zapowiedziPoniżej znajdziesz wszystkie zapowiedzi gier i książek Portal Games, aktualne przedsprzedaże wydawanych przez nas produktów, a także raport z prac produkcyjnych. Uaktualniamy tę stronę minimum raz w tygodniu. Po kliknięciu w miniaturę pudełka lub w przycisk, przeniesiesz się do aktywnej strony produktu w sklepie, o ile jest dostępny w przedsprzedaży lub sprzedaży.

Chcesz poznać statusy dodruków? Kliknij tutaj!

Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2022. Zmiany w statusach: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon.

ANKH: BOGOWIE EGIPTU

-Graj jako bóg starożytnego Egiptu, rywalizując z innymi bogami o wyznawców.
-Buduj karawany, przywołuj potwory i nawracaj wiernych w swoim dążeniu do panowania nad Egiptem.
-Cała rozgrywka w Ankh jest oparta na strategii. Rywalizuj i wygrywaj wyłącznie dzięki swojemu boskiemu rozumowi.

W magazynie

FORT

Czas ponownie przenieść się na podwórko! Fort to zabawna, szybka gra karciana Granta Rodieka (Hocus, Farmageddon, Imperius) i wydawnictwa Leder Games (Root, Oath). Wcielając się w szalone dzieciaki, będziemy jeść pizzę, zdobywać nowych przyjaciół i budować forty, walcząc o tytuł najfajniejszego szkraba na dzielnicy!

Dowiedz się więcej!

W magazynie

Ankh – dodatki

3 dodatki do gry Ankh: Bogowie Egiptu:
– Faraon
– Panteon
– Strażnicy

W magazynie

Barrage: Rozszerzenie dla 5. gracza

Pora, aby przy stole zrobiło się nieco ciaśniej! Barrage: Rozszerzenie dla 5. gracza to dodatek do kultowej, zaawansowanej gry ekonomicznej, w której staniemy na czele państwowych spółek, walczących o prymat na rynku produkcji energii. Tęskniliście za negatywną interakcją? Teraz w Barrage dostaniecie jej jeszcze więcej, zasiadając do gry w aż 5 osób i korzystając z nowej planszy Dodatkowych Akcji! Co więcej, dodatkowe komponenty sprawdzą się także w rozgrywkach z Automą, w tym w wariancie solowym.

W magazynie

Piątka

PIĄTKA to gra słowna, w której musicie znaleźć skojarzenia z symbolami na kościach. Na przykład zarówno skojarzenie Rekin jak i Aligator pasowałyby do połączenia wyników na kościach Drapieżnik oraz Woda! Celem gry jest znajdowanie jak najciekawszych skojarzeń z wynikami na kościach. Skojarzenie Owocu i Części ciała jako Jabłka Adama to dobry plan na wygraną! W grze występuje 10 unikatowych kości, łączna ilość kombinacji symboli to ponad 3000!

W magazynie

Little Factory

Little Factory to stworzona przez japońskich projektantów Shun Taguchi oraz Aya Taguchi gra karciana, w której talia kart reprezentuje cały proces produkcji i sprzedaży produktów, od pozyskania surowców, takich jak zboże czy drewno, po realizację zamówień na finalne dobra takie jak chleb czy meble.

W magazynie

SKYTOPIA

-Futurystyczna eurogra karciana worker placement, w której gracze rywalizują wznosząc swoje miasta w chmurach dzięki golemom.
-Świetnie zilustrowana i angażująca mechanika rozbudowywania własnej talii poprzez wznoszenie budowli.
-Oryginalna mechanika upływu czasu, sprawiająca, że opłaca się budować szybko.

W magazynie

Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon

Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon

Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon to gra karciana autorstwa Joanny Kijanki specjalnie dla geeków gier planszowych.
Bohater z książek Andrzeja Pilipiuka, bimbrownik i zawadiaka.

W transporcie

ZOMBICIDE 2. EDYCJA: WASZYNGTON Z.C.

-Pierwsza w historii serii Zombicide kampania fabularna.
-Wiele wyborów i niespodzianek czekających na graczy w trakcie przygody.
-Nowe postacie.
-Kultowe lokacje.
-Nowe, zaawansowane zasady.

W transporcie

ZOMBICIDE 2. EDYCJA: MIEJSKIE LEGENDY

Zestaw 4 nowych Abominacji:

-Porywacz,
-Chupacabra,
-Klaun Zabójca,
-Krokodyl z kanałów.

