Monolith Arena Strategia & Taktyka: Strażnicy Krain

Można rzec, że Strażnicy to najłatwiejsza do opanowania frakcją ze wszystkich — są to krasnoludy, więc każdy rozumie jak nimi grać. Bronimy się, chowamy się w bezpiecznym miejscu i raz na jakiś czas musimy porządnie uderzyć. Chwytasz te żółte żetony, spoglądasz na grafikę i natychmiast wiesz, jaki jest twój cel.

Jednak nie jest to takie proste. Owszem, może i ta podstawowa strategia jest banalna, ale zwycięska strategia… To już inna para kaloszy.

Mur
Umieszczamy sztandar w narożniku, zależy nam, aby mieć jedynie trzy wolne pola wokół niego. Większość naszych jednostek atakuje w 3 różnych kierunkach, a więc jest to najlepszy sposób na wykorzystanie tych pól. Twoi wojownicy w pobliżu sztandaru otrzymują dodatkowy punkt życia (ikona tarczy!), tak więc jesteśmy gotowi do obrony!

Runy
Umieszczamy runy zamiast wojowników wokół sztandaru. Runy te będą tworzyć osłonę, przeciwnik nie będzie w stanie zaatakować naszego sztandaru, a co ciekawsze, runy te będą zwiększać siłę twoich wojowników znajdujących się na drugiej linii ataku. W ten sposób będziemy posiadać sztandar otoczony runami, a te otoczone wojownikami. Świetna formacja obronna.

Rozkazy
Strażnicy posiadają trzy ciekawe rozkazy. Bomba mówi sama za siebie — dostrzegasz grupę przeciwników, zrzucasz bombę i tyle. Odepchnięcie trzeba zagrać w strategiczny sposób. Ten rozkaz pozwoli wznieść mury obronne; idealnie nadaje się do tego, aby odsunąć przeciwnika i natychmiast umieścić w tym miejscu swoją jednostkę. Odepchnij go i zajmij odpowiednią pozycję, odepchnij i zajmij pozycję itd. — podczas rozgrywki mamy szansę na 3 takie zagrywki. Fałszywy rozkaz to jeszcze lepsza opcja, nie tylko odpychasz przeciwnika, ale umieszczasz go w wybranym przez siebie polu, raz jeszcze wykorzystać trzeba ten rozkaz w odpowiedni sposób, plan składający się z dwóch kroków. Przesuń przeciwnika i natychmiast zajmij pozycję w nowym polu, wykorzystuj nową sytuację.

Kusznik
Ostatni na liście, ale również kluczowy — Kusznik. Posiadamy trzy takie jednostki w naszej armii, w połączeniu z Runą Penetracji tworzy jedną z najpotężniejszych kombinacji w grze. Bardzo kuszącym pomysłem jest wycelowanie tej kombinacji w przeciwnika sztandar, aby co rundę zadać dwa obrażenia sztandarowi a przy okazji kilku jednostkom po drodze. Jednak efektywniejszym wyborem może okazać się celowanie tuż obok naszego sztandaru, tuż obok naszego najważniejszego punktu, w ten sposób zabijemy wielu przeciwników jednym strzałem, cała grupa wojowników przeciwnika pada od jednego strzału. Niesamowita strategia obronna, gdzie decydujemy się, że najlepszą obroną są strzały!

A jakie wy macie przemyślenia co do strategii Strażników?

Ignacy Trzewiczek

Share this

Komentarze są wyłączone.