Królestwa Północy z nagrodą publiczności na UK Games Expo

Gra Osadnicy: Królestwa Północy zdobyła nagrodę główną w głosowaniu fanów w kategorii Najlepsza Nowa Gra Planszowa w amerykańskim stylu podczas UK Games Expo 2020. Brytyjski konwent odbywał się w ten weekend, wyjątkowo w całości przez internet. 

Najlepsze gry widzowie wybierali za pośrednictwem internetowego głosowania. Fani Portalu bardzo się zmotywowali, za co bardzo dziękujemy!

Królestwa Północy to gra karciana autorstwa Ignacego Trzewiczka opowiadająca o podbojach północnych wysp przez dzielne klany Wikingów. Jedni skupiają się na uprawie, dla drugich liczy się pieniądz, jeszcze inni dnie spędzają głównie na piciu piwa, ale wcielający się w jeden z klanów gracze zawsze mają jeden cel: zdobyć jak najwięcej punktów zwycięstwa.

Gry w stylu amerykańskim, to pojęcie znane nie wszystkim fanom planszówek, a wprowadzono je między innymi dla rozróżnienia z „suchymi” grami euro, w których liczy się analityczny umysł, rozplanowywanie akcji i wprawianie w ruch silniczka, na którym w efekcie zyskuje się wiele korzyści (najczęściej surowcow). W grach w stylu amerykańskim ważniejszy jest klimat i losowość. Są to gry, w których gracz uczestniczy w budowaniu na planszy pewnej historii, a tematyka przewija się przez całą rozgrywkę. Oczywiście można do tej kategorii przypisać gry mniej lub bardziej stawiające na klimat, w tym takie, gdzie to właśnie klimat i losowa historia stanowią rdzeń (na przykład mający premierę w tym tygodniu Cthulhu: Death May Die od Portal Games, jest typowym ameritrashem, czyli grą w amerykańskim stylu). 

Nie grałeś jeszcze w Królestwa Północy? Zamów je w naszym sklepie!

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

I wszystko jasne 😍 #portalgames #zapowiedzi2021 https://t.co/sWACjv0iLx
Bez komentarza ;) #portalcon https://t.co/bOd9MGhfVA https://t.co/bKx2nH6YhQ
Jak każdego roku gramy razem z WOŚP❤️ #WOŚP #gramycharytatywnie Wszystkie aukcje 👇 https://t.co/Xq3vKYatPl https://t.co/NMiJGEGQZk

Newsletter