W transporcie

Aeon’s End: Pogrzebane Sekrety

Dodatki z kampanii Aeon’s End Legacy, które nie były oznaczone jako „Ekskluzywne na Kickstarterze”, trafiły do rozszerzenia Buried Secrets. Zawiera ono dodatkowe karty do gier z serii Aeon’s End, które nie mogą być używane w kampanii Aeon’s End Legacy.

W magazynie

NEUROSHIMA LAST AURORA: LODOWA STAL

-Lodowa Stal to drugi dodatek do Last Aurora.
-Dodatek wprowadza 5 niezależnych modułów (kompatybilnych ze sobą).

W magazynie

BITOKU

Bitoku to średniej ciężkości euro gra, która stała się największym hitem Essen SPIEL 2021. Utrzymana graficznie w stylu studia Ghibii, przeniesie nas do świata japońskiej mitologii, gdzie jako leśne duchy będziemy walczyć o zdobycie przychylności mitycznych stworzeń i prastarych bóstw. Bitoku umiejętnie łączy w sobie mechaniki dice workers i hand management, czyniąc rozgrywkę niezwykle intuicyjną, co wyróżnia ją na tle innych euro gier. Oryginalnym wydawcą Bitoku jest wydawnictwo Devir (Wojna o Pierścień), a jego średnia ocena na Board Game Geek wynosi 7.8.

Produkcja

WEATHER MACHINE

Weather Machine to ogromna, rozbudowana euro gra dla bardzo doświadczonych graczy. Zaprojektowana przez żyjącą legendę, Vitala Lacerdy’ego (On Mars, Kanban EV), przeniesie nas do stacji meteorologicznej, gdzie profesor Seni Latev stworzył maszynę zdolną sterować pogodą. Przy wykorzystaniu mechanik worker placement, tile placement i set collection staniemy się naukowcami, których zadaniem będzie utrzymanie idealnej pogody w każdym z doglądanych miejsc. Farmy potrzebują czasami deszczu, a w kurortach powinno wiecznie świecić słońce. Jednak pogoda w jednym miejscu wpływa na inne, a pozornie nieistotna decyzja może przybrać katastrofalny w skutkach efekt motyla. Podobnie jak w poprzednich projektach Lacerdy’ego, tak i tutaj mamy do czynienia z artystycznym dziełem sztuki. Duża kolorowa plansza, kilkadziesiąt customowych meepli robotów, a do tego drewniane tokeny ksiąg, które zastąpiły zwykłe tekturowe żetony. Jest na co popatrzeć!

Produkcja

OATH: KRONIKI WŁADZY I BANICJI

Oath: Kroniki Władzy i Banicji to ciężki strategiczny tytuł o asymetrycznej rozgrywce, będący duchowym spadkobiercą Roota. W grze o panowanie nad starożytną krainą może wziąć udział od jednego do aż sześciu graczy. Oath stanowi połączenie rozbudowanego area controle z grą narracyjną i motywem legacy, gdzie po każdej grze zmieniają się ustawienia planszy, strony konfliktu i warunki zwycięstwa. Tytuł został zaprojektowany przez uznanego Cole’a Wehrle’a (Root), a jego oryginalnym wydawcą jest, podobnie jak w przypadku Roota, Leder Games.

Produkcja

ARK NOVA

Ark Nova to rozbudowany tytuł euro, który stał się najlepiej ocenianą grą Essen SPIEL 2021. Jakość tego tytułu potwierdza imponująca średnia ocen na Board Game Geek – 8.7. W Ark Nova 1-4 graczy w przeciągu dwóch godzin stanie na czele własnego zoo. Poprzez draft kart, zarządzanie ręką i dokładanie kolejnych heksów na indywidualnych planszach, będziemy stopniowo budować nasz silniczek akcji, by wyprzedzić przeciwników w rywalizacji o najlepszy ogród zoologiczny. Zespół The Dice Tower przyznał Ark Nova zasłużoną notę Seal of Excellence.

W transporcie

SUBURBIA INC.

SUBURBIA INC.

Suburbia Inc. to dodatek do kultowej, wielokrotnie nagradzanej gry o budowaniu i zarządzaniu miastem. Autorem rozszerzenia, podobnie jak podstawki, jest Ted Alspach (Zamki Szalonego Króla Ludwika), a oryginalnym wydawcą — słynne Bézier Games. Przy niewielkiej modyfikacji zasad, Suburbia Inc. znacząco podnosi regrywalność gry, wprowadzając do rozgrywki mnóstwo nowych, różnorodnych budynków.

