Pracowity rok 2017 – podsumowanie

Procowity rok 2017 - podsumowanie

Jak widać na załączonym obrazku,rok 2017 był dla Portal Games bardzo pracowity i pełen wspaniałych premier.

Wydaliśmy między innymi kilka świetnych tytułów Erica Langa (The Others z dodatkami, The Godfather: Imperium Corleone oraz Bloodborne). Każda z tych gier to mniej lub bardziej mroczny klimat, świetne zasady, łatwe do opanowania w krótkim czasie i doskonałe przeniesienie fikcyjnych uniwersów na gry planszowe. Ponadto wydawnictwo Portal wspierało nasze własne hity, jak i klasyki, licznymi dodatkami. The Resistance otrzymało Wrogie Zamiary & Tajne Cele. 51. Stan Master Set otrzymał Zgliszcza. Neuroshima HEX! 3.0 powitała kolegów z Iron Gangu. Cry Havoc został niedawno rozbudowany o Aftermath. Tajemnicze Domostwo otrzymało Ukryte Tropy. A gdybyście szukali fajnej, strategicznej karcianki na dwie osoby, celujcie w Guns&Steel: Historia Ludzkości.

Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Ale to oczywiście nie wszystko. Nie można zapominać o naszych flagowych tytułach. Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie to jedna z największych gier Portalu do tej pory. Posiada swoją dedykowaną, niezbędną do gry aplikację, dzięki której jest to gra żywa. Dodajemy do niej nowe scenariusze, niektóre na stałe, jak Epidemia, niektóre tymczasowo, by świętować różne okazje. Fani tworzą własne wydarzenia na potrzeby gry, a najlepsze z nich trafiają do aplikacji, aby każdy na świecie mógł w nie zagrać (wszystkie polskie fanowskie wydarzenia się tłumaczone na angielski i vice versa). Przygody na Czerwonej Planecie zostają z nami na dłużej i będą tylko rosnąć w siłę. Zakup tej gry to nie tylko wejście w posiadanie pudełka – to inwestycja w przyszłość, dostęp do wielu kolejnych misji, wydarzeń i treści.

Artefakty Obcych

Kolejnym flagowym tytułem Portalu, i jedną z najgorętszych premier tego roku, są oczywiście Artefakty Obcych. Alien Artifacts przyjęły się szczególnie dobrze, zarówno w Polsce, jaki za granicą. To duża, poważna karcianka, w której nowoczesna estetyka łączy się z prostą, ale oferującą mnóstwo możliwości rozgrywką. Strategia jest niezbędna do sukcesu, podobnie jak odrobina szczęścia. Ale najbardziej istotny jest wybór swojej ścieżki rozwoju, który poniekąd wiąże się z frakcją. Eksploracja, Eksterminacja, a może Ekspansja? Wszystko jest możliwe w tym przebogatym uniwersum sci-fi. Ten tytuł również będzie wspierany przez Portal w nadchodzących latach. Już zapowiedzieliśmy dodatek Discovery, a oprócz tego cyklicznie ukazują się opowiadania z cyklu “Witaj w Świecie Artefaktów”.


2 Pionki

Powyższe gry i rozszerzenia to nie wszystko. Gdyby to wszystko policzyć, to w zasadzie jest to niewiele ponad połowa Portalu. Portal Games wydał 6 tytułów oraz 8 rozszerzeń w 2017 roku. W tym samym okresie, linia wydawnicza 2 Pionki może poszczycić się 10 nowymi grami! 2 Pionki to linia wydawnicza zawierająca gry rodzinne, często idealne dla dzieci i młodzieży, to też gry imprezowe lub po prostu w mniejszych pudełkach, w sam raz aby zabrać je ze sobą w podróż.  Wśród nich są świetne, małe i szybkie tytuły w ramach serii białych gier – Lokomotywa i Zapraszamy ponownie do podziemi, ślicznie ilustrowanie hity takie jak Kangawa i Morze Chmur, szybkie, imprezowe i genialne Diamenty, a także kościana wersja klasyka nad klasykami – Istanbul. Jedną z naszych ostatnich premier w tym roku było Czółko – gra na podstawie aplikacji mobilnej o tym samym tytule, o prostych zasadach, świetnie nadająca się na wszelkiego rodzaju imprezy, gdzie łatwe i szybkie gry są potrzebne, aby rozruszać towarzystwo. Naturalnie są też propozycje dla najmłodszych planszówkowiczów – Pasikonik i Mrówka, czwarta odsłona w serii Bajkogier, które bawią i uczą jednocześnie.

Portal Games Digital

Ale 2 Pionki to również gry mające wiele wspólnego ze światem cyfrowym. W 2017 roku Portal Games powołał do istnienia swój nowy oddział, Portal Games Digital, który zajmuje się tworzeniem aplikacji wspierających gry. Poza stworzeniem wspomnianego już programu dla Pierwszych Marsjan, warto wspomnieć, że również kilka tytułów 2 Pionków korzysta z pomocy aplikacji – choć nie są one już tak niezbędne w rozgrywce. Jednym z takich tytułów jest Fuse, gra o rozbrajaniu bomby w 10 minut, której spolszczona wersja aplikacji zawiera, poza stoperem, kilka dodatkowych opcji. Fuse okazał się być hitem Pyrkonu, to świetna gra konwentowa, bo jedna partia nie może fizycznie zająć dłużej niż 10 minut – w sam raz, aby zrobić sobie przerwę pomiędzy prelekcjami.

Ponadto Portal Games Digital maczał swoje cyfrowe macki w powstaniu spolszczenia do aplikacji zastępującej Mistrza Gry w grze Rising 5: Runy Asteros. Tytuł ten to doskonała propozycja dla fanów łamigłówek, Masterminda i Strażników Galaktyki. To gra prosta, ale dająca dużo satysfakcji i wcale nie taka prosta, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

Więcej szczegółów na temat gier z linii wydawniczej 2 Pionki można zaleźć na stronie 2pionki.pl


Podsumowanie

W samej rzeczy, rok 2017 był dla Portal Games udany, zarówno jeśli chodzi o liczbę premier, jak i zwiększenie się zespołu o nowych, utalentowanych ludzi (prawie dwukrotny wzrost zatrudnienia w stosunku do roku 2016!). Czy zostały popełnione jakieś błędy? Oczywiście. Przy masie wysyłek, jaka codziennie opuszcza nasz magazyn, pomyłki się zdarzają. Czasem w druku pojawi się nie ten plik, co trzeba. Gdzieś zapodzieje się e-mail. Wszystkie błędy, mniejsze lub większe, staramy się naprawić. Pracujemy ciężko i stale próbujemy usprawnić nasze procesy produkcji, reklamacji, zamówień i komunikacji.

Portal Games rozwija się nieprzerwanie od ponad 20 lat. Przed nami kolejne wyzwania, kolejne premiery, ale przede wszystkim dużo wspaniałych gier, niezapomnianych partii i radości, którą dzielimy się ze współgraczami. Nigdy nie zapomnimy, po co to wszystko robimy. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zgromadzić tak wierne grono odbiorców, tak wspaniałych wolontariuszy, jak Portal Gamers i Pomarańczowie Koszulki Pionka. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zdobyć zaufanie was, klientów. To dzięki wam możemy się rozwijać, ryzykować i wydawać coraz większe i coraz lepsze gry. Dziękujemy wam bardzo za wsparcie, za wasze uwagi, za narzekania na nasze instrukcje, które wciąż staramy się  ulepszać, za organizację turniejów HEXa, za to, że wpadacie na nasze stoiska na konwentach i targach, słowem za to, że jesteście z nami.

Do zobaczenia w 2018 roku!


PS Z powodu inwentaryzacji, sklep Portalu będzie zamknięty na okres od 28 grudnia do 15 stycznia. Po tym czasie wracamy do was więksi i silniejsi!

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.