Które armie sprawdzą się najlepiej w walce z Piratami?

Które armie sprawdzą się najlepiej w walce z Piratami? Nasza podpowiedź: wybierzcie do walki przede wszystkim te, które są w stanie zabunkrować się w centralnej części planszy oraz są mobilne. Czyli?

My stawiamy na armie:

Smart, która ma charakter ofensywny. Najkorzystniejszą taktyką dla armii Smart jest umieszczenie Sztabu w centralnych miejscach planszy, a następnie otoczenie go własnymi jednostkami. Smart nie ma wytrzymałości jednostek Molocha, ale bije go na głowę w mobilności, dlatego w każdej turze powinien z owej zdolności korzystać – czy to do obrony Sztabu, czy to do obrony jednostek wokół niego. Ofensywność armii uzupełniają trzy żetony spełniające funkcje blokerów (Transportery), trzy Odepchnięcia oraz dwa żetony Terroru. Nie można zapomnieć o tym, że w miejsce Transportera można wystawić inną własną jednostkę! Armia posiada przewagę jednostek strzeleckich, przy czym spora część z nich to naprawdę wyjątkowi żołnierze. Wystarczy wspomnieć o Działkach Gaussa, które mogą położyć wiele jednostek przeciwnika jednym strzałem albo o zdolnym do regeneracji, praktycznie nieśmiertelnym Biodroidzie. Jednostki walczące wręcz (Rozpruwacz, Twister) mają solidną siłę ciosów. Moduły wokół Sztabu można wykorzystywać jako potencjalny mur, a gdy zagrożenie minie – będzie można je przesunąć do wzmocnienia swoich jednostek. W przypadku armii Smart silną stroną przeciwko Piratom będzie duża mobilność oraz przemieszczanie się jednostek wokół sztabu.

Borgo, dając otaczającym go jednostkom niezwykłą szybkość, bardzo dobrze sprawdza się w ataku, na środkowych polach planszy. Ponadto warto rozstawiać w dużych odstępach od siebie jednostki atakujące po kilka pól wokół, które w czasie Bitew będą czyściły planszę z żetonów przeciwnika. Dodatkowo Borgo cechuje się wysoką inicjatywą oraz jest w stanie zagrać defensywnie. 

Sztab Nowego Jorku musi zostać jak najszybciej otoczony własnymi jednostkami (wręcz dowolnymi jednostkami), by od samego początku wykorzystać swój atut i stworzyć trudny do przebicia mur wokół Sztabu. Także w trakcie gry za wszelką cenę trzeba jak najszybciej łatać dziury powstałe w tym murze. Swoją siłę Nowy Jork pokazuje w defensywie – gdy już zabezpieczy swój Sztab, może spokojnie zająć się nękaniem Sztabu przeciwnika. Ta dodatkowa wytrzymałość sprawdzi się szczególnie, gdy ulokujemy się jednostkami na środku planszy. 

Więcej o wszystkich armiach dowiecie się tutaj: cutt.ly/Kolekcja-Neuroshima

Zobaczcie jak wypadł gameplay Piratów kontra Posterunek, który przygotowywaliśmy podczas Dnia Molocha:

 

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.