, „Problemach”. Wydał zbiór opowiadań Głowa Kasandry. Opowiadania Marka Baranieckiego trudno zaklasyfikować do konkretnego nurtu tematycznego lub objąć wspólnym wyznacznikiem gatunkowym. Autor tworzy teksty o szerszej perspektywie narracyjnej wykorzystujące cechy fantasy oraz perfekcyjnie wykonane, zwarte, logiczne, trzymające w napięciu opowiadania SF. Za opowiadanie Głowa Kasandry otrzymał w 1985 roku nagrodę im. Janusza A. Zajdla.

 

 

? Jerzy Rzymowski ?
Redaktor, tłumacz, pisarz, dziennikarz. Redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”. Członek Klubu Tfurców i Asocjacji Polskich Pisarzy Fantastycznych. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Badania Gier. W latach 1998–2001 redagował miesięcznik poświęcony grom fabularnym i fantastyce „Magia i Miecz”, a następnie (w latach 2003–2005) internetowy tygodnik GameStar.

 

 

? Magda Kozłowska ?
Znana szerzej jako Cathia – fandomowe ostrogi zdobywała na konwentach już 19 lat temu, redaktorka Star Wars Extreme i apologetka Imperium oraz Ciemnej Strony Mocy. Wierna minionka Crowleya, Króla Piekieł, wytrawna znawczyni serialu Supernatural, koneserka talentu Petera Cushinga i sheppardolożka. Na głowie nosi wianek, w głowie ma ogromną wiedzę na temat wszystkiego, co ją pasjonuje,
a poznacie ją po szerokim uśmiechu, bo to prawdopodobnie najbardziej pozytywna istota, jaką spotkacie w dowolnym fandomie.

 

 

? Joanna Kucharska ?
Anglistka, medioznawca, tłumacz. Związana z Uniwersytetem Jagiellońskim i Pulpozaur.pl. Prowadzi bloga Hoth Couture, na którym promuje ideę codziennego cosplayu. Kolekcjonuje fanowskie dobra i zaraża pasją do Gwiezdnych wojen i geekowskiej mody. Mentally in a galaxy far, far away.

 

 

? Grupa Filmowa Darwin ?
Przewodzi nam jedna maksyma – „Jeśli coś nas śmieszy, jest głupie i idiotyczne – kręcimy to!” Lubimy też rozwiązywać sznurowadła.
Jest nas wielu! Aktorzy, operatorzy, scenarzyści, łowcy nagród, charakteryzatorki, kulturyści i tyrani! Dlatego Grupa! Kochamy też filmy – dlatego Filmowa! Ewolucja – dlatego Darwin!

 

 

? Anna Lange ?
Anna Lange to pseudonim literacki doktor habilitowanej w dziedzinie chemii, zatrudnionej na stanowisku profesora nadzwyczajnego na jednej z warszawskich uczelni wyższych. Karierę naukową łączy z fascynacją światami fantastycznymi, a także klasyczną powieścią kryminalną i literaturą XIX wieku. Inspirują ją w równej mierze Brandon Sanderson, Lois McMaster Bujold, Jane Austen, P.G. Wodehouse, Agatha Christie i Boris Akunin. Jej debiutem powieściowym jest „Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu”. Jest również autorką licznych publikacji na temat widm molekularnych.

 

 

? Kamil Śmiałkowski ?
O popkulturze pisze od ponad ćwierć wieku (w sumie publikował w ponad 60 tytułach). Jakoś też tak tyle minęło od jego pierwszej wizyty na jakimś konwencie fantastycznym. Ale na wiele nie jeździ, bo woli siedzieć w domu, czytać komiksy i oglądać seriale. Dla Falkonu tym razem zrobił wyjątek.

 

 

? Julia „Issabel” Syczewa ?
Issabel Cosplay & other to jedna z najbardziej znanych Cosplayerek z Polski. Ambasadorka ligi Fantasy Expo Challenge. Swoją przygodę
z Cosplayem rozpoczęła cztery lata temu. Współpracowała m.in z Riot Games, Ubisoft, Blizzard, EA Games, 2k Games na Intel Extreme Masters, Gamescom oraz Dreamhack. Współpracuje również m.in z G2A.com, GryOnline.pl, LG Polska, MSI, Asus, X-Kom, a także Nvidia.

