Plany Wydawnicze Portal Games – II połowa 2018

Plany Wydawnicze 2018

Podczas 29 edycji Pionka odbyła się prezentacja nowości wydawniczych Portal Games, koncentrująca się na tytułach, które ukażą się w drugiej połowie 2018 roku. O części tytułów już informowaliśmy podczas Portalkonu… ale część to zupełne nowości! A i tak to jeszcze nie wszystkie nasze zapowiedzi…

aeons end PL 3d compressed

Aeon’s End

„Przebój Kickstartera, blisko 3000 wspierających i nominacje do Golden Geek w kategorii najlepsza gra kooperacyjna oraz najlepsza gra solo 2016 wreszcie w polskiej wersji językowej!”. Polska wersja gry przygotowana jest w oparciu o drugie, poprawione wydanie oryginału. Aeon’s End to gra kooperacyjna oparta na ciekawej mechanice deckbuilding bez tasowania talii, w której gracze walczą z potworami – idealna dla fanów gier komputerowych takich jak Diablo, Warcraft czy Bloodborne.

exlibris PL NOTFINISHED compressed

Ex Libris

Przebój 2017 roku w polskiej wersji językowej! W tej grze gracze wcielają się w bibliotekarzy, którzy próbują skompletować dla swojej biblioteki najlepszy, najbogatszy, najwspanialszy księgozbiór. Przepięknie wydana gra oparta na mechanice set collection i budowaniu zestawów ksiąg zgodnie z postawionymi celami.

ethnos PL compressed

Ethnos

Wspaniała gra strategiczna oparta na mechanice kontroli terenu. Gracze walczą o kontrolę nad prowincjami mistycznej wyspy wykorzystując do walki antyczne rasy Trolli, Gigantów, Orków i innych bestii ze światów fantasy. Gra jest zilustrowana przez Johna Howe, twórcę ilustracji do powieści Władca Pierścieni.

mage knight PL NOTFINAL compressed

Mage Knight

Mage Knight – legendarna, ogromna gra planszowa stworzona przez weterana branży – Vlaadę Chvátila. Buduj swoją armię, stwórz własną talię akcji i czarów, zdobywaj miasta, eksploruj podziemia… Graj w wielu różnych trybach rozgrywki! Wydanie gry zawierać będzie podstawową wersję gry oraz WSZYSTKIE rozszerzenia. Zagraj w najlepszego planszowego RPGa wszechczasów w powiększonej edycji Mage Knight!

bolidy PL 3d compressed

Bolidy

Emocjonująca gra wyścigowa dla 2 do 6 graczy, w której to nie szybkość decyduje o zwycięstwie, a strategia… i hazard. Bolidy to wyścigi o wielkie stawki – przyjdzie ci obstawiać miliony na pojazdy, tak swoje, jak i przeciwników. Wszak nikt nie mówi, że musisz grać czysto – wykorzystaj ambicję oponentów i pozwól im wygrać na ostatniej prostej, tylko po to, żeby zgarnąć za to największą nagrodę. Obstawiaj, zagrywaj karty, korzystaj ze zdolności specjalnych twoich bolidów i zgarnij wszystkie nagrody!

gra autorstwa Wolfganga Kramera
oparta na zwycięzcy Spiel Des Jahres 1996 „Top Race”
„Najlepsza gra 2017” – Windziarz „Gradanie”
emocjonująca gra dla 2-6 graczy
skarabiaPL NOTFINAl compressed

Scarabya

Jako kierownik zespołu archeologów, przyjdzie ci przygotować wyprawę i rozbić obóz, by określić obszary wykopalisk. Twoim celem będzie zebrać jak największą liczbę złotych żuków, które pomogą ci odkryć tajemnice Scarabii!

gra autorstwa Bruno Cathali
mózgożerna układanka
piękne grafiki Sylvaina Aublina
elementy Tetrisa, które każdy kocha
8bit box NOTFINAL compressed

8Bit Box

8Bit Box to tytuł, który przeniesie cię do złotej ery gier komputerowych! Każdy z graczy dzierżyć będzie pada, na którym programować będzie swoje poczynania, używając trzech pokręteł odpowiedzialnych za kierunek, symbol i wartość.

3 różne gry w pudełku
super klimat małych gier komputerowych w starym stylu
polska edycja równocześnie z oryginałem
gizmos PL NOTFINAL compressed

Gizmos

Najbardziej tęgie umysły naszych czasów zbierają się na Wielkim Sympozjum Naukowym. Wszyscy ciężko pracowali nad swoimi wynalazkami, ale tylko jeden z nich może stać się zwycięzcą. Uczestnicy zawodów muszą improwizować i na bieżąco przebudowywać swoje maszyny, aby pokonać konkurentów. Czyj projekt zwycięży? Kto zbuduje najbardziej efektywny silnik i zdobędzie najwięcej punktów?

pierwsza gra projektowana od początku przez Erica Langa
wspaniałe komponenty 3D
dosłowny engine building
muza 3d compressed

Muza

Inspiruj swoich współgraczy tajemniczymi wskazówkami i abstrakcyjnymi obrazami! Muza to piękna gra imprezowa, w której znajdziesz ponad sto w pełni ilustrowanych kart.

Jako muza, nakierujesz współgraczy do stworzenia arcydzieła. Jako artysta przyjdzie ci współpracować z innymi, aby odkryć sens wskazówki i wybrać prawidłowe dzieło sztuki.

Wykorzystaj swoją wyobraźnię i kreatywność, uważnie słuchaj innych i pozwól swej muzie pokierować cię ku prawdziwej sztuce!

niesamowita, towarzyska zabawa
przepiękne karty
poręczny format
grajeczka 3d compressed

Grajeczka

Witajcie w Grajeczce, w magicznym królestwie, przez które odważna Księżniczka, lojalny Książę i przerażający Smok podróżują w poszukiwaniu przygód. Potrzebują twojej pomocy, aby zbadać swoje królestwo! Pomóż im dotrzeć w najdalsze zakątki świata, by mogli spełnić swoje przeznaczenie, gdy ty będziesz tworzyć i opowiadać ich historię.

Grajeczka to nie tylko gra, w którą grasz, to także baśń, którą opowiadasz z każdym kolejnym ruchem!

baśniowy klimat
unikatowe połączenie klimatu i zasad
trzy plastikowe figurki
monolith arena EN FAKE compressed

Monolith Arena

Monolith Arena to taktyczna gra fantasy, oparta na mechanice Neuroshimy HEX, autorstwa Michała Oracza. Gra zawierać będzie cztery różnorodne frakcje, z których każda dysponować będzie unikatowym zestawem zdolności i jednostek. Każdy gracz będzie ponadto dysponował tytułowym Monolitem, pełniącym funkcję sztabu armii – Monolit skrywa potężne moce, które gracz będzie mógł w trakcie gry wykorzystać, by zaskoczyć nimi przeciwnika! Monolith Arena oferuje wszystko to, co fani pokochali w Neuroshimie HEX w połączaniu z własnym, oryginalnym podejściem do rozgrywki, czyniąc z gry tytuł, którego nie może zabraknąć w żadnej kolekcji!

wielkie hexy
nawiązanie do doskonałej mechaniki autorstwa Michała Oracza, znanej z Neuroshimy HEX
odwiedźcie nowy świat fantasy
detektyw PL 3d compressed

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa to w pełni kooperacyjne, wciągające, detektywistyczne przeżycie. To gra wymagająca bystrości i dedukcji, a także całego wolnego wieczoru – pojedyncza rozgrywka może trwać ponad 3 godziny. Proste zasady oznaczają, że nic nie rozprasza twojej uwagi – możesz w pełni oddać się komunikacji w zespole, wytężyć szare komórki i rozwiązać każdą sprawę!

morderstwa, tajemnice i sprawy do rozwiązania
immersyjna rozgrywka oparta na dedukcji
poważna gra na cały wieczór
robinson crusoe mystery tales EN FAKE compressed

Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite

Drugie, duże rozszerzenie do Robinsona Crusoe wprowadza do gry nowe mechaniki szaleństwa i horroru! Spotkaj nowych bohaterów, nowe potwory i przeciwników, oraz karty tajemnic. Rozszerzenie zawiera pięć scenariuszy łączących się razem w mroczną, ale i epicką kampanię, którą możecie rozegrać niezależnie, albo połączyć z podstawową wersją gry! Jak daleko się zapuścisz, aby odkryć pradawne tajemnice? Ile (lub kogo) jesteś w stanie poświęcić, aby zwyciężyć?

tajemnicza wyprawa wgłąb przeklętej dżungli do Zaginionego Miasta Z!
nowe zasady zmieniające rozgrywkę poprzednich scenariuszy Robinsona
teraz zatrzymają was nie tylko chmury i dzikie zwierzęta!
Deathmaydie fake

Cthulhu: Death May Die

Plan na 2019 rok

Stań ramię w ramię z innymi śledczymi, którzy tropią wpływy przedwiecznych. Staniecie do walki ze złem ostatecznym! Każdy z was zaczyna grę nieco szalonym, bo trzeba być szalonym, aby zwalczać przedwiecznych i ich pomioty. Przerwijcie wspólnie potężny, mroczny rytuał, a potem nakopcie wszelkim pradawnym bogom, jacy będą próbować pożreć nasz świat…

szykuje się kolejny hit od Erica Langa i Roba Daviau
doskonałe ilustracje takich artystów, jak Karl Kopinski, Adrian Smith; figurki modeluje Mike McVey!
cthulhu fhtagn!

Więcej szczegółów na temat każdego z wymienionych tytułów będzie pojawiać się na bieżąco. Oprócz tego możecie wyczekiwać od nas dodatków, rozszerzeń, dodruków i promosek!

Share this

10 komentarzy

  • admin

   Tak, jak najbardziej, prace nad dodatkiem trwają. Pojawi się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

  • admin

   Został zapowiedziany na początku roku i zgodnie z planem powinien się ukazać w II połowie tego roku.

   • Piotrek

    To super, zmyliło mnie to, że podaliście część tytułów wcześniej zapowiedzianych oraz nowe, co stwarza wrażenie, jakby coś miało wypaść z planów na ten rok. Pozdrawiam.

 • Piotrek

  a co z „Sentient”? Na tę grę czekam najbardziej

  • admin

   Sentient zostało już zapowiedziane na początku roku, planowane jest na trzeci kwartał i nic się w tej kwestii póki co nie zmieniło.