W mrocznym Londynie budzą się groźne mary. Potężni władcy spiskują przeciwko sobie, gromadząc hordy potworów, aby spełniały ich rozkazy… Wiktoriański świat pełen mroku, potworów i zgrozy czeka na odważnych graczy, którzy zechcą się zmierzyć w nierównej walce. Ta asymetryczna karcianka zaskakuje głębią klimatu i wieloma możliwościami dojścia do zwycięstwa.

Terrors of London to pięknie wydana gra karciana z budowaniem talii w motywach wiktoriańskiej powieści grozy. Przeznaczona jest dla 2 graczy (dodatki umożliwiają grę w 4 osoby). Mroczny klimat posępnych zakamarków Londynu i działające na wyobraźnię grafiki to tylko jeden z plusów Terrors of London. Dzięki ciekawym właściwościom kart, gra różni się od innych tytułów z mechaniką deck buildingu, a dodatkowo każda z postaci posiada unikatowy zestaw kart dla większej regrywalności i asymetryczności rozgrywki. To bardzo soczysty i mroczny tytuł z dużą ilością negatywnej interakcji, który dzięki prostej mechanice jest do wytłumaczenia w kilka minut także dla początkujących graczy. Ci bardziej doświadczeni znajdą tu mnogość możliwości budowania strategii.

 

Rozgrywka w Terrors of London jest bardzo intuicyjna. Gracze wybierają jednego z Władców, każdy z nich ma inną planszetkę, a więc unikatowe umiejętności. Z zestawu 4 kart każdy gracz wybiera w tajemnicy 2. Do niej dorzucanych jest 5 kultystów i 3 fanatyków.

Miejsce, z którego dobierać można karty do talii, nazywa się ulicą. Wystawia się także osobną talię akolitów.

Z początkowej talii (10 kart) pierwszy gracz dobiera 4 karty, kolejny 5. Zagrywani kultyści dostarczają waluty, za którą można kupić kolejne karty. Inne karty atakują, jeszcze inne są reliktami i modyfikują działanie danej postaci ulepszając jego karty. Można także skorzystać ze specjalnej umiejętności swojego władcy. Część kart można zostawić na kolejną turę, by stworzyć w niej kombinację działania kilku kart, czyli hordę. Możliwość tworzenia łańcucha akcji z kilku kart to jeden z tych elementów, który odróżnia Terrors of London od innych deck builderów.

W następnej turze gracze dobierają 5 kart z talii i znów zagrywają – kupują nowe karty, wzmacniają się i atakują, aż do momentu, w którym przeciwnik zginie (osiągnie 0 na poziomie życia).

W Terrors of London gracze pojedynkują się za pomocą kart o różnej sile i efektach, ale najkorzystniej jest je łączyć. Ponieważ celem gry jest jak najszybsze pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia, warto stworzyć silne hordy z kart jak najszybciej.

Hordowanie urozmaica budowanie talii kart i posiadanie jak najsilniejszej ręki. Karty leżące obok siebie mogą stworzyć hordę, o ile są wymaganego typu.

Zasady Terrors of London są bardzo przejrzyste i szybkie do nauczenia. Po ich zapoznaniu, gracze mogą z satysfakcją budować najkorzystniejsze połączenia kart i pozyskiwać te najcenniejsze, a każda rozgrywka będzie zupełnie inna, w zależności od obranej taktyki. Każda postać w grze ma unikatowe zdolności, co wprowadza dodatkowy element asymetryczności i regrywalności. Terrors of London jest mocną pozycją w swojej deck-buildingowej kategorii i ma bardzo konkurencyjną cenę.

TERRORS OF LONDON

  • Pięknie wydana uzależniająca gra z budowaniem talii w motywach wiktoriańskiej powieści grozy
  • Rozgrywka dla dwóch graczy z dużym poziomem negatywnej interakcji wzbogacona o unikatowe postacie dzięki rozszerzeniom 
  • Każda postać dysponująca innymi umiejętnościami dla większej regrywalności i asymetryczności rozgrywki 
 

 

Wraz z podstawową grą Terrors of London, wydajemy od razu dwa rozszerzenia: Słudzy Czarnej Bramy i Gadzi Grobowiec. Umożliwiają one grę w 4 osoby i zawierają one nowe karty władców, potworów, sługusów, reliktów i wpływów, a także wiele innych komponentów dzięki czemu gra nabiera jeszcze większej głębi i wciąga na długie godziny. Nie będziecie mogli się od niej oderwać! 

TERRORS OF LONDON: SŁUDZY CZARNEJ BRAMY

  • Nowe komponenty zintegrowane z grą podstawową: 4 nowych Władców, 28 Potworów, 8 Reliktów, 8 kart Wpływów i 8 Sługusów.
  • Rozszerzenie dające możliwość gry w 4 osoby.
  • Nowe karty ze zdolnościami Władców wprowadzają niespotykane wcześniej akcje dające większą regrywalność i możliwość wyboru 
 

TERRORS OF LONDON: GADZI GROBOWIEC

  • Rozszerzenie dające możliwość rozgrywki dla 4 osób w trybie 2×2
  • 51 nowych kart, w tym 12 kart Potworów, 3 karty Reliktów, 16 kart Wpływów, 10 kart Kultystów, 6 kart Fanatyków i 4 karty Akolitów
  • 4 nowych Władców z unikatowymi umiejętnościami i nowy moduł Przystani
 

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Nikt nie spodziewał się 51. Stanu Ultimate Edition!! ☣️☣️ Obserwuj projekt już teraz, by zgarnąć nową frakcję: ➡️… https://t.co/rIItXYWBQ6
Dziś o 14:00 najnowszy live stream Planszówki TV 📺 A w nim Ignacy i temat odcinka - Najlepsze gry Portalu wydane w… https://t.co/hzooNXQh3V
Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu powracają! 🌲 Po błyskawicznym wyprzedaniu pierwszego, do sklepów trafił właśnie… https://t.co/wFrp0LQRkQ

Newsletter