Monolith Arena Strategia i Taktyka: Wysłannicy puszczy

Mroczne elfy z mistycznego, magicznego lasu, w towarzystwie innych stworzeń, pojawiły się, aby szybko ciąć swych i przebić swoich przeciwników setką strzał. Jest to moja ulubiona frakcja, ponieważ są bardzo specyficzni, potrafią zadawać obrażenia na odległość, utrzymując bezpieczny dystans. To ich atut, zachowują odległość, a przeciwnicy przeklinają dzień, w którym te przeklęte elfy wychyliły nos z lasu i pojawiły się na arenie.

Zataczając kółka wokół przeciwników.

Zacznijmy od Sztandaru — umieszczamy go na środku planszy lub chociażby w jego centralnej części. Jak to się ma do utrzymywania odpowiedniego dystansu? To bardzo proste, chcemy w pełni wykorzystać jego cechę specjalną. Przemieszczamy jednostki wokół Sztandaru i strzelamy ponad nim przy pomocy Iskier, nie dając szansy przeciwnikowi na odwet. Atak i ucieczka, atak i ucieczka — to banalnie proste.

Nie pozwól im, żeby cię dostrzegli.

Skrytobójcy mogą atakować dowolnego przeciwnika na planszy, co sprawia, że są niebezpieczni, a wasi przeciwnicy nie będą za nimi przepadali. Dlatego też będą chcieli się ich szybko pozbyć. Staramy się więc ukryć ich w narożnikach planszy i zabezpieczyć innymi żetonami, najlepiej runami przyspieszenia. W ten sposób, oprócz zasłony, atakujemy jeszcze szybciej, pozbywając się zagrożenia w błyskawiczny sposób.

Eksplodujące … Morloki?!

Morloki przysparzają wielu kłopotów usuwając połączony żeton wraz z Morlokiem, zanim dojdzie do walki. To potężna jednostka, ponieważ bez problemu pozbywa się silnie atakujących jednostek, lub tych, które posiadają dodatkową wytrzymałość. Aby wykorzystać ich jeszcze lepiej, trzymaj Morloki przy swoim Sztandarze, w ten sposób, łatwo zmienimy jego pozycję przy pomocy cechy specjalnej, gdy jeszcze większe zagrożenie pojawi się na planszy.

Więcej mistycznych stworzeń!

Poza Elfami i Morlokami, mamy do dyspozycji Herny i Wija, dwie jednostki mobilne, które potrafią zadać duże obrażenia. Najlepiej wykorzystać je do pozbycia się jednostek próbujących zagrozić naszym strzelcom, szczególnie tych z dodatkową wytrzymałością. Należy jednak upewnić się, że sami przy tym nie zagonimy się w kozi róg, ponieważ mamy ograniczoną liczbę tych jednostek z atakiem wręcz.

Wykorzystując elfy, nie staramy się wygrać wyścigu, tylko maraton. Staramy się zdominować arenę naszymi jednostkami, zachowując przy tym odpowiedni dystans. Pamiętajmy jednak o specjalnych atakach, takich jak szarża i bomby. Tak więc atak i ucieczka, atak i ucieczka. Wymęcz przeciwników i nie daj im szansy na kontratak. Pozostań w cieniu jak każdy szanujący się mroczny elf.

Dajcie nam znać, jak wy prowadzicie wasze elfy do zwycięstwa, preferujecie taki styl gry, czy jednak próbujecie zdjąć swoich przeciwników, jak najszybciej.

Matt Dembek


Oglądaj Planszówki TV: http://bit.ly/PortalGamesPL
Śledź nas na Twitterze: https://twitter.com/portal_pl
Obserwuj nas na FB: https://www.facebook.com/wydawnictwoportal/

Share this

Zostaw komentarz