Premiera Wyspy Przygód i dodruk gry Root wraz z dodatkiem już w tym tygodniu

Wyspa Przygód, czyli kooperacyjna gra karciana dla 2-5 osób przypominająca Robinsona Crusoe w lżejszej wersji, będzie miała swoją premierę już w czwartek. W ten sam dzień premiera dodruku Root, jednej z najsłynniejszych gier asymetrycznych na rynku, wraz z dodatkiem Plemiona Rzeczne.

Wysyłka egzemplarzy Wyspy Przygód oraz Root z dodatkiem zamówionych w przedsprzedaży, już trwa.

Wyspa Przygód jest lekkim, rodzinnym tytułem doskonale wprowadzającym nowych graczy w świat planszówek. Polecamy ją zwłaszcza tym, którzy chcą przeżyć przygodę na niezbadanej wyspie podobną jak w Robinsonie Crusoe, ale z prostszymi zasadami. To gra karciana, oparta o mechanikę prostych decyzji, w której gracze wysyłają swoje pionki do wykonania dostępnych akcji. Muszą zdobyć pożywienie, zebrać drewno, czy też rozpalić ogień: właśnie tak jak w bestsellerowej grze Ignacego Trzewiczka  Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie. To, co wyróżnia Wyspę Przygód, to między innymi zarządzanie postaciami, które mają różny poziom poszczególnych umiejętności oraz możliwość odblokowania poszczególnych talii kart po podjęciu odpowiednich decyzji. Gra złożona jest z pięciu przygód, a choć jest to rodzaj kampanii, każdą z jej części można rozgrywać w innym gronie. Nie jest to typowa gra legacy, a żadne jej elementy nie zostają zniszczone i można zagrać w nią ponownie, podejmując inne decyzje. Czytaj więcej:

Grę można kupić w wersji z pięknie wykonaną matą. Ułatwia ona rozłożenie kart i komponentów w odpowiednim miejscu. Dzięki macie łatwiej będzie wam także pobierać karty ze stołu (szczególnie gdy jest śliski).

Root doczekał się dodruku. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych i cenionych gier asymetrycznych ostatnich lat, tak bardzo się wam spodobała, że postanowiliśmy wydać nowy nakład. Oficjalna premiera wznowionego wydania w czwartek, 24 września. 

Root to gra z zarządzaniem jednostek na planszy, w której dowodzisz jedną z frakcji leśnych zwierzątek. Brzmi sielsko, ale Root to gra z silną rywalizacją. Asymetryczna rozgrywka, dzięki zupełnie innym umiejętnościom każdej frakcji oraz duża negatywna interakcja przysporzyły temu tytułowi wielu fanów na całym świecie. Wraz z grą Root, dodrukowaliśmy dodatek Plemiona Rzeczne. Rozszerzenie oferuje dwie nowe Frakcje, nowych Włóczęgów oraz nowe, bardzo ekscytujące tryby rozgrywki, dodające dużo do gry podstawowej.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

I wszystko jasne 😍 #portalgames #zapowiedzi2021 https://t.co/sWACjv0iLx
Bez komentarza ;) #portalcon https://t.co/bOd9MGhfVA https://t.co/bKx2nH6YhQ
Jak każdego roku gramy razem z WOŚP❤️ #WOŚP #gramycharytatywnie Wszystkie aukcje 👇 https://t.co/Xq3vKYatPl https://t.co/NMiJGEGQZk

Newsletter