Przedsprzedaże marca: Tekhenu i Escape Tales 3 – Dzieci Żmijowego Lasu

Właśnie wystartowały nasze przedsprzedaże marca! W tym miesiącu mamy propozycję dla wszystkich tych, którzy uwielbiają ciężkie gry ekonomiczne oraz dla ceniących sobie wyjątkowe historie i wymagające zagadki.

Od dziś w naszym sklepie można zamówić Tekhenu oraz Escape Tales 3.

escape_tales_3_dzieci_zmijowego_lasu

Trzecia odsłona sagi Escape Tales nadchodzi. Seria przypominająca karciany escape room stopniowo się rozrasta, tym razem za pomocą gry Dzieci Żmijowego Lasu zabierzemy was na przygodę w klimacie dark fantasy o przygodach Gilberta, pełną zagadek i niebezpieczeństw.


Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu jest kooperacyjną grą przeznaczoną 1 do 4 graczy, z mocnym naciskiem na fabułę. Skupia się nie tylko na wymagających zagadkach, lecz także na wciągającej historii, na którą będziecie mieli wpływ podczas rozgrywki. Czeka na was wiele zagadek, do których rozwiązania będziecie musieli wykazać się sprytem i umiejętnościami logicznego myślenie. Przygotujcie się na wiele trudnych wyborów, które nakreślą wam kierunek waszej przygody.

Tekhenu: Obelisk Słońca, to ekonomiczna kościana gra euro autorstwa Daniela Tasciniego (Tzolkin, Teotihuacan) i Dávida Turcziego (Anachrony, Kitchen Rush, Tawantinsuyu),która zabierze graczy do starożytnego Egiptu. W tej strategicznej grze dla 1 do 4 graczy będziecie manipulować kośćmi i dobierać akcje tak by, jak najefektywniej wznieść kompleks świątyń.


Na początku rundy gracze uzupełniają kości dookoła obelisku na planszy – są one niezbędne do wykonywania akcji (akcje bez kości są niedostępne). Plansza podzielona jest na sześć części, z których każda wiąże się z innym egipskim bogiem. Pośrodku stoi imponujący obelisk (Tekhenu), który rzuca cień na poszczególne obszary planszy.

W rezultacie sektory wokół obelisku są podzielone na te położone w pełnym słońcu, zacienione i zupełnie ciemne. W każdej rundzie gracze dobierają wyniki na kościach i wykonują akcje związane z wartością kości oraz sekcją, z której została dobrana.

Zmienna i zależna od graczy pula akcji nadaje niepowtarzalność każdej rozgrywce oraz wymaga od graczy śledzenia ruchów innych graczy i planowania z wyprzedzeniem! Gra toczy się na przestrzeni kilku rund. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa, zdobywanych na różne sposoby w różnych sekcjach.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Wystartowała przedsprzedaż gry karcianej God of War! 💪 Graliście w tę serię na Playstation? Którą część wspominacie… https://t.co/27Picdx5Hk
Dziś idziemy na całość i startujemy z przedsprzedażą aż 5 tytułów! 🎲 Zombicide 2. edycja https://t.co/VOT40v6B6V 🎲… https://t.co/B7fOQrkFqA
Czas ponownie zmierzyć się z szaleństwem! Dziś premiera 2. Kampanii do gry Cthulhu: Death May Die 🐙 Dodatek jest je… https://t.co/ely2Uj1r6T

Newsletter