 

 

? Marcin A. Dobkowski ?
Człowiek zaCZYTAny i niepoCZYTAlny. Z wykształcenia prawnik. Niegdyś redaktor naczelny portali Valhalla i Midgard. Od 15 lat zajmuje się zawodowo zarządzaniem firmami i funduszami. Współwłaściciel wydawnictwa Genius Creations i księgarni MadBooks. Związany z fantastyką od pierwszego numeru „Fantastyki”, czyli od 7 roku życia.

 

 

W strefie e-sportu znaleźli się:

? Konrad Lisek ?
Znany też jako „StaryLis” i „Ubersreik”, przygody z konwentami zaczynał jako Rpegowiec i maniak planszówek. Obecnie YouTuber
i Streamer, koncentrujący się wokół gier na PC. Na jego kanale “Od Gracza dla Graczy” znajdziecie materiały o takich grach jak Overwatch, Hearthstone, Star Wars oraz o wielu innych większych lub mniejszych tytułach. Pozytywne podejście, zaangażowanie oraz przede wszystkim traktowanie gier ze zdrowym dystansem, to trzy solidne podstawy dobrej zabawy, którą zapewniają jego filmy – bo, jak sam zaznacza – „to w końcu tylko gra”.

 

 

? Łukasz “Blinku” Gut ?
Blinku to zapalony entuzjasta gier multiplayer. Na swoim kanale tłumaczy podstawowe mechanizmy rozgrywki, a także omawia wszelkie nowości dotyczące Overwatcha.

? Bartek “Asylum” Naumiuk ?
Nie każdy zwraca uwagę na małe szczegóły umieszczane w grach przez ich twórców. Pasją Asylum jest wydobywanie na światło dzienne najdrobniejszych szczegółów najpopularniejszych produkcji i ich prezentacja społeczności graczy w taki sposób, aby każdy z nich mógł spojrzeć na swoją ulubioną grę w zupełnie zaskakującym świetle.

 

 

? Jakub Paluch ?
Prezes Zarządu ELIGA Sp z o.o. – spółki powołanej w celu wspomagania rozwoju krajowego rynku gier komputerowych oraz polskich drużyn sportów elektronicznych. Zajmuje się Sportami Elektronicznymi od 15 lat. Aktualnie pełni funkcję managera PGS Gaming Sp. z o.o., Team Pentagram, Pentagram G-Shock, PGSPokerStrategy i Universal Soldiers. Współpracował z wieloma utytułowanymi zawodnikami m.in. zwycięzcami World Cyber Games czy Electronic Sports World Cup. Jest sędzią i administratorem rozgrywek Electronic Sports League, Cybersport, Poznań Game Arena, World Cyber Games, Electronic Sports World Cup i wielu innych. Odpowiadał za komunikację handlową, akcje promocyjne i marketingowe oraz kontakt ze społecznością klientów. Negocjował, tworzył marki od podstaw. Jest trenerem i coachem w firmie Akademia Rozwoju Umiejętności. Ponadto uzyskał tytuł zawodowy Adwokata.

 

 

? Gramy na Maxa ?
Audycja Gramy na Maxa powstała w 2006 roku na antenie Radia Centrum w Lublinie. Niewiele jest programów radiowych o grach w Polsce. No bo jak opowiadać o czymś, co wypada tylko i wyłącznie pokazywać? Na szczęście GnM ma to, czego nie mają inni – maksymalny luz i świetnych prowadzących, którzy kochają grać! Przekonajcie się sami w każdy wtorek o 21.00 na www.radiofreee.pl oraz przez cały tydzień na www.gramynamaxa.pl.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Dziś chcemy Wam pokazać pierwsze ilustracje, które nasz dział graficzny przygotował do Eleven: Football Manager Boa… https://t.co/YpHqvFYJI8
Spełnij marzenia o Hollywood! 🌟 Zamów Scenariusz za Milion, nową zespołową grę imprezową, gdzie drużyny scenarzystó… https://t.co/9oTmA4YwXt
Diuna: Sekrety Rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączycie do rebelii przeciwko Harkonnenom! Przeżyjec… https://t.co/qCySwptgKp

Newsletter