Thorgal: Update #22 – Sojusznicy

Cześć!
Kolejny dzień kampanii! Od wczoraj jesteście na wyprawie i w jej ramach wybieracie w ankiecie czy do Waszego egzemplarza gry trafi Tjall, kolejny Bohater Gracza, czy Muff, nowy Sojusznik. W komentarzach do kampanii pojawiło się kilka pytań o to jak działają Sojusznicy, jak bardzo zmieniają grę – tak więc z radością o tym dziś opowiem!

Sojusznicy
Na początku gry taki zwierzak zaczyna grę w Obszarze ostatniego gracza. W trakcie gry można wydać zasoby i przenieść go go innego Obszaru, albo korzystać w danym Obszarze z jego Zdolności. Zdolności zwierzaków są pasywne, to znaczy ich efekt jest nieustannie w grze, nie potrzeba ich aktywować, zwierzaki non stop nam pomagają zmieniając określony fragment reguł. 

Na przykładzie Muffa, podobnie jak w komiksie – jest to dzielny psiak, który pozwala nam walczyć z przeciwnikami, jest wytrzymały, silny i potrafi wiele przetrwać – i taka też jest jego reguła, aż czterokrotnie Muff może osłonić nas i wziąć na siebie rany, które otrzymałby nasz bohater!

Na przykładzie Kota Friggi, możemy dowiedzieć się więcej z Księgi Paragrafów – bez potrzeby wydawania żetonów Plotek, możemy poznać dalszą część historii!

 

Zwierzaki w drobny, ale klimatyczny sposób zmieniają rozgrywkę i jestem pewien, że zawsze będziecie wybierali jednego z nich do rozgrywki!

Poznaj nasz zespół

 

Dziś czas na przedstawienie Rafała Szymy, osoby, która wymyśliła fabuły każdego ze scenariuszy w grze. Rafał jest w Portal Games od ponad 10 lat, pracował tu jeszcze w czasach, gdy nasza firma zajmowała się pisaniem i wydawaniem gier fabularnych. Odpowiada za szereg dodatków do gry Neuroshima RPG, pisał fabuły do gry Alien Artifact i wielu innych naszych gier. 

Prywatnie jest wielkim fanem Thorgala. Jego ulubioną planszówką jest Go, a ulubioną planszówką ze stajni Portal Games jest Cry Havoc.

Nie zapomnijcie zagłosować w ankiecie, w której to Wy wybieracie następny cel kampanii!

Do jutra!

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.