Portal Games na Pyrkonie 2018

Jak co roku ekipa Portal Games wraz ze wsparciem licznych Portal Gamersów zawita do Poznania, by wraz z fanami z całej Polski wziąć udział w Pyrkonie!

Przygotowaliśmy dla was masę atrakcji – turnieje, pokazy i prelekcje (wygłaszane przez samego Ignacego Trzewiczka!). Zapraszamy do zapoznania się z programem, który będziemy realizować na konwencie. Oprócz tego planujemy także sporo zabaw i konkursów w Internecie, dla tych, którzy w Poznaniu się jednak nie zjawią. Śledźcie naszego Facebooka i Twittera, by dowiedzieć się więcej!

PROGRAM

[Turniej] Fotosynteza

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Małe Turnieje Planszówkowe | piątek, 18 maja 2018, 15:00
Turniejowe emocje z grą „Fotosynteza” również na największym polskim festiwalu fantastyki! Negatywna interakcja w abstrakcyjnym wydaniu jednego z największych hitów Essen 2017. Gra posiada bardzo intuicyjne zasady, także każdego zainteresowanego zapraszamy do zapisów. Przed rozgrywką jest możliwa szybka prezentacja zasad.


[Turniej] Na sprzedaż

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Małe Turnieje Planszówkowe | piątek, 18 maja 2018, 18:00
Wszystkich pasjonatów i wielbicieli handlowania wszelakiego zapraszamy na turniej gry „Na Sprzedaż”! To właśnie tutaj w życie wprowadzimy maksymę „tanio kup, drogo sprzedaj”. Nie miałeś wcześniej kontaktu z tą grą? Nie ma najmniejszego problemu. Dwie minuty przed rozgrywką wystarczą do poznania zasad, dalej wszystko w Twoich rękach!


[Rozgrywka na żywo] Goście Pyrkonu grają w Tajemnicze Domostwo

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Sala Konkursowa 2 | piątek, 18 maj 2018, 19:30
Zapraszamy publiczność i widzów do kibicowania gościom Pyrkonu próbującym rozwiązać zagadkę morderstwa w grze Tajemnicze Domostwo! Kupa śmiechu, domysły, oskarżenia i wskazówki przekazywane gościom przez ducha! Zapraszamy!


[Prelekcja] Rynek gier planszowych w USA – Ignacy Trzewiczek

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Aula Fabularna 3B-C | sobota, 19 maja 2018, 11:00
Ignacy Trzewiczek – popularny autor gier planszowych i właściciel wydawnictwa Portal Games opowie, czym rynek gier planszowych w USA różni się od rynku w Polsce, o jego specyfice i klimacie. Całość ubarwiona będzie anegdotami i historyjkami związanymi z największymi wydawnictwami i dystrybutorami gier planszowych w Stanach Zjednoczonych.


[Turniej] Decrypto

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Małe Turnieje Planszówkowe | sobota, 19 maja 2018, 14:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju nowości wydawniczej – gry „Decrypto”. Gra pozwala uwolnić pokłady naszych skojarzeń, choć jednocześnie musimy pamiętać, że przeciwnik też kojarzy, a my nie chcemy, aby odkrył nasz tok rozumowania. Im bardziej zawoalowane, tym lepiej… ale też nie zawsze. Gra towarzyska, przyjemna, pozwalająca sympatycznie spędzić czas. Zapewniamy super nagrody!


[Turniej] Neuroshima HEX! 3.0

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Duże Turnieje Planszówkowe | sobota, 19 maja 2018, 17:00
Eliminacje do Mistrzostw Polski! Wszystkich zapalonych graczy NS Hex, spragnionych rywalizacji na arenie ogólnopolskiej zapraszamy do wzięcia udziału w eliminacjach do Mistrzostw Polski w „Neuroshimę Hex”, których rozgrywki finałowe odbędą się na początku 2019 roku w Gliwicach podczas corocznego konwentu PORTALCON organizowanego przez Portal Games.


[Panel] Autorzy gier planszowych

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Aula Fabularna 2.1 | sobota, 19 maj 2018, 16:30
Goście: Ignacy Trzewiczek, Marcin Świerkot, Adam Kwapiński, Łukasz „Wookie” Woźniak, Wojciech Rzadek


[Pokazy] Tajemnicze Domostwo

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Strefa Wydawców Planszówkowych | Non-stop
Grupa śledczych trafia do nawiedzonego domu, by rozwikłać jego zagadkę. Mają dokładnie siedem nocy na odkrycie przesłania nieszczęsnego mieszkańca posiadłości. Tajemnicze Domostwo to towarzyska gra planszowa dla 2-7 graczy. Jeden z nich wciela się w postać ducha. Jego zadaniem jest sprawić, by pozostali gracze odgadli przedmioty, miejsca i osoby powiązane ze zbrodnią sprzed lat. Posłużą im do tego przepiękna talia kart, siła skojarzeń i potęga wyobraźni! Oto zabawa w skojarzenia, która świetnie sprawdza się zarówno dla pary, jak i w większym gronie rodziny i przyjaciół!


[Pokazy] Decrypto XXL

Blok Gier Bez Prądu – Planszówki | Strefa Wydawców Planszówkowych | Non-stop
Decrypto to drużynowe zmagania w łamaniu słownych szyfrów za pomocą skojarzeń! Stań w szranki z przeciwną drużyną łamaczy kodów. Każda z dwóch drużyn otrzymuje zestaw znanych tylko im haseł. Jedna, wybrana osoba z drużyny staje się Szyfrantem – zna on kod i stara się przekazać swojej drużynie podpowiedzi słowne w taki sposób, aby jego sojusznicy dopasowali hasła do słów w odpowiedniej kolejności wskazanej przez kod. W tym samym czasie przeciwnicy również próbują go rozszyfrować, ale nie znają haseł oponentów, więc do dyspozycji mają tylko słowne podpowiedzi. Decrypto to świetna imprezowa gra planszowa, doskonały tytuł okrzyknięty następcą Tajniaków! Zgarnij znajomych, usiądźcie przed księgą szyfrów i spróbujcie złamać kody przeciwników!

Share this

Komentarze są wyłączone.