Piraci

Oto Piraci… z Karaibów! Drugi dodatek w dość szczególnej linii suplementów do Neuroshimy. Wpierw ukazał się Wyścig, teraz Piraci. Co łączy te pozycje?

Nazywamy je mini grami, choć Amerykanie pewnie nazwaliby je campaign settingami. Jest to dodatek, który opierając się na świecie i regułach Neuroshimy, zachęca graczy i MG do zabawy w coś totalnie innego. Bo jeśli – baaaaardzo upraszczając! – granie w NS oznacza łażenie po pustyni jak jakiś Mad Max i odwiedzanie zniszczonych osad i miasteczek jak w Falloucie, to zarówno w Wyścigu, jak i w Piratach, tego nie dostajesz. Oferujemy coś zupełnie, ale to zupełnie innego.

Dostajesz od nas nowe Profesje, specyficzne i przygotowane właśnie z myślą o zmianie klimatu gry, dostajesz nowe Umiejętności, Sztuczki, w zasadzie tworzysz zupełnie nowy typ postaci. Do tego złazisz ze stałego lądu i pakujesz swój wysuszony na piaskach Nevady tyłek na pokład statku. I wreszcie, co najważniejsze, zaczynasz grać nie w klasyczną sesję NS, z gangami, mutantami, Molochem i Tornado, lecz w coś diablo innego – tym razem abordaże, bitwy morskie i poszukiwanie zatopionych skarbów.

Mechanika dalej Neuroshimowa, świat też, ale to już jest coś więcej niż dodatek do NS. To mini gra. To właśnie Piraci z Karaibów.

 

W dodatku upchnęliśmy wszystko, co potrzebne do przesiadki z pustyni na morze. W części dla gracza znajdziesz reguły tworzenia łajb, tak, by gracze mogli pływać własnym statkiem, oraz reguły pomagające stworzyć bardziej „morskie” postacie – czyli nowe Profesje, Cechy, Sztuczki, „morski” pakiet Umiejętności itp.

Zapoznaj się z tym i po chwili będziesz już gotowy do abordażu.

Z kolei MG w swojej części dostaje opis świata, czyli szczegółowe przedstawienie najważniejszych karaibskich kraików, portów, szlaków handlowych, wysepek i żyjących tam ludzi. Do tego pomysły na przygody i sporo nowych reguł, by mógł uprzyjemnić graczom życie – a to jakiś sztorm, rafy, a to awaria silnika…

W sumie 190 stron mini gry. Po prostu Piraci z Karaibów!

Materiały dodatkowe
Pliki
Recenzje
Wyróżnienia
Informacje o produkcie
  •  

     

  • 190 stron

    Autorzy: Ignacy Trzewiczek, Mikołaj Winiewski, Marcin Blacha, Michał Oracz, Marcin Oleszak

    Ilustracje: Tomasz Jędruszek, Radosław Gruszewicz, Michał Oraczm Michał Zieliński