Od 1999 roku jako wydawnictwo Portal drukowaliśmy Magazyn Portal wydawany przez trzech zapaleńców, Trzewika, Główkę i Oracza. To była kopalnia wiedzy na temat RPG, zarówno dla graczy jak i Mistrzów Gry. Przez kilka lat wydaliśmy kilkanaście numerów. Przed Wami pierwszy tom antologii THE BEST OF MAGAZYN PORTAL, w której po 20 latach zebraliśmy najlepsze artykuły z Magazynu Portal.

Będzie to sentymentalna podróż w odległe czasy, w których muzyka płynęła z magnetofonów, internet nie istniał, a RPG było absolutnie niszowym hobby. Jednak pod cienką warstwą kurzu wciąż kryją się uderzające ponadczasową użytecznością skarby.

Prezentowane porady, pomysły, motywy i tricki zupełnie się nie zestarzały, więc warto podzielić się nimi z nowymi pokoleniami Graczy i Mistrzów Gry. 
Twórcy zebrali największe smaczki dla wszystkich tych, dla któryś przed laty Magazyn Portal był biblią RPG. Teraz ta biblia powraca skondensowna w pierwszym tomie wydania zbiorowego z nowymi treściami.

Wszystkie artykuły zostały opatrzone komentarzami doświadczonych erpegowców, Wojciecha Rzadka i Zbigniewa ‘Zeda’ Zycha z grupy Lans Macabre, które zwracają uwagę na zmiany, jakie zaszły w naszym hobby, dodają kontekstu prezentowanym tekstom i rozwijają poruszane tematy, ukazując perspektywę naszych czasów.

Autorzy:
Trzewiczek, Oracz, Blacha, Majkowski, Wilk, Smolański, Dawiec, Stój, Wardas, Wieczorek

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @angryboardgamer: Ostatnie dni przedsprzedaży limitowanej edycji gry @Portal_pl #NeuroshimaHEX wraz z bonusami. ⏱⏱⏱ 🔥Szczegóły🔥https://t…
RT @neuroshimahexpl: Gra Neuroshima: Last Aurora swoją premierę miała w zeszłym tygodniu – 10 listopada. Aktualna sytuacja nie pomaga w spo…
RT @TrybSolo: My favorite roll & write - “Imperial Settlers” 🎲✏️ #trybsolo #boardgames #gryplanszowe #imperialsettlersrollandwrite @Portal_

Newsletter