Produkcja

SUBURBIA

Suburbia to strategiczna gra planszowa dla 1-4 graczy, w której na 90 minut staniemy się architektami i budowniczymi miasta. Twórcą tego tytułu jest Ted Alspach (Zamki Szalonego Króla Ludwika), a oryginalnym wydawcą — słynne Bézier Games. Suburbia cechuje się prostymi zasadami, dynamiczną rozgrywką i ogromną regrywalnością, wykorzystując mechaniki aukcji i draftu kart. Pudełko gry zawiera świetną wypraskę, zdolną do pomieszczenia nie tylko podstawki, ale i wydawanego w 2022 roku rozszerzenia Suburbia Inc. Średnia ocena tytuły wg portalu BoardGameGeek to 7.5.

Produkcja

MASSIVE DARKNESS 2: HELLSCAPE

Massive Darkness 2: Hellscape to kooperacyjna gra planszowa dla 1-6 graczy, będąca ulepszeniem wielkiego hitu z 2017 roku. Twórcą gry jest Alex Olteanu (God of War: The Card Game), a oryginalnym wydawcą — CMON. Bazując na mechanice kultowej serii Zombicide, druga część Massive Darkness przeniesie nas w klimaty dark fantasy i motywy D&D. Będziemy przeszukiwać lochy, zbierać ekwipunek, zdobywać doświadczenie i walczyć z przeraźliwymi monstrami. Tutaj każda z sześciu dostępnych klas postaci posiada własne mechaniki działania, co czyni rozgrywkę asymetryczną i jeszcze bardziej immersyjną. W grudniu 2021 roku kampania gry na Kickstarterze uzyskała imponującą liczbę 21 tysięcy wspierających.

Produkcja

MASSIVE DARKNESS 2: HEAVENFALL

Massive Darkness 2: Heavenfall to dodatek do drugiej części fenomenalnej serii bazującej na motywach dark fantasy i D&D. Autorem dodatku ponownie jest Alex Olteanu (God of War: The Card Game), a oryginalnym wydawcą — CMON. Po piekielnych klimatach z podstawki, Heavenfall przeniesie nas do niebios. Czeka na nas kolejna kampania złożona z 14 misji i nowych bossów, reprezentowanych przez majestatyczne figurki archaniołów.

Produkcja

BATMAN: WSZYSCY KŁAMIĄ

Batman: Wszyscy Kłamią to kooperacyjna gra narracyjna dla 2-4 graczy, bazująca na systemie znanym z bestsellerowej gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa. Autorami gry są Ignacy Trzewiczek i Weronika Spyra, a za ilustracje, dzięki którym przeniesiecie się wprost do świata znanego wam z komiksów, odpowiedzialni są Hanna Kuik i Maciej Simiński. W Everybody Lies każdy z graczy wciela się w rolę jednej z czterech postaci: doświadczonego dziennikarza śledczego Warrena Spaceya, nieustępliwej reporterki Vicki Vale™, nieprzebierającego w słowach policjanta Harveya Bullocka, lub przebiegłej włamywaczki Seliny Kyle, znanej także jako Catwoman™. Poznając Gotham z ich perspektywy, odwiedzicie między innymi takie lokacje jak Arkham Asylum™, Więzienie Blackgate, a nawet Batcave™. Aby rozwiązać cztery unikatowe śledztwa, będziecie musieli działać wspólnie. Nie zmarnujecie jednak okazji, by w międzyczasie osiągnąć własne cele…

W magazynie

Virtù

Virtù to koncepcja przedstawiona przez Niccolò Machiavellego, która określa zdolność przywódcy do osiągania wielkich rzeczy, zabezpieczania podstaw niezbędnych dla władzy państwowej i  znajdowania sposobów dostosowania się do okoliczności; lub innymi słowy „Sztuki rządzenia”.

Produkcja

THE OTHERS: ZESTAW DRUŻYN DELTA + GAMMA

-Dodatek do kultowej gry The Others autorstwa Erica Langa.
-Nowi Bohaterowie, Akolici oraz kafle Miasta, które możesz skonfigurować z podstawką i poprzednimi dodatkami.
-Osiemnaście figurek Bohaterów i Akolitów, wykonanych z dbałością o każdy detal.

