Rzeźbione Piony – mini-dodatek do Robinsona Crusoe

W sumie wciąż do końca nie wiem, jak to się stało. Czy producent wpadł na ten pomysł i wysłał nam próbkę, czy był to mój pracownik, Greg, który poprosił ich o to. Nie wiem. Co jest istotne, to to, że pewnego dnia znalazłem na swoim biurku drewniany pion do Robinsona. No powiem wam, zapierał dech w piersi. Ciemnobrązowy drewniany walec z ilustracją postaci delikatnie wyżłobioną w drewnie. Był to jeden z bardziej klimatycznych komponentów do gry, jakie kiedykolwiek widziałem.

– Co to jest? – zapytałem Grega.

– Chcemy takie? Na naszą stronkę, albo coś? – uśmiechnął się i zapytał.

– Pewnie, że tak, chcemy!

***

Potem zaktualizowaliśmy nieco grafiki, żeby wyrzeźbiony obrazek wyglądał naprawdę dobrze i rozpoczęła się produkcja. Kilka miesięcy później moja osobista kopia Robinsona Crusoe została upiększona. A te komponenty stały się oficjalnie częścią naszego Loot Boxa.

Pamiętam pierwszą edycję Robinsona Crusoe która w 2012 roku miała podstawowe piony. Potem, w edycji Gry Roku, dodaliśmy naklejki. Wydawać by się mogło, że osiągnęliśmy pełnię możliwości, że tylko plastikowe figurki mogłyby ulepszyć grę – ale nigdy nie zależało mi, aby wkładać plastik do pudełka Robinsona.

A teraz jesteśmy tutaj i wznosimy Robinsona na kolejny poziom, a mimo to udało nam się uniknąć plastiku. Klimatyczne, drewniane, rzeźbione piony to dokładnie to, czego potrzebował Robinson. Nie mógłbym być szczęśliwszy.

Ignacy Trzewiczek

Mini-dodatek Rzeźbione Piony jest dostępny jako część Loot Boxa od Portal Games. Dowiedz się więcej!

Share this

Zostaw komentarz