Thorgal: Gra Planszowa

Portal Games ma przyjemność ogłosić grę Thorgal: Gra Planszowa, nową kooperacyjną grę przygodową, osadzoną w uniwersum Thorgala. Thorgal to ciesząca się uznaniem krytyków, popularna seria europejskich komiksów, która została wydana w 21 językach i w przeciągu ostatnich czterech dekad sprzedała się w nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy na całym świecie. Seria składa się z 39 albumów głównej linii fabularnej i 24 albumów trzech spin-offowych linii, opowiadających historie postaci uwielbianych przez fanów.

Thorgal: Gra Planszowa przeniesie graczy do fikcyjnego świata zawierającego elementy mitologii nordyckiej, legendy Atlantydy, science fiction i horroru. Gra opowiada historię tajemniczego, wychowanego przez wikingów wojownika posiadającego nadprzyrodzone moce, pochodzące z zewnętrznego świata. Odpierając wrogów, stara się on znaleźć miejsce, w którym jego rodzina będzie mogła żyć w spokoju.

Thorgal: Gra Planszowa z okładką autorstwa Frédérica Vignauxa, oryginalnego ilustratora serii komiksów, pojawi się na platformie crowdfundingowej Gamefound w maju 2022 r. i trafi do sprzedaży detalicznej w 2023 r.

O THORGALU: GRZE PLANSZOWEJ

Thorgal: Gra Planszowa to kooperacyjna przygodowa gra planszowa dla 1-4 graczy w wieku 14+, zaprojektowana przez Joannę Kijankę, Jana Maurycego i Rafała Szymę. Gracze wcielą się w Thorgala, jego żonę Aaricię, ich syna Jolana oraz śmiertelnie niebezpieczną wojowniczkę Kriss i wyruszą w podróż pełną niezapomnianych przygód.

Gra składa się z 10 samodzielnych scenariuszy, z których każdy zajmuje około 90-120 minut. Scenariusze NIE tworzą kampanii i nie zawierają żadnych elementów legacy, więc mogą być rozgrywane przez różne grupy graczy.

Thorgal: Gra planszowa zawiera księgę map. Każdy scenariusz rozgrywany jest na innej mapie, którą gracze eksplorują, wypełniając cele scenariusza, przeżywając różnorodne przygody, napotykając ukryte możliwości i wyraziste postacie. Gracze mogą wybrać, czy wolą podróżować w grupie, czy rozdzielić się, aby równocześnie odkryć większą część mapy. Mogą wykonywać także zadania poboczne, które pomogą im spełnić główny cel scenariusza.

Kolejnym ważnym elementem gry jest księga opowieści, zawierająca narracyjne opisy spotkań, które Postacie przeżywają w każdym scenariuszu. Przygody opisane w księdze są charakterystyczne dla każdego scenariusza i Postaci, jednak wiele z nich jest wybieranych losowo, co zapewnia większą regrywalność i umożliwia wielokrotne rozegranie danego scenariusza. Moralność Postaci i ich poprzednie decyzje mają duży wpływ na przebieg spotkań.

Thorgal: Gra Planszowa, choć mocno fabularna, oferuje ciekawą mechanikę wyboru akcji. W każdej turze aktywny gracz wybiera akcję do wykonania przez całą grupę. Aktywny gracz wykonuje pełną wersję, a pozostali gracze osłabioną wersję wybranej akcji, niezależnie od swojego położenia na mapie. Sprawia to, że każdy wybór warto przemyśleć dwa razy, a każda tura jest ważna dla wszystkich uczestników gry.

Kolejna ważna mechanika dotyczy rozwoju Postaci. Ich umiejętności ulepszane są w trakcie rozgrywki i osłabiane przez rany odniesione w walce. Postacie gromadzą zasoby i tworzą przedmioty, które pomagają im przetrwać w niebezpiecznym świecie, a także zdobywają towarzyszy napotykanych podczas podróży.

O PORTAL GAMES

Portal Games to polskie wydawnictwo gier planszowych, które ma na swoim koncie wiele uznanych na całym świecie gier m.in. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie, Osadnicy: Narodziny Imperium, Królestwa Północy, Stronghold, czy Neuroshima Hex. Firma została założona w 1999 roku, początkowo jako wydawnictwo gier RPG, a od 2007 roku również producent gier planszowych, który w kolejnych latach stał się jednym z najważniejszych wydawnictw w Europie. Zespół projektantów gier kierowany przez Ignacego Trzewiczka, zdobył już ponad 100 branżowych nagród i nominacji, m.in. niemieckiego Kennerspiel des Jahres, amerykańskiego Golden Geek, francuskiego As d’Or, International Gamers Award, The Dice Tower Award, nagrody Game of the Year na całym świecie oraz szereg nagród krajowych. Portal Games stawia sobie za cel tworzenie gier o najwyższej jakości, które pozostawiają niezapomniane wrażenia na długo po rozrywce.

O THORGALU

Thorgal to francusko-belgijska seria przygodowych komiksów fantasy autorstwa belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme’a i polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Zawiera elementy mitologii nordyckiej, legendy o Atlantydzie, a także science fiction i horroru.

Komiks po raz pierwszy pojawił się w formie serii w magazynie Tintin w 1977 roku, wraz z historią „Zdradzona czarodziejka”. Pierwotnie był to samodzielny 30-stronicowy projekt, ale jego duży sukces zachęcił autorów do przekształcenia go w dłuższą serię.

Thorgal jest uznanym przez krytyków i jednym z najpopularniejszych komiksów francuskojęzycznych, z ponad 11 milionami wydrukowanymi albumami na koncie. To najpopularniejsza seria wydawana przez Le Lombard. D. Aviva Rothschild w swojej książce z 1995 r. Powieści graficzne: przewodnik bibliograficzny po komiksach o długości książki pochwalił serię, stwierdzając, że jest „lepsza niż amerykańskie komiksy o magii i mieczach” zarówno pod względem sztuki, jak i opowieści. Komentując tom Łucznicy, Rothschild opisał go jako „jeden z najwspanialszych dzieł heroic fantasy, jakie kiedykolwiek widziałem”.

O MEDIATOON DISTRIBUTION

Mediatoon Licensing rozwija i promuje portfolio ponad pięćdziesięciu znanych marek, przede wszystkim głównych serii komiksów i kreskówek Média-Participations’ Group. Agencja jest głównym przedstawicielem japońskiej animacji w Europie, reprezentując prawa pochodne do Naruto, Boruto, Fairy Tail, Assassination Classroom, HunterXHunter i wielu innych świetnych japońskich serii. Z ponad 400 aktywnymi umowami licencyjnymi i około piętnastoma agentami na całym świecie, Mediatoon Licensing jest ważnym graczem na rynku licencji od ponad 10 lat.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.