Styczniowe premiery Portal Games

bez-nazwy-1

Styczniowe premiery Portal Games

Gliwice, Polska – Styczeń 9, 2017. Portal Games ogłasza plany wydawnicze na styczeń 2017.

W tym miesiącu na rynek trafią trzy produkty, gliwicki wydawca przygotował tytuły zarówno dla doświadczonych graczy jak i dla osób, które dopiero zaczynają poznawać magiczny świat gier planszowych!

Neuroshima RPG powraca!

informacja_prasowa-kopia

Nastał koniec cywilizacji człowieka. Moloch, samoświadomy program komputerowy wywołał III Wojnę Światową, która wybiła większość ludzkości. Teraz gigantyczny kompleks wojskowo-przemysłowy, sterowany przez program zajmuje większą część Stanów Zjednoczonych. I stale się rozrasta. Moloch produkuje śmiercionośne maszyny, a także prowadzi eksperymenty na żywych stworzeniach, tworząc mutantów oraz cyborgi. Ludzie zostali zepchnięci do rozpaczliwej ofensywy. Machiny Molocha nie są jedynym zagrożeniem w świecie Neuroshimy. Na pustkowiach szaleją hordy mutantów i brutalne gangi. Z kolei południe, przy granicy z Meksykiem pokryte jest drapieżną Neodżunglą, powstałą w wyniku skażenia chemicznego i promieniowania.

Czy w takim świecie jest jeszcze w ogóle miejsce dla człowieka?

Pamiętaj – może nadzieja to matka głupich, ale bardzo kocha swoje dzieci. Ludzie się nie poddali. Żołnierze Posterunku wciąż walczą z Molochem, Nowy Jork ogłosił się nową stolicą Stanów i powoli stara się odbudować cywilizację, a Vegas wciąż jeszcze jest miastem hazardu i rozrywki.

Kim są postacie graczy?

Bezwzgledny Ganger, skuteczny Zabójca Maszyn, sprytny Szczur, a może Kaznodzieja Nowej Ery? Każda profesja ma swoje sposoby na radzenie sobie z rzeczywistością. W Neuroshimie wcielicie się w twardych ludzi, odpowiednich na te czasy. Tu nie ma miejsca dla słabych. Nie jest łatwo, ale nikt nie płacze. Niektórzy wykorzystują swoje umiejętności by walczyć z Molochem i chronić innych przed mutantami. Inni będą chcieli szybko się dorobić, plądrując ruiny. Znajdą się też tacy, których plany będą dużo bardziej rozbudowane. Pozostali będą starali się po prostu przetrwać.

Neuroshima to fascynujące przygody w zdegenerowanej, post-apokaliptycznej rzeczywistości. Umierający świat jeszcze nigdy nie był tak żywy.

Bohater do wynajęcia – zbierz grupę najodważniejszych, najwaleczniejszych, najsprytniejszych, najbardziej heroicznych herosów!

informacja prasowaa

Lokalne królestwa od dawna prowadzą niekończące się wojny i wojenki. To trwa zdecydowanie za długo. Jest tylko jeden sposób by zakończyć ten konflikt i osiągnąć ostateczne zwycięstwo: zebrać grupę sześciu najodważniejszych bohaterów.

I to właśnie będzie wasze zadanie. Bohaterowie mogą na pierwszy rzut oka nie wyglądać na poważnych zawodników, ale zapewniamy – w kupie są niepokonani! W różnorodności tkwi ich siła. Wykorzystajcie wasz spryt i otrzymane wskazówki by zgromadzić pełen skład, zanim zrobią to inni gracze.

Na początku gry każdy ma dwóch herosów w swojej drużynie i pięć kart na ręce. Rozpoczynający rozgrywkę odsłania pierwszą kartę ze stosu i na podstawie zawartych na niej informacji wybiera Wędrującego Bohatera. Przekazuje go (zakrytego) kolejnemu graczowi. Ten może go przyjąć do swojej drużyny, lub podać dalej.

Uważajcie! Jeśli przyłączycie do swojej drużyny bohatera, który już w niej jest, obie karty muszą zostać odrzucone.
Pamiętajcie o specjalnych zdolnościach swoich herosów. Wiedźma, Sierżant, Piroman, Treser Psów, Wściekły Kurczak, Czarny Rycerz i Czarodziej mogą wam bardzo pomóc w zebraniu całej drużyny, a także poważnie zaszkodzić waszym konkurentom.

Osoba, która pierwsza zgromadzi pod swoim sztandarem sześciu z siedmiu dostępnych bohaterów – wygrywa. Jeśli do końca talii nikt tego nie osiągnie, zwycięzcą jest gracz z największą liczbą różnych postaci.

Nowy tytuł od Portal Games to kawał solidnej, pełnej humoru zabawy dla osób w każdym wieku. Proste reguły, przezabawne ilustracje oraz krótki czas rozgrywki sprawiają, że w Bohater do wynajęcia jest idealną grą imprezową. _
Zbierz drużynę największych bohaterów i poprowadź ich ku zwycięstwu!_

The Others – nowa gra Erika M. Langa, twórcy bestsellerowego Blood Rage.

the others press

Świat stoi na krawędzi zagłady. Fanatycy z organizacji Hell Club przyzwali Siedem Grzechów Głównych, by zniszczyć naszą rzeczywistość. Zanim jednak to się stanie, piekielni wysłannicy będą musieli pokonać żołnierzy organizacji FAITH, specjalizujących się w walce z demonami.

Podczas każdej sesji The Others wybrany gracz kieruje jednym z Grzechów, pozostali kontrolują siedmiu bohaterów i starają się go powstrzymać.

Na początku rozgrywki gracze wybierają scenariusz (jeden z siedmiu) i mapę (po dwie na scenariusz). Następnie osoba stojąca po stronie Siedmiu Grzechów decyduje, którym z nich chce grać – ich cechy oraz moce znacznie różnią się między sobą.

Możliwości jest mnóstwo, eksploracja koszmarnego świata The Others zajmie wam długie godziny.

Także każdy z bohaterów ma unikalne umiejętności (np. zamiana w gigantycznego niedźwiedzia). W czasie rozgrywki postacie będą otrzymywać Punkty Zepsucia. Początkowo mogą dać one pewne korzyści (np. dodatkowy pancerz, bonusową kostkę), jednak kiedy zgromadzi się ich za dużo, heros zacznie otrzymywać rany, co w końcu doprowadzi do jego śmierci.
Bohaterowie realizują kolejne zadania z karty scenariusza, po ich ukończeniu staną do walki z awatarem Grzechu. Gracz kierujący Grzechem ma na celu wyeliminować wszystkich bohaterów – jeśli mu się to uda, wygrywa. Pomogą mu w tym hordy potworów i akolici.

Przygotuj się, albo zostaniesz pożarty!

Świat The Others pochłonie was swoim unikalnym, mrocznym klimatem. Sugestywne ilustracje i precyzyjnie wykonane figurki doskonale oddają grozę tej rzeczywistości. Proste zasady oraz duża dynamika rozgrywki sprawiają, że The Others jest grą od której trudno się oderwać. Zwiedzajcie ponure ulice miasta, opanowane przez siły zła i przeżartego zepsuciem. Walczcie z hordami zdegenerowanych bestii i opętanych ludzi. Powstrzymajcie Siedem Grzechów Głównych!

Zapisz

Share this

Komentarze są wyłączone.