Osadnicy: Strategia i Taktyka – Amazonki i Chłopcy idą na wojnę

Czas na Podbój przy wykorzystaniu Amazonek to brzmi jak świetny pomysł, a więc przyjrzyjmy się z bliska ostatniemu rozszerzeniu, które znajduje się w środku pudełka – Chłopcy Dziewczyny idą na wojnę. Jak ich unikatowa zdolność budowania talii będzie działała z mechaniką wprowadzoną przez to rozszerzenie? Czy spuszczenie Cerbera na naszych przeciwników wystarczy, aby powstrzymać ich przed podbiciem naszego imperium? Zacznijmy od przygotowania do bitwy.

Raz jeszcze chcemy wam pomóc wypróbować różne dostępne konfiguracje, które działają dobrze w naszej opinii podczas wykorzystania tego rozszerzenia, grając Amazonkami. Przyjrzyjmy się więc różnym kartom, które otrzymały nieustraszone Amazonki w tym Pakiecie Imperialnym.

***

Dziedzictwo Greków to karta, która występuje w trzech kopiach – to dobry start – powiedziałbym nawet, że lepszego nie znajdziecie.

Dzięki tej karcie będziecie mogli obronić swoje imperium, wykorzystując Fundamenty, które otrzymamy z Produkcji, sprawiając w ten sposób, że przeciwnikowi będzie trudniej Podbijać ważniejsze dla nas karty. Dlatego też zalecamy wybudować ją tak szybko, jak to tylko możliwe. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Bonus za zbudowanie brzmi w tym przypadku bardzo kusząco i aż chce się poczekać na kilka budynków przeciwnika. Najlepszym wyborem do podmiany w tym przypadku jest Pchli Targ, w ten sposób nie będziemy przeciwnika kusić budynkiem trójkolorowym z opcją na zdobywanie dodatkowych punktów zwycięstwa.

Forteca Aresa oraz Stajnie Augiasza – dwie karty z podwójnymi kopiami. Kolejne ciekawe opcje, o których piszemy poniżej.

Stajnie Augiasza

Potężna karta, szczególnie gdy jesteśmy w stanie obracać nią pomiędzy naszą talią a naszym imperium. Dobieranie kart z wierzchu talii przeciwnika i możliwość odrzucenia jednej z dwóch kart to fantastyczny pomysł. Atak znienacka, przed którym wasz przeciwnik nie może się obronić. Proponujemy podmienić ją za Dziuplę Skarbów, przecież nie chcemy, aby nasz przeciwnik zdobył kartę z cechą dającą PZ podczas plądrowania, szczególnie nie teraz, gdy mamy Stajnie i przeciwnik będzie chciał się zrewanżować.

Forteca Aresa

Nie jest ciężko wznieść Fortecę Amazonkami, dlatego uważamy, że powinniście się tego podjąć, szczególnie w połączeniu z Dziedzictwem Greków, które możemy wykorzystać nawet jako Umowę, aby zyskać dużą ilość Fundamentów do odrzucenia za Umocnienia. Proponujemy wymienić ją za Łupy Dla Bóstw lub Posąg Midasa. Łupy, to kolejna opcja na punktowanie, którą nie chcielibyśmy oddać przeciwnikowi, lecz może chcemy mimo wszystko zachować trochę takich opcji dla siebie na rzecz złota? Naszym zdaniem, obie te opcje są ciekawe.

Karty z pojedynczymi kopiami w tym rozszerzeniu to: Cerber, Odwrócenie Uwagi oraz Alarm! Karty pozwalające wykorzystywać Podbój oraz pozostałe mechaniki przedstawione w tym rozszerzeniu.

Odwrócenie Uwagi

Karta ta pozwala nam zmienić kolejność kart w Imperium przeciwnika, chcemy wykorzystać tę umiejętność przed Podbiciem jednej z tych kart i włączeniem jej do naszego Imperium po niższych kosztach. Jako propozycję podmiany dajemy Stolicę, przechowywanie surowców jest dobre, a to sprawia, że jest to kolejna karta, na którą nasz przeciwnik miałby ochotę, więc po co go prowokować?

Alarm!

Karta, którą musimy mieć w swojej talii, jakby wyglądały amazonki bez opcji podboju? Chcemy posiadać opcję zdobycia jednego z budynków przeciwnika i, pomimo że jest to pojedyncza karta, ze zdolnością Amazonek, powinniśmy ją odnaleźć dość szybko. W tym przypadku proponujemy podmianę za Straż Tylną lub Strzeżony Spichlerz, obie te karty nie będą przydatne w strategii obranej w rozszerzeniu.

Cerber

Jeżeli chodzi o tę kartę, jest ona opcjonalnym wyborem. Wygląda niesamowicie, jednak jej cecha sprowadza się do defensywy w naszej taktyce. Jeżeli dostrzeżemy, że nasz przeciwnik szykuje się na Podbój i podpisuje wiele umów na miecze, to możemy ukraść niektóre z tych umów, jednak może się okazać, że przeciwnik zignoruje umowy całkowicie i nasz Cerber będzie się nudzić, dlatego też pozostawiamy ten wybór wam. Jeżeli jednak się zdecydujecie, to proponujemy wymienić ją za jedną z kart wymienionych powyżej.

A więc Dziewczyny idą na wojnę, a przynajmniej chętnie się do niej zabiorą, już gotowe są bić na alarm i podbić jakieś imperium. Prawdę powiedziawszy, to zawsze były gotowe do walki. Dlatego dajcie szanse temu rozszerzeniu i przygotujcie swoją talię Amazonek, dajcie nam znać, jak wam się podoba ta talia i czy zdecydowaliście się zabrać ze sobą Cerbera na czas podbojów i przygód.

Matt Dembek

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Najnowszy odcinek podcastu 2 Pionki już dostępny - zapraszamy! https://t.co/gQE1TTzQ4g
W czwartek po południu ujawnimy informacje, które powinny zainteresować fanów jednej z naszych gier 😉 https://t.co/knFzByEWGW
Choć do oficjalnej premiery jeszcze trochę czasu, wszystkie zamówienia przedsprzedażowe Cooper Island wyślemy jeszc… https://t.co/2NR5g4aGzt

Newsletter