Królestwa Północy z nominacją do nagrody roku na UK Games Expo Awards. Doceniony także Ishtar

Królestwa Północy, gra karciana w świecie Osadników autorstwa Ignacego Trzewiczka, otrzymała nominację do UK Games Expo Awards 2020 w kategorii Najlepsza nowa gra planszowa amerykańskim stylu!

Królestwa Północy już mają status jednego z bestsellerów Portal Games. To gra karciana, w której każdy z graczy wciela się w przywódcę jednego z klanów i stara się jak najokazalej rozbudować swoje imperium. Gra składa się z szeregu rund, podczas których gracze odkrywają nieznane wyspy, konstruują nowe budynki i wymieniają surowce.

UK Games Expo Awards to jedne z najważniejszych europejskich nagród w branży gier planszowych, corocznie przyznawane podczas największego brytyjskiego konwentu gier UK Games Expo. Dużym zainteresowaniem cieszą się zawsze tytuły nominowane w kategoriach: Najlepsza nowa gra euro (Best New Boardgame – European Style) i Najlepsza nowa gra w stylu amerykańskim (Best New Boardgame – American Style). W tej drugiej kategorii w tym roku nominowane są Królestwa Północy od Portal Games. Rywalizują z Flotillą od WizKids oraz Tiny Epic Tactics od Gamelyn Games.

Gry euro, czyli eurosuchary opierają się na czystej mechanice, a klimat bardzo często w ogóle się w nich nie przebija. W opozycji do nich stoją gry w amerykańskim stylu, czyli ameritrash. Klimat i tematyka jest jedną z ich integralnych części, a co za tym idzie ważna jest immersja. Istotne są także interakcje między graczami. W grach w stylu amerykańskim więcej jest losowości i nieprzewidywalności w porównaniu do często schematycznych gier euro. Cieszymy się, że Królestwa Północy zostały docenione!

Ukazały się już 3 dodatki do Królestw Północy autorstwa Ignacego Trzewiczka i Joanny Kijanki: Sztandary Rzymu, Wyspy Japonii i najnowszy, Hordy Barbarzyńców (obecnie w przedsprzedaży). Każdy z dodatków wprowadza nowe klany z unikatowymi umiejętnościami. 

Dowiedz się więcej!

Nominacja dla Ishtar!

Wśród nominowanych w kategorii Najlepsza nowa gra strategiczna (Best New Boardgame – Strategic) znalazło się Ishtar. Gra oryginalnie została wydana przez Iello, a dzięki Portal Games znalazła się na naszym rodzimym rynku w polskiej wersji językowej.

Ishtar to pięknie wydana gra strategiczna z mechaniką wykładania kafelków, w której każdy z graczy stara się zbudować jak najrozleglejsze ogrody Babilonu na nieprzyjaznej pustyni, osiągnąć dodatkowe bonusy, sadzić potężne drzewa i blokować przeciwnikom możliwość zajęcia najkorzystniejszych obszarów. To jedna z gier najlepiej łączących w sobie lekkość i przystępność z dużą regrywalnością i mnogością dróg do zwycięstwa. Ma niski próg wejścia, a jednocześnie świetnie sprawdza się na stołach bardziej doświadczonych graczy.

Aktualnie z powodu przerwy wakacyjnej nasz polski i europejski sklep są nieczynne. Gry Królestwa Północy oraz Ishtar znajdziecie w dobrych sklepach z planszówkami w całej Polsce.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @pbookownik: #recenzjaNaPięćgwiazdek 🤓 Detektyw Sezon 1 od @Portal_pl 👍 https://t.co/HGOmWztEKP
@ChojrakTheCat Tak, miesiące temu. Aktualny status realizacji tego projektu: https://t.co/6rQIE316OK W tym tygodni… https://t.co/9RGwBaw3jW

Newsletter