Rzut okiem – Stalowa Policja

Musimy zaprowadzić porządek na pustkowiach. Prawo musi istnieć, bez niego nie różnimy się niczym od dzikusów… przed którymi staramy się cały czas bronić nasze domy. By wygrać w tej wojnie, musimy się zmobilizować. Sprawiedliwość musi być wymierzana szybko i bez względu na wszystko. Człowiek jest istotą słabą i delikatną… istotą niezdolną by samemu się obronić przed wojenna machinerią, którą tak wielbimy. Większość umysłów by się załamała pod ciężarem obowiązku, jaki nosimy na swoich barkach. Szukamy wszelkiej niesprawiedliwości, niszczymy ją a z ocalałych, którzy byli wystarczająco silni by przetrwać nasz gniew, wybierzemy tych którzy nadają się do naszej armii.

Jesteśmy Stalową Policją. Nowy świat być może nie jest gotowy na nas, ale nie mamy czasu by się tym przejmować. Każdego dnia niesprawiedliwość pustkowi ciąży nam i musimy się wznieść, by się jej przeciwstawić. Tworzymy front a słabeusze nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Walczymy byś ty mógł spać spokojnie w nocy… oczywiście pod warunkiem, że będziesz przestrzegać prawa… w innym wypadku, dosięgnie Cię nasz osąd. Natomiast karą za łamanie prawa jest śmierć.

Nowa Armia – Nowe Jednostki

Stalowa Policja wprowadza kilka nowych taktyk oraz nową ciekawą cechę: Odbicie. Nie lubisz kiedy ktoś do Ciebie strzela w plecy? Bez obaw cieniasie!

Sędzia – Fundamentalna jednostka Stalowej Policji. Sędzia jest mobilny, uderza mocno oraz jest niewrażliwy na ataki od tyłu. Ale to nie koniec, ataki te są odbijane w stronę atakującego! Posiadając w armii trzy takie jednostki, używaj ich rozważnie! wojownik_STALOWA_POLICJA_sedzia_[3]

Funkcjonariusz – Atak wręcz, Pancerz oraz Odepchnięcie raz na turę. Funkcjonariusz pozwala Ci na tworzenie dziur w obronie przeciwnika tak byś mógł swobodnie umieszczać w lepszych miejscach Sędziów oraz sieci.wojownik_STALOWA_POLICJA_funkcjonariusz_[2] kopia

Pacyfikator – Jedna z najbardziej uniwersalnych jednostek w armii, Pacyfikator blokuje żetony przeciwnika jak każda inna jednostka z Siecią, ale możesz je usunąć by w ich miejsce wstawić nowy żeton z ręki. Jednostki te są kluczem do zwycięstwa.wojownik_STALOWA_POLICJA_pacyfikator_[2] kopia

Egzekutor – Jak sama nazwa wskazuje. Egzekutor jest kozakiem. Atak wręcz, Wytrzymałość no i Pancerze, które same w sobie są niesamowite, ale to co czyni go naprawdę wyjątkowym to jego specjalna umiejętność do zabijania. Gdy zagrywamy go na planszę, możemy wybrać opcję zadania swojemu Sztabowi 1 obrażenia, żeby usunąć wrogą jednostkę z planszy i postawić w jej miejsce Egzekutora!wojownik_STALOWA_POLICJA_egzekutor_[1] kopia

Stalowa Sieć – Sztab Stalowej Policji jest bardzo potężny, pozwala nam położyć Sieć na dowolnym wrogim żetonie na planszy prócz Sztabu. Po raz kolejny będziemy musieli poświecić jeden punkt życia naszego Sztabu, ale mamy do dyspozycji praktycznie wszystkie żetony. Posiadamy jednak tylko jedna taką Sieć więc musimy wybrać mądrze!

HQ_STALOWA_POLICJA_[1] kopia

Nowe Taktyki

Utrzymuj ich przy życiu. Pozycja jest niezwykle ważna dla Stalowej Policji. Biorąc pod uwagę fakt, że posiadasz tylko jeden żeton Ruchu, nie możesz liczyć na to że unikniesz trudnych sytuacji poprzez wycofanie się. Swój Sztab najlepiej ustawić w jakimś narożniku oraz wybudować mur wokół niego, następnie siła przebij się do zwycięstwa. Twoje jednostki są dość wolne, ale w nagrodę posiadają one niesamowite zdolności pozbywania się silnych przeciwników. Używaj swoich Sieci! Korzystaj ze Stalowej Sieci jak najczęściej, niszcz osłabione jednostki, po czym znów korzystaj z jej przywilejów. Tak samo postępuj z Pacyfikatorami.

Używaj swoich Funkcjonariuszy do osłabiania przeciwnika. Twórz za ich pomocą dziury tylko po to, by chwilę później wypełnić je swoimi jednostkami. Rozlokuj Sędziów w nowo utworzone słabe punkty przeciwnika, by jak najbardziej okaleczyć go w ten sposób. Funkcjonariusz pozwala również dobrać się do jednostek, które próbowały uchronić się przed twoimi Pacyfikatorami. Nie posiadasz natomiast tego luksusu wyczekiwania na Snajpera, Granat albo chociażby na żeton Bomby. Posiadasz za to natomiast Egzekutora. Zrób dla niego trochę miejsca przy pomocy Funkcjonariusza, a następnie stwórz kombinację z Pacyfikatorem.

Podczas gdy Stalowa Policja nieźle się sprawdza w obronie, łatwo jest nią przegrać w dłużących się walkach. Dlatego dobrze jest szybko zrealizować swoje plany. Atakuj Sztab przeciwnika jak najczęściej z całych sił, obezwładniaj wszystko na swojej drodze. Jesteś zbyt powolny by czekać na Ostateczną Bitwę. Nie okazuj żadnej sympatii! Prawo musi być przestrzegane!

Share this

2 komentarze

  • Rednes

    Siema.
    Niedawno zakupiłem tą armię i przyznam szczerze, że miażdży wszystkie inne. Ma ktoś może jakieś rady taktyczne, jak walczyć ze Stalową Policją? Jaką wybrać armie i jaką przyjąć taktykę?