Nowa frakcja Atlantydów ujawniona!

atlantydzi wwwWydawnictwo Portal Games prezentuje Atlantydów – pierwszy frakcyjny dodatek do gry Osadnicy Narodziny Imperium!

Pierwsza nowa frakcja do Osadników Narodziny Imperium wprowadza mechanizm Technologii do świata gry!

Wydawnictwo Portal Games ogłasza Atlantydów jako pierwszy dodatek frakcyjny do gry Osadnicy Narodziny Imperium. Mieszkańcy Atlantydy wprowadzają do świata gry naukę i technologię, dzięki którym poszczególne budowle zaczynają funkcjonować znacznie lepiej i wydajniej.

Wraz z Atlantydami pojawia się nowe dobro w świecie Osadników – Technologia – które może być użyte w wybranych kartach frakcyjnych lub w kartach zwykłych budynków ulepszając ich działanie. Atlantydzi zmuszeni są znaleźć efektywny sposób na zdobywania punktów, bowiem wszystkie frakcyjne budynki na koniec gry zostaną zatopione i nie przyniosą żadnych punktów zwycięstwa. Pozostałe frakcje nie posiadają wystarczającej wiedzy, aby wykorzystać w pełni możliwości Technologii Atlantów lecz posiadają określone budynki, które pozwolą im wykorzystać choć część tego potencjału.

“Zaczynając prace nad Atlantydami od samego początku założyłem, że frakcja musi być unikalna, i podobnie jak frakcje podstawowe, dawać graczom zupełnie nowe, ciekawe możliwości, znacząco odbiegające od pozostałych frakcji.” mówi autor i właściciel Portal Games, Ignacy Trzewiczek. „Wyniki finalnych testów pokazują, że zadanie udało się osiągnąć, a Atlantydzi pozwolą graczom realizować zupełnie nowe, ciekawe strategie.”

Osadnicy Narodziny Imperium: Atlantydzi są dodatkiem wymagającym posiadania podstawowej wersji gry. Sami dodają możliwość gry w 5 osób. Dodatek zawiera nową planszę frakcyjną, talie kart frakcyjnych Atlantydów, żetony technologii oraz dodatkowe karty dla pozostałych frakcji uzupełnione o umiejętności Atlantydów. Dodatek zadebiutuje w lipcu na targach Gen Con 2015, a światowa sprzedaż detaliczna rozpocznie się w sierpniu.

Osadnicy: Narodziny Imperium są grą przeznaczoną dla 1 od 4 graczy od lat 10+. Rozgrywka trwa średnio 45-90 minut. Gra miała swoją premierę w sierpniu 2014 roku. Od tego czasu zdobyła ponad dziesięć nominacji i nagród, w tym dla Najlepszej Gry Roku 2014.

Portal Games jest wydawcą wielu nagradzanych gier takich jak: Osadnicy: Narodziny Imperium, Stronghold, Pret-A-Porter, Dziedzictwo czy Neuroshima Hex. Firma została założona w 1999 roku stała się jednym z najbardziej renomowanych europejskich wydawców gier planszowych i zespołów projektowych.

Oficjalna strona gry

8 komentarzy Added

Join Discussion
 1. Backero 12 maja 2015 | Odpowiedz

  Osobiście uwielbiam deckbuilding, który umożliwił się po pierwszym dodatku i w moim wariancie na pewno bym z niego nie rezygnował, ale spodziewam się (i mam nadzieję), że po każdym dodatku liczba kart we wszystkich frakcjach będzie równa, choć przy większej liczbie dodatków, nowe frakcje musiałyby być w coraz obszerniejszych paczkach pewnie.

 2. M 12 maja 2015 | Odpowiedz

  Pomysł na nową frakcję prześwietny, nie mogę się doczekać.
  I z tego co zrozumiałem talia atlantydów ma 40 kart, więc do pozostałych talii wtasujemy po 10 i po sprawie, mamy wykorzystane wszystkie karty z dodatku bez wyrzucania starych i bez żadnego deckbuldingu, dla mnie bomba!

 3. Backero 11 maja 2015 | Odpowiedz

  Najlepsze. Info. Ever. Instabuy i kupuję podstawkę, bo czekałem na potwierdzenie możliwości grania w 5, bo dla mojej ekipy 4-osobowa gra to za mało. 😀

 4. Pleechu 11 maja 2015 | Odpowiedz

  A co z drugim dodatkiem karcianym – Pakiet Imperialny?

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.