W transporcie

RACE FOR THE GALAXY

-Kultowa karcianka z budową silniczka od Toma Lehmanna, twórcy galaktycznej serii (wraz z New Frontiers i Roll for the Galaxy).
-Mechanika ukrytego jednoczesnego dobierania akcji dla głębszej interakcji.
-Rozbudowana strategia i ogromna regrywalność dzięki gromadzeniu na ręce powiązanych ze sobą różnorodnych kart Technologii i Planet.

Przygotowanie plików

KRÓLESTWA PÓŁNOCY: GNIEW LATARNI

KRÓLESTWA PÓŁNOCY: GNIEW LATARNI

-Rozszerzenie dla jednego gracza do Królestw Północy, autorstwa Joanny Kijanki.
-15 nowych scenariuszy połączonych jedną historią.
-3 nowe typy kart, w tym nowe karty wydarzeń wpływające na rozgrywkę oraz karty Specjalnych Wysp.

Produkcja

ELEVEN

-Strategiczny menedżer piłkarski, w którym zarządza się biznesem od podstaw, podobnie jak w klasykach: Food Chain Magnate i Prêt-à-Porter.
-Gra przeznaczona nie tylko dla fanów piłki nożnej.
-6 zróżnicowanych scenariuszy, wprowadzających odmienne cele do zrealizowania w każdej rozgrywce.

Przygotowanie plików

AEON’S END: THE NEW AGE

-Aeon’s End: The New Age to samodzielny dodatek, który jest kompatybilny ze wszystkimi innymi samodzielnymi grami z serii.
-Aeon’s End: The New Age wprowadza system Ekspedycji do uniwersum Aeon’s End, który pozwala graczom odtworzyć całą posiadaną zawartość w formie krótkiej kampanii.
-Po każdej grze gracze otrzymają nowe skarby i karty, które pozwolą im stać się potężniejszymi.

Przygotowanie plików

RACE FOR THE GALAXY: DODATKI

RACE FOR THE GALAXY: DODATKI

-Dodatki do kultowej gry Toma Lehmanna z budową silniczka w odległej galaktyce.
-Nowe mechaniki i komponenty podnoszące regrywalność do kosmicznego poziomu.
-Mechanika ukrytego jednoczesnego dobierania akcji dla głębszej interakcji.
-Wiele dróg do zwycięstwa dzięki różnorodnym kartom Technologii i Planet.

Przygotowanie plików

CIRCADIANS: CHAOS ORDER

Po Circadians: First Light S. J. Macdonald podnosi poprzeczkę! Circadians: Chaos Order to ciężki tytuł euro dla doświadczonych graczy. Kiedy planeta została już skolonizowana, rozpoczyna się walka pomiędzy poszczególnymi stronnictwami. W Chaos Order doświadczymy sześciu różnorodnych, asymetrycznych frakcji, a limit graczy względem poprzedniej części został zwiększony do pięciu. Tak rozbudowanej gry autora Zachodnich Królestw jeszcze nie doświadczyliśmy!

Przygotowanie plików

CIRCADIANS: FIRST LIGHT

Circadians: First Light to strategiczna gra planszowa dla 1-4 graczy autorstwa S. J. Macdonalda, twórcy kultowej już trylogii Zachodnich Królestw. W niespełna 90 minut podejmiemy się kolonizacji obcej planety, rywalizując z innymi o surowce i technologie. Circadians stanowi średniej ciężkości euro, kompilując mechaniki worker placement i dice workers. Tytuł łączy w sobie niewielkich rozmiarów pudełko z ogromną liczbą komponentów. Oryginalnym wydawcą gry jest cenione Garphill Games, a jej średnia ocena na BoardGameGeek wynosi 7.7.

Przygotowanie plików

MESSINA 1347

Messina 1347 przeniesie nas w czasy epidemii dżumy, kiedy to arystokratyczne rody we włoskiej Messynie walczyły o przetrwanie, a jednocześnie zachowanie jak największych wpływów. Średniej ciężkości tytuł euro Vladimíra Suchý’ego (Podwodne Miasta, Praga Caput Regni, Pulsar 2849) w innowacyjny sposób łączy ze sobą wiele różnorodnych mechanik, takich jak zarządzanie robotnikami, tory postępu czy moderowanie planszy poprzez dokładanie kolejnych heksów. Podobnie jak w Pradze Caput Regni, tak i tutaj Suchý umiejętnie balansuje między zasadami euro gry a zachowaniem fabularnej otoczki. Średnia ocena Messiny na BGG wynosi aż 7.8.

