Thorgal: Update #26 – Drewniana Stopa i karty Przeciwników

Witajcie ponownie, zaczynamy ostatni tydzień kampanii od świetnych wieści!

Stretch goal

Zamknęliśmy kolejną ankietę – figurka Drewnianej Stopy wraz ze wszystkimi komponentami zostanie dołożona za darmo do każdej kopii wersji GF gry – w ten sposób w waszej grze znajdziecie aż 7 grywalnych postaci! Jeśli przede wszystkim cenicie regrywalność, to jest to dla was świetna wiadomość. Drewniana Stopa to Bohater z nieco bardziej skomplikowanymi zasadami – zaczyna grę nie z jedną, ale aż pięcioma kartami Narzędzi, którymi będzie mógł wzmacniać akcje innych Postaci w ich turach np. podwyższając siłę tych akcji. Drewniana Stopa świetnie sprawdzi się jako postać wspierająca silniejszych Bohaterów, a jego specjalna zdolność pozwoli wam na używanie wykorzystanych wcześniej kart Narzędzi.

Wybraliście Drewnianą Stopę zamiast Avrenim, ale (przypominam) nie oznacza to, że wasza ulubiona sowa przepadła raz na zawsze  – przygotowujemy add-on, który będzie zawierał wszystkie stretch goale, które przegrały swoje głosowania. 

FAQ

A co z insertem?

Oczywiście gra będzie zawierała specjalny plastikowy insert, który pomieści wszystkie komponenty, a zwłaszcza figurki. Insert będzie przygotowany tak, aby pomieścić też wygodnie odblokowane stretch goale i zakoszulkowane karty. Póki co nie może niestety pokazać wizualizacji, ponieważ przed nami jeszcze jedno głosowanie i nie znamy końcowej listy komponentów. Po kampanii pokażemy wam wizualizacje w jednym z update’ów.

Nowe video!

Nasi przyjaciele z Before You Play nagrali filmik, który pokazuje komponenty i tłumaczy zasady Thorgala. Filmik po angielsku znajdziecie tutaj:

Karty Przeciwników

I na koniec niespodzianka. W sumie nie tylko dla was, ale też i dla nas, bo nie planowaliśmy takiej ankiety. Do rzeczy. Czytamy i analizujemy wasze komentarze i widzimy, jak często powtarza się w nich prośba o bardziej spersonalizowane karty Przeciwników. Takie, na których będziecie widzieli, z kim przychodzi wam się zmierzyć. Pytaliście “czemu te karty są uniwersalne?” – i odpowiadałem – “konsultowałem to z autorami gry i w każdym scenariuszu walczycie przeciwko innym przeciwnikom. W jednym scenariuszu walczycie ze zbrojnymi, w innym z watahami wilków, a w jeszcze innym – z myszami w chacie Olbrzyma.” W grze mamy około 40 kart Przeciwników i w każdym scenariuszu symbolizują one walkę z kimś innym. 

I wtedy nasz składacz powiedział “W sumie to mogę zrobić specjalne karty do każdego scenariusza.” 

“Koleś, nie wygłupiaj się, to jest 400 kart” odpowiedziałem.

“Trzewik, daj mi to zrobić. Wrzucimy to jako darmowy PDF, jak ktoś będzie chciał bardziej wczuć się w scenariusz to wydrukuje sobe specjalne karty i będzie dzięki nim jeszcze lepiej się bawił.”

“TO JEST 400 KART” przypomniałem.

“Potrzymaj mi piwo” (nie no, tak nie powiedział, ale wiecie o co chodzi).

Podsumujmy.

Szczerze, nie mam pojęcia czy Wam spodoba się taki pomysł. Naprawdę nie mieliśmy takich planów. Po prostu poczytaliśmy komentarze i chcemy wyjść wam naprzeciw. To jak, co o tym sądzicie?

 • Nie potrzebuję tego, nie marnujcie waszego czasu.
 • O! Dobry pomysł, chętnie wydrukuję, jeśli dostanę takie pliki za darmo.

To wszystko na dzisiaj – krótki update, wiem – jutro czekają nas duże ogłoszenia, mnóstwo tematów do poruszenia. Jeszcze jedno, za 2 dni ma premierę nowy tom Thorgala (Żegnaj Aaricio), czytaliście już? Egzemplarze przedsprzedażowe już docierają do czytelników. Co sądzicie o takich historiach? Chcielibyście ich więcej?Ignacy

Więcej info: https://gamefound.com/projects/portalgames/thorgal-the-board-game

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.