Robinson Crusoe: Skrzynia Skarbów

Gliwice – 11 marca 2020 r. Portal Games z dumą ogłasza specjalne rozszerzenie gry Robinson Crusoe – Skrzynia Skarbów. Od czasu wydania, Robinson Crusoe stał się jednym z bestsellerów Portal Games i powstało do niego mnóstwo dodatkowych minirozszerzeń. W związku z niesłabnącą popularnością gry Portal Games postanowił wydać wszystkie dotychczas utworzone minirozszerzenia w jednym pudełku – Skrzyni Skarbów.

Skrzynia Skarbów zawierać będzie kompletny zestaw dotychczas wydanych minirozszerzeń do gry Robinson Crusoe, dzięki któremu gracze otrzymają niesamowitą ilość dodatków zwiększających różnorodność rozgrywek.

W pudełku znajdą się m. in. dodatkowe Postacie (Gracza i Marynarza), zestaw Załogantów, Pies Łowczy, Karty Cech, Karty Tajemnic, Karty Wydarzeń, żetony Odkryć, karty Przeszukania Plaży, kafel Wulkanu, a nawet kultowa Luneta.

Polowanie stanie się jeszcze bardziej zaskakujące dzięki nowym kartom Bestii oraz kartom przygód.

Schronienie będzie można dodatkowo ulepszyć dzięki nowym kaflom ulepszeń, a także rozbudować o Ogródek i Zagrodę. Ponadto Skrzynia Skarbów zawierać będzie 4 scenariusze: Śladami Doktora Livingstone, Wyspa Skarbów, Kłusownicy i Wehikuł Czasu.

Robinson Crusoe Skrzynia Skarbów ukaże się na targach w Essen w październiku 2020 r.

Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie to gra kooperacyjna dla 1 do 4 osób, w której gracze wcielają się w rozbitków na bezludnej wyspie. Gracze muszę zmierzyć się z trudnościami życia na wyspie – zbudować schronienie, znaleźć pożywienie, walczyć z bestiami i chronić się przed złą pogodą. Gra zaprojektowana przez Ignacego Trzewiczka została wydana w 2012 roku i od tej pory przetłumaczono ją na 12 języków i wydano na całym świecie. Robinson Crusoe zdobył wiele prestiżowych nagród i nominacji w branży gier planszowych i jest aktualnie w Top 50 rankingu Board Game Geek.