Planszowa odsłona przygód Jakuba Wędrowycza od dziś w sklepach

Mamy przyjemność poinformować o premierze “Upiornych Wczasów”, kooperacyjnej gry karcianej z Jakubem Wędrowyczem w roli głównej.

O Upiornych Wczasach

Jakub Wędrowycz: Upiorne wczasy to kooperacyjna gra karciana, w której gracze grają jako Jakub i jego ekipa, by wspólnie tłuc potwory, bronić wakacyjnych zakątków i pochłaniać hektolitry ożywczego samogonu. Gracz co turę zagrywa kartę, namawia kompana na jej wsparcie, a potem liczy na to, że potwór nie odda za mocno!

Z książek na karty… gry

Niepowtarzalny humor i klimat książek Andrzeja Pilipiuka – tym razem na kartach tej niepowtarzalnej gry! Wszystko zilustrowane jak należy przez Andrzeja Łaskiego (autora powieściowych okładek serii) i artystów wydawnictwa Portal Games: Hannę Kuik i Macieja Simińskiego.

Kooperacja lub mogiła

Będzie przyjemnie, ale nie będzie łatwo! Albo gracze zabiorą się do roboty jako zespół, albo będzie to najkrótsza przygoda w Wojsławicach.

Wyzwanie nie dla ogórków

Jak parę zasad zmienić w śmiertelne wyzwanie? Do opanowania jest kilka akcji i system działania wrogów i można grać. Ale wygrać… to zupełnie inny temat. Tu trzeba się nakombinować!

Do kompletu lub samodzielnie

Upiorne Wczasy to druga, rozbudowana odsłona linii zainicjowanej przez grę Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon. Oba tytuły działają w pełni niezależnie, natomiast Upiorne Wczasy zawierają zasady ich łączenia, tak by stały się dla siebie wzajemnie rozszerzeniami.

O Jakubie Wędrowyczu

Jakub Wędrowycz to główny bohater bestesellerowej serii książek Andrzeja Pilipiuka parodiujących gatunek fantasy. Po raz pierwszy pojawił się w opublikowanym w 1996 na łamach „Feniksa” opowiadaniu Hiena. W latach 2001–2022 nakładem lubelskiego wydawnictwa Fabryka Słów ukazało się dziesięć tomów przygód Jakuba, zawierających liczne opowiadania, nowele i powieść.

O wydawnictwie Portal Games

Portal Games Sp. z o.o. to wydawca gier planszowych z siedzibą w Knurowie. Założone w 1999 roku wydawnictwo współtworzyło rozkwit branży gier planszowych w Polsce, zarówno prezentując własne tytuły na krajowym i międzynarodowym rynku, jak i lokalizując największe tytuły zagraniczne. W katalogu wydawnictwa znajdują się tak tytuły hobbystyczne (Robinson Crusoe, Neuroshima Hex, Detektyw, Ark Nova czy Zombicide), jak i przeznaczone dla familijnego lub imprezowego grania (Czółko, Potwory w Tokio czy właśnie gry o Jakubie Wędrowyczu: Dziki Samogon i Upiorne Wczasy).

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.