Smartphone Inc. to strategiczno-ekonomiczna gra Ivana Lashina z gatunku area control, wydana w 2018 roku nakładem Cosmodrome Games. W ciągu półtorej godziny od 1 do 5 graczy zasiądzie za sterami światowych korporacji, produkujących i sprzedających telefony komórkowe.

W Smartphone Inc. staniemy na czele globalnych korporacji produkujących telefony komórkowe. Jako światowi giganci będziemy opanowywać kolejne rynki, walcząc między sobą o ilość i jakość sprzedawanych produktów. Tutaj liczy się przede wszystkim taktyczne planowanie. Jeśli wyprodukujesz za dużo, to wszystkiego nie sprzedaż, jeśli za mało – przeciwnicy przejmą Twoich klientów. Może zainwestować w Wi-Fi, GPS i 5G? A może lepiej po prostu sprzedać wszystko po najniższej cenie?

W zeszłym roku do Smartphona Inc. ukazał się dodatek – Smartphone Inc.: Status Update 1.1, dający nowe możliwości rozgrywki w trybie dwu lub trzyosobowym. Zarówno podstawka jak i rozszerzenie zostaną wydane przez Portal Games w jednym dużym opakowaniu. W Smartphona zagramy nie tylko w grupie, ale też solo, dzięki specjalnemu trybowi sztucznej inteligencji.

Geniusz mechaniki Smartphona Inc. tkwi w dziesięciu prostych arkuszach – po dwóch na gracza. Znajdują się na nich symbole produkcji, ceny, dystrybucji, innowacji itd. Na początku każdej rundy będziesz obracać i nakładać je na siebie w taki sposób, aby jak najlepiej skonfigurować i zbalansować działania w kolejnych fazach rozgrywki.

Gra składa się z pięciu rund, a każda podzielona jest na dziewięć faz: planowania, rozwoju technologii, zajmowania nowych rynków, sprzedaży itd. Za arenę posłuży Ci dwuwarstwowa plansza świata, gdzie Ty i Twoi przeciwnicy zaczniecie od rodzimych rynków, by później wkroczyć na obce. W Smatrphona Inc. będziesz też mógł zagrać solo dzięki Steve’owi – mechanice sztucznej inteligencji.

Wszystko będzie układało się pomyślnie, jeśli będziesz miał monopol. Jednak prawdziwa walka rozpocznie się, kiedy na Twój rynek wkroczy przeciwnik. Pamiętaj, im droższe telefony sprzedajesz, tym więcej otrzymasz PZ, jednak o kolejności wykonywania ruchów decyduje jak najniższa cena. Kiedy więc ktoś sprzeda swoje telefony przed Tobą, Ty zostaniesz z niczym.


Odtwórz wideo


Odtwórz wideo


Odtwórz wideo

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

♟ Cel Kampanii #9 - 12 pionów Akcji i środkowa plansza ♟ To ulepszenie pomaga śledzić dostępne akcje i zastępuje ko… https://t.co/b2w7bzgcnZ
🏟 Cel Kampanii #8 - Dodatkowe żetony Infrastruktury Stadionowej i unikalne plansze Stadionów 🏟 Ulepsz swój Stadion… https://t.co/VhNtfrttM7
💵 Cel Kampanii #4 - Planszówkowi Sponsorzy 💵 Dzięki temu minidodatkowi branża gier planszowych będzie reprezentowan… https://t.co/vFkQt0EDoQ

Newsletter