Produkcja

ZAPOMNIANE MORZA

Zapomniane morza to niesamowicie imersyjna, fabularna gra przygodowa, przenosząca 3-7 graczy do świata morskich opowieści. Jako piraci jednego okrętu będziemy pisać własne, niepowtarzalne historie, dbając jednocześnie o wspólny cel wyprawy. Tutaj każdy, nawet najmniejszy wybór może mieć decydujący wpływ na fabułę. Zapomniane morza to aż pięć niesamowitych scenariuszy, ogromna księga lokalizacji, a także specjalnie dostosowana platforma online. Ten ostatni element został nagrodzony przez Golden Geek w kategorii Best Zoomable Game, a Tom Vasel przyznał Zapomnianym morzom status Seal of Excellence.

Produkcja

WYPRAWA DARWINA

Wyprawa Darwina to klimatyczna, strategiczna euro gra, zabierająca nas w czasy, kiedy podróżnik i badacz Karol Darwin odkrywał niesamowite gatunki zwierząt i tworzył swoją teorię ewolucji. Twórcami tego tytułu jest znany i ceniony duet — Simone Luciani i Nestore Mangone — autorzy takich hitów jak Tzolkin czy Podróże Marco Polo. Gra operuje na mechanikach wypełniania kontraktów, zbierania zestawów i zarządzania robotnikami. Oryginalnym wydawcą gry jest ThunderGryph Games, a jej średnia ocena na BoardGamesGeek wynosi aż 8.0. Tytuł zdobył ogromną liczbę 16 tysięcy wspierających na Kickstarterze.

Przygotowanie plików

WYPRAWA DARWINA: ZIEMIA OGNISTA

Wyprawa Darwina: Ziemia Ognista to minirozszerzenie do uznanej euro gry dla 1-4 graczy, w której wcielimy się w nieustępliwych badaczy z czasów Karola Darwina. Twórcami rozszerzenia, podobnie jak podstawki, jest słynny duet w składzie Simone Luciani i Nestore Mangone (Tzolkin, Podróże Marco Polo), a oryginalnym wydawcą — ThunderGryph Games. Falmouth Port wprowadza do rozgrywki meeple okrętów i koni, czyniąc nasze odkrycia jeszcze bardziej owocnymi.

Przygotowanie plików

MOSAIC: A STORY OF CIVILIZATION

W grze Mosaic poprowadzisz starożytną cywilizację do samych jej początków. Twoje decyzje wpłyną na to czy będzie sie rozwijać i zostanie zapamiętana jako największa cywilizacja w historii, czy też załamie się i zniknie w piaskach czasu. Każda podjęta przez Ciebie decyzja, to kolejny lśniący element mozaiki, składającej się na twoją cywilizację

Przygotowanie plików

MARVEL UNITED: X-MEN

Marvek United: X-Men to kontynuacja świetnej gry kooperacyjnej rozgrywanej w świecie komiksów Marvela. Jedyny w swoim rodzaju Eric Lang (Bloodborne, Blood Rage, Rising Sun) ponownie wziął na warsztat superbohaterów, lecz tym razem zamiast Avengersów do akcji wkraczają X-Meni! Czeka na was sześciu nowych bohaterów, takich jak Wolverine, Profesor X, Jean Grey czy Storm, a także dwóch łotrów: Sabretooth i Juggernaut. Ale to nie wszystko! Marvel United: X-Men wprowadza nową klasę postaci: antybohaterów, którzy mogą wystąpić zarówno w roli sojuszników jak i wrogów. W pudełku znajdziecie dwóch antybohaterów — Magneto oraz Mystique. — i co więcej: tym razem zasiądziecie do gry w aż 5 osób! W trakcie kampanii kickstarterowej Marvel United: X-Men zdobył oszałamiającą liczbę 25 tysięcy wspierających.

Produkcja

Słowołaki

W Słowołakach gracze odgadują sekretne słowo, zadając pytania, na które można odpowiedzieć tylko “tak” lub “nie”. Aby wygrać, odgadnijcie Magiczne słowo przed upływem czasu gry!
Strzeżcie się! Jeden z graczy jest Wilkołakiem, który nie tylko gra w sekrecie przeciwko wam, ale też zna Magiczne Słowo. Jeśli nie odgadniecie Słowa na czas, wciąż możecie wygrać, demaskując Wilkołaka!

Zapowiedź

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)

    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.