Neuroshima HEX – gra, która stała się hitem na całym świecie

Neuroshima HEX! to jedna z bestsellerowych gier od Portal Games. Sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy na całym świecie. Jest to gra strategiczna autorstwa Michała Oracza, osadzona w postapokaliptycznym świecie Neuroshimy, w której 4 frakcje walczą o dominację na sześciennej planszy.

Ogromny sukces Neuroshimy przełożył się na wydanie kilkunastu dodatków. Ostatnim z nich (czternastym), jest tegoroczne rozszerzenie Troglodyci. W tym roku ogłosiliśmy także sprzedaż specjalnej kolekcjonerskiej edycji Neuroshima HEX! Rok Molocha. Drukujemy ją w liczbie jedynie 2020 sztuk i dodajemy do niej mnóstwo bonusów względem gry podstawowej.

Wszystko zaczęło się od RPG, czyli historia Neuroshimy

W 2003 roku, po sukcesie gry fabularnej Neuroshima RPG, poszliśmy za ciosem. W czasach, kiedy jeszcze nie było wielu planszówek w Polsce, a grało się głównie w Catan i Eurobiznes, my ruszyliśmy z Neuroshimą HEX. Pierwsze wydanie wyglądało szaro-buro. Więcej o początkach Neuroshimy HEX opowiada w poniższym materiale prezes Portalu, Ignacy Trzewiczek.

Rozgrywka

Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji, które wykłada się na heksagonalnej planszy pola bitwy.

Każda armia składa się z 35 żetonów, na które składają się żetony jednostek oraz akcji specjalnych. Jednostki wykłada się na planszę, na dowolnym polu nie zajętym przez inny żeton. Każda z nich ma oznaczenie informujące, czy jest jednostką strzelającą czy walczącą wręcz a także inicjatywę (o wartości od 0 do 3). Na żetonie znajdują się także symbole oznaczające z jaką siłą i w jakie kierunki atakuje. Niektóre jednostki mają zdolności specjalne, np. „Sieciarz” może zablokować działanie sąsiadującej jednostki, inne mogą atakować dwukrotnie, jeszcze inne mają zamontowany pancerz itp. Symboli jest niewiele, są czytelne i bardzo łatwo się w nich połapać – nie trzeba ich nawet specjalnie znać przed rozgrywką. 

Wśród żetonów występują żetony specjalne „Bitwa”, które można zagrać, aby rozpocząć walkę. Momenct rozstrzygania bitwy jest bardzo efektowny – wiele jednostek ginