Kwietniowe premiery Portal Games

Smartphone Inc. to strategiczno-ekonomiczna gra Ivana Lashina z gatunku area controle, wydana w 2018 roku nakładem Cosmodrome Games. W ciągu półtorej godziny od 1 do 5 graczy zasiądzie za sterami światowych korporacji, produkujących i sprzedających telefony komórkowe.

W Smartphone Inc. staniemy na czele globalnych korporacji produkujących telefony komórkowe. Jako światowi giganci będziemy opanowywać kolejne rynki, walcząc między sobą o ilość i jakość sprzedawanych produktów. Tutaj liczy się przede wszystkim taktyczne planowanie. Jeśli wyprodukujesz za dużo, to wszystkiego nie sprzedaż, jeśli za mało – przeciwnicy przejmą Twoich klientów. Może zainwestować w Wi-Fi, GPS i 5G? A może lepiej po prostu sprzedać wszystko po najniższej cenie?W zeszłym roku do Smartphona Inc. ukazał się dodatek – Smartphone Inc.: Status Update 1.1, dający nowe możliwości rozgrywki w trybie dwu lub trzyosobowym. Zarówno podstawka jak i rozszerzenie zostaną wydane przez Portal Games w jednym dużym opakowaniu. W Smartphona zagramy nie tylko w grupie, ale też solo, dzięki specjalnemu trybowi sztucznej inteligencji.

Smartphone-Inc-11

Geniusz mechaniki Smartphona Inc. tkwi w dziesięciu prostych arkuszach – po dwóch na gracza. Znajdują się na nich symbole produkcji, ceny, dystrybucji, innowacji itd. Na początku każdej rundy będziesz obracać i nakładać je na siebie w taki sposób, aby jak najlepiej skonfigurować i zbalansować działania w kolejnych fazach rozgrywki.Gra składa się z pięciu rund, a każda podzielona jest na dziewięć faz: planowania, rozwoju technologii, zajmowania nowych rynków, sprzedaży itd. Za arenę posłuży Ci dwuwarstwowa plansza świata, gdzie Ty i Twoi przeciwnicy zaczniecie od rodzimych rynków, by później wkroczyć na obce. W Smatrphona Inc. będziesz też mógł zagrać solo dzięki Steve’owi – mechanice sztucznej inteligencji.Wszystko będzie układało się pomyślnie, jeśli będziesz miał monopol. Jednak prawdziwa walka rozpocznie się, kiedy na Twój rynek wkroczy przeciwnik. Pamiętaj, im droższe telefony sprzedajesz, tym więcej otrzymasz PZ, jednak o kolejności wykonywania ruchów decyduje jak najniższa cena. Kiedy więc ktoś sprzeda swoje telefony przed Tobą, Ty zostaniesz z niczym.

Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu to samodzielna kooperacyjna gra planszowa dla 1-4 graczy, osadzona w świecie dark fantasy. Rozgrywka łączy zagadki typu escape room z grą narracyjną, w której decyzje graczy wpływają na przebieg rozgrywki, oraz elementy gier fabularnych/rpg, w których podjęte wybory kształtują rozwój postaci.

Dzieci Żmijowego Lasu to mroczna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia młodzieńca, którego losem igrają tajemnicze siły i zła wola ludzi. Gilbert od zawsze mieszkał w miasteczku ukrytym gdzieś w mrocznym zakątku świata i otoczonym przez złowrogą, mroczną puszczę. Którą zamieszkują Wężopnącza, dziwaczne hybrydy roślin i zwierząt, ożywione mocą dawno zapomnianej, bluźnierczej magii. Miasteczko zdaje się bezpieczne. Gilbert nie znajduje w nim jednak ukojenia – bez rodziny, domu, bez własnego miejsca na świecie. Jedynym źródłem radości jest Sevilia, dla której jest kimś więcej niż tylko kolejnym bezdomnym nędznikiem. Jednakże moce, których Gilbert jest niemal nieświadomy, czyhają na tę odrobinę szczęścia, której jeszcze nie utracił. To, co rozciąga się poza murami miasta, wzywa go, pociągając za nici jego przeznaczenia.Gracze muszą być przygotowani na liczne niespodzianki, zapierające dech w piersiach odkrycia, wymagające sprytu zagadki i wybory, które mają wpływ na bieg historii. Wcielając się w rolę Gilberta, wkroczą do mrocznej krainy, w której niewiele rzeczy jest tym, czym na pozór się wydaje, zanurzą się w historię dark fantasy, w której to oni stoją u steru!

Bez nazwy-1_0005_EP3-Dzieci_zmijowego_lasu

Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu jest kooperacyjną grą przeznaczoną 1 do 4 graczy, z mocnym naciskiem na fabułę i brakiem limitu czasowego na ukończenie rozgrywki. Skupia się nie tylko na wymagających zagadkach, lecz także na wciągającej historii, na rozwój której gracze mają wpływ. To samodzielna odsłona serii Escape Tales, ale do jej rozegrania nie potrzeba egzemplarzy Rytuału Przebudzenia ani Low Memory. Tym razem twórcy postawili przy tym na nowe rozwiązania. W pudełku znajduje się pełna tajemnic mapa, a przedmioty znalezione w grze, będzie można ze sobą łączyć za pomocą aplikacji.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Dziś chcemy Wam pokazać pierwsze ilustracje, które nasz dział graficzny przygotował do Eleven: Football Manager Boa… https://t.co/YpHqvFYJI8
Spełnij marzenia o Hollywood! 🌟 Zamów Scenariusz za Milion, nową zespołową grę imprezową, gdzie drużyny scenarzystó… https://t.co/9oTmA4YwXt
Diuna: Sekrety Rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączycie do rebelii przeciwko Harkonnenom! Przeżyjec… https://t.co/qCySwptgKp

Newsletter