Bestsellery Portal Games nominowane do Gry Roku 2020


Pięć tytułów od Portal Games znalazło się w kolejnym etapie konkursu Gra Roku 2020. To już XVI edycja najstarszego konkursu gier planszowych w Polsce. Docenione zostały dodatki do naszych autorskich gier, a także trzy tytuły w kategorii Gra Zaawansowana.


W pierwszym etapie konkursu jury doceniło 5 gier wydanych przez Portal Games. Drugi etap potrwa do 13 września. Zwycięzcy otrzymają tytuł Gry Roku w poszczególnych kategoriach. Oto nasi nominowani w kategorii Dodatek:

Detektyw: Kryminalna gra planszowa to jeden z bestsellerów Portal Games. Rozszerzenie, Zbrodnie L.A.,  przeznaczone jest dla 1-5 graczy i pozwala im wcielić się w role detektywów LAPD. Zbrodnie L.A. to gra tworząca kampanię. Wszystkie sprawy wspólnie tworzą jedną zwartą opowieść.

Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite to kampania będąca rozszerzeniem do bestsellerowego Robinsona Crusoe: Przygody na Przeklętej Wyspie. Gracze ruszają na poszukiwanie płk. Fawcetta i zaginionego Miasta Z. Dodatek wprowadza nowe mechaniki a także tryb Horroru.

Otrzymaliśmy także 3 nominacje w kategorii Gra Zaawansowana:

Root opowiada o wojnie o wpływy w Wielkim Lesie. Jest to jedna z najsłynniejszych obecnie stategicznych gier asymetrycznych. Każdy z graczy dowodzi innym stronnictwem, które zdobywa punkty w unikatowy dla siebie sposób. Ten regrywalny tytuł skłania do dopracowywania swojej strategii.

Teotihuacan: Miasto Bogów to strategiczna gra euro z mechaniką rondla akcji. Gracze walczą o przychylność bogów w azteckim imperium i ścigają się o prym poświęcając swoich robotników. Wygrywa ulubieniec bogów, który przed ostatnim zaćmieniem zgromadzi najwięcej punktów.

Aeon’s End jest nie schodzącą ze stołów graczy wciągającą karcianką, w której Magowie Bram mierzą się z potężnymi Nemezis. Gra rozpoznawalna jest między innymi dzięki temu, że odrzuconych kart się nie tasuje przed stworzeniem z nich nowej talii gracza.

Przypominamy, że obecnie trwa ulop w Portal Games, a nasz sklep będzie ponownie czynny 3 sierpnia. Nasze gry znajdziecie w dobrych sklepach z planszówkami.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @pbookownik: #recenzjaNaPięćgwiazdek 🤓 Detektyw Sezon 1 od @Portal_pl 👍 https://t.co/HGOmWztEKP
@ChojrakTheCat Tak, miesiące temu. Aktualny status realizacji tego projektu: https://t.co/6rQIE316OK W tym tygodni… https://t.co/9RGwBaw3jW

Newsletter