Opóźnienie Pierwszych Marsjan

Z przykrością musimy poinformować, że kilka naszych gier będzie miało poślizg. Drukarnia, z którą współpracujemy poinformowała nas, że powstało opóźnienie w produkcji i kilka z tytułów musi zostać przesuniętych.

Najbardziej dotkliwe przesunięcie dotyczy dodruku 51. Stanu, który planowany był na czerwiec (wraz z hiszpańską i francuską edycją), a ukaże sie dopiero we wrześniu. Pierwsi Marsjanie przesuną się z początku czerwca na koniec czerwca (wysyłka rozpocznie się 3 lipca). Dodruk armii NS HEX – planowany na maj – ukaże się dopiero w lipcu. Robinson Crusoe, zapowiedziany na maj, ukaże się w ostatnich dniach czerwca.

Najmocniej przepraszamy za opóźnienia. Ilość gier produkowanych przez nas w ostatnich miesiącach sprawiła, że drukarnia, w której pracujemy osiągnęła absolutnie maksymalne moce przerobowe – jeden drobny  poślizg, jednodniowa awaria maszyny, czy dowolny inny kłopot wywołują lawinę opóźnień. Liczymy, że zrozumiecie zaistniałą sytuację. Z naszej strony zapewniamy, że jesteśmy po zaawansowanych rozmowach z drukarnią i pracujemy nad planem, by w przyszłości nie dochodziło to takich kaskad poślizgów.

Share this

8 komentarzy

 • Jacek

  Z tego, co kojarzę obiecywaliście, że preordery Pierwszych Marsjan dotrą do zamawiających wcześniej niż standardowe wydanie gry. Czy ta informacja jest wciąż aktualna?

  • admin

   Tak, prawdą jest, że mają zostać wysłane (i tym samym dotrzeć) wcześniej, ale jeszcze nie jesteśmy w stanie określić dokładnie kiedy. Więcej informacji na ten temat pojawi się pewnie na początku sierpnia.

   • kmic

    Moment, moment.
    W komentowanym poście data rozpoczęcia wysyłki preorderów to 3 lipca. Czy ten „początek sierpnia” to przejęzyczenie? Jeśli nie to dlaczego nie ma żadnego oficjalnego postu o kolejnym opóźnieniu? Ja tu już czekam na info o wysyłce!

    • admin

     Wysyłka Pierwszych Marsjan właśnie się rozpoczyna, także data w poście dalej jest aktualna. Polskie egzemplarze będą wysyłane w przyszłym tygodniu. Rzeczywiście powinno być o początku lipca, dzięki za zwrócenie uwagi.

 • trx

  Może zmienić drukarnię? 😛 Tak wiem, że to nie jest takie proste, ale takie opóźnienie, to mocna rzecz i strata dla was.

  • admin

   Pracujemy nad tym, aby usprawnić nasz proces produkcji. Będziemy się starać dywersyfikować drukowanie, by w przyszłości uniknąć podobnych problemów. Przepraszamy za wszelkie opóźnienia, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość 🙂

 • Robert

  Trzy miesiące poślizgu w druku jednej talii kart? Wy tak serio?
  Jesteście niepoważni.
  Chcecie liczyć się na rynku, a podejmujecie współpracę z jakimiś nieudacznikami. Naprawdę nie potraficie znaleźć godnych partnerów do współpracy? Tylko jedna drukarnia potrafi Wam karty wydrukować? Jedną maszynę mają? To są żałośni.
  Zawiodłem się na Was. Bardzo.

  • admin

   Przepraszamy za opóźnienia i wszelkie wynikające z tego niedogodności. Pracujemy nad tym, aby w przyszłości uniknąć podobnych wpadek i dopilnować, by nasi partnerzy wywiązali się z zobowiązań w terminie.