Premiery stycznia: Aquatica wraz z dodatkiem Mroźne Wody oraz Aeon’s End Legacy

Wróciliśmy po przerwie świątecznej i od razu mamy dla was dobre wieści! W czwartek, 14 stycznia do sklepów trafi Aquatica wraz z rozszerzeniem Mroźne Wody, a 28 stycznia Aeon’s End: Legacy. To premiery tego miesiąca od Portal Games.

Na pewno z niecierpliwością czekacie na PortalCon (już 23 stycznia, tym razem w pełni online), ale zanim nadejdzie, mamy inne dobre wieści. Już 11 stycznia otwieramy sklep po przerwie. W czwartek, 14 stycznia, swoją premierę będzie mieć Aquatica wraz z dodatkiem Mroźne Wody. Wysyłamy już do was egzemplarze tej gry zamówione w przedsprzedaży.

Jeszcze w tym miesiącu zagracie także w Aeon’s End Legacy, premiera 28 stycznia.

Aquatica intryguje pięknymi ilustracjami i klimatem: wcielacie się we władców podwodnych królestw i walczycie o to, by to wasze było najwspanialsze.

Przejrzystą, płynną i dobrze skompilowaną mechanikę gry łatwo jest zrozumieć. W Aquatice budujecie silniczek z kart, a by wygrać musicie przejmować i kupować nowe lokalizacje z różnymi efektami, a także rekrutować postacie. Łączenie kart ze sobą w unikatowe kompilacje jest dużą frajdą, ale wcale nie jest dziecinnie proste. Jedne akcje pozwalają na przeprowadzenie innych, a mając dobrze wyskalowany silniczek, będziecie czerpać z Aquatiki wiele frajdy i dostarczycie sobie wielu bardzo immersyjnych rozgrywek. Wsiąknięcie w tę grę jak w toń oceanu.

14 stycznia będzie miał premierę także dodatek. Aquatica: Mroźne Wody zawiera wszystkie elementy niezbędne do rozgrywki 5-osobowej, ale także nowe postaci, królów, lokacje i manty. Wprowadza także nowe mechaniki.

Aeon’s End Legacy jest zupełnie nowym, samodzielnym wydaniem karcianki o unikatowej mechanice. Tym razem zagracie kampanię Legacy w Aeon’s End, co znaczy że będziecie kolejno otwierać zawarte w pudełku koperty z nowymi przygodami i wspólnie je przeżywać. W kopertach znajdziecie nowe karty i nowe Nemezis, z którymi będziecie się musieli zmierzyć. Z upływem gry zasady będą się zmieniać, a na karty waszych instrukcji trafią odpowiednie naklejki. 

Zasady rozgrywki w Aeon’s End Legacy, bazują na tych z gry Aeon’s End, ale zawierają drobne zmiany. Kroki, które podejmiecie w pierwszej rozgrywce, będą miały wpływ na wasze przyszłe gry w kampanii. Czasem będziecie coś pisać na elementach gry. Czasami będziecie umieszczać naklejki na waszych kartach lub arkuszach.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

W Leśnogrodzie sypnęło śniegiem😋 #Root https://t.co/t7MtPcIrJa
💓 GRAMY CHARYTATYWNIE💓 Aukcja kończy się w poniedziałek o godz. 10.00 🙂 Więcej szczegółów 👇 https://t.co/iEUVKzM1Qk https://t.co/d6OfU1CirC
Najnowsze Planszówki TV, kto przeoczył na żywo prognozę pogody, może nadrobić zaległości... 😂… https://t.co/JAdTB4Hhqg

Newsletter