Plan wydawniczy Portal Games!

W sobotę, 25 stycznia na imprezie PORTALkon ogłosiliśmy plan wydawniczy Portal Games na pierwszą połowę roku 2014. Wśród zapowiedzi znajdują się dwie nowe gry i cztery dodatki. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

8 komentarzy Added

Join Discussion
 1. admin 28 lutego 2014 | Odpowiedz

  Tak, pracujemy nad pewnymi materiałami. Gdy będą gotowe, ogłosimy.

 2. Hubi 4 lutego 2014 | Odpowiedz

  Jestem wielkim fanem Neuroshima Tactiks I ciesze sie ze ten projekt nie umiera bo rozne byly pogloski 🙂 Czekam na nowe kitstartery 🙂

 3. Omnibus 29 stycznia 2014 | Odpowiedz

  – No, ale o tym, że pierwotnie missisipi, było fanowskie, od niejakiego FanTomasa ( http://gamekeeper.offnet.pl/forum/viewtopic.php?t=3197 ) to byście mogli powiedzieć.
  – Apropos, wielkie dzięki, że wrzuciliście kilka tygodni temu paragrafówkę dla naukowców, z pewnym poślizgiem, bo jak sprawdzałem to przez pewien czas po premierze Tezeusza jej nie było.
  – Pixel tactics: No nie wierzę… Portal zrobi grę z wyglądu przypominająca stare japońskie gierki. O wersji tamagochi pomyśleliście ;)?
  – Fajnie, że firma prowadzi ekspansję na USA. Czyli co, następnym krokiem jest wejście na Wall Street, I przeprowadzka do szklanej wiezy, oraz sklep stacjonarny na 5th avenue?
  – Cała prezentacja tchnęła w me serce radosć na następny kwartał, czego na razie nikt poza moim kotem nie dokonał. Ale ostatnia zapowiedź normalnie mnie pod stół zamiotła. Macie zamiar wydać fanowską planszówkę Neuroshimową, tą którą rok, dwa temu prezentowano w GP ( A tak właściwie, czemu Pirat już nie jest wydawany?), czy się myle? Możecie uchylić rąbka tajemnicy? Bedzie to gra multiplayerowa? Czy będzie darmowa?

  • admin 29 stycznia 2014 | Odpowiedz

   Projekt Michała nie ma z projektem FanTomasa nic wspólnego oprócz nazwy, stąd nie przywoływaliśmy jego armii, by nie robić zamieszania i by nie było wrażenia, że to armia FanTomasa jest wydawana.

   Nie, nie ma planów wydania fanowskiej planszówki NS. Film prezentuje adaptację gry 51. Stan na tablety.

   Tak, GP na razie się nie ukazuje, brak czasu 🙁

 4. Antsaren 29 stycznia 2014 | Odpowiedz

  Dziękuję za udostępnienie prezentacji. Niestety okazało się, że przy -15 mój środek lokomocji nie jest w stanie się uruchomić tak więc chociaż mogę sobie pooglądać środek zastępczy.;) Po obejrzeniu poczułem się zachęcony do zakupu Neuroshimy Hex 3.0. Przy drugim wydaniu byłem zdziwiony, że na rynku dostępne są dwie wersje a do tego wydanie zagraniczne posiada np. karty z opisem armii i jakościowo wygląda na lepsze. Tak więc bardzo się cieszę, że w końcu rodzimi gracze zostali docenieni. Do tego jeszcze modyfikacja reguł (nie przetestowałem jeszcze w praktyce jak się sprawdza), która ma zmniejszyć losowość. Czyli ktoś słucha graczy i wprowadza ulepszenia. Brawo! Duży plus też za to, że zaczynają się pojawiać gry dystrybucji cyfrowej, do tego istnieje sklep 2pionki (jakże się dziwiłem że w Gliwicach gdzie jest wydawnictwo Portal nie ma sklepu stacjonarnego lub chociaż jakiejś namiastki). Tak więc wszystkie sprawy idą w bardzo dobrym kierunku i tak trzymać!:)

 5. Marcin 28 stycznia 2014 | Odpowiedz

  Zawsze lubiłem wasze gry, ale po Robinsonie, Hexie 3.0 i Tezeuszu zostałem fanem Portalu. Zapowiedzi na pierwszą połowę 2014 są świetne, a druga połowa 2014 pewnie nas zmiażdży. Pixel Tactics i wszystkie armie do Hexa biorę bez zastanowienia. Mam też nadzieję, że gra paragrafowa się przyjmie i będzie to początek długiej serii – nie mogę się doczekać.

  Czy w ramach standaryzacji, podniesienia jakości wydań itd. planujecie zrobić porządek z serią 51 Stan / Nowa Era? Nie da się ukryć, że 51 Stan jest grą taką sobie, wyszedł za prędko i nie został dostatecznie dopracowany oraz przetestowany. To nie jest zarzut z mojej strony, doskonale rozumiem termin Essen itd. Jak by wyglądał 51 Stan gdyby pracować nad nim rok dłużej pokazała świetna Nowa Era, która jest tak na prawdę skończoną wersją 51 Stanu, poprawiającą wszystkie jego problemy i niedociągnięcia. Cały czas mówi się o Nowej Erze jako samodzielnym dodatku do 51 Stanu, a moim zdaniem powinno się ją nazwać “51 Stan: Nowa Era” i według mnie to właśnie powinna być główna gra w serii i to do niej powinno się odnosić mówiąc o dodatkach, o wersji mobilnej itd. 51 Stan niech już idzie sobie na emeryturę i ustąpi miejsca swojej znacznie lepszej siostrze. Winter nazwany jest dodatkiem do 51 Stanu co jest mylące, bo to jest tak na prawdę dodatek do Nowej Ery – można go mieszać z 51 Stanem, ale nie czarujmy się, taka opcja jest to biedna. Winter jest kompletnym produktem pokazującym pełne możliwości dopiero w połączeniu z Nową Erą. Podejrzewam, że z Ruinami będzie podobnie. Moim zdaniem powinniście też ustandaryzować nazwy kart (w Nowej Erze polskie nazwy, mini-dodatki angielskie, Winter 3-językowe). Tyle mojego marudzenia.

  Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalszy rozwój wydawnictwa, bo przez ostatnie lata zrobiliście gigantyczne postępy. Rośnie nam światowa potęga 🙂

  • admin 29 stycznia 2014 | Odpowiedz

   Dzięki. Zgadzamy się, że nowa wersja 51st Stanu była by dobrym pomysłem.

  • Krzysztof 29 stycznia 2014 | Odpowiedz

   Zgadzam się z przedmówcą – nowy wydanie 51. stanu by się przydało – sam osobiście “ulepszałem” karty z 51. przez naklejanie np. zasięgów danych lokacji i wprowadzając erraty.

   Prośba przy tym: zostańcie przy drewnianych znacznikach surowców i robotników! Papierowo to nie to samo i zdecydowanie gorzej się nimi operuje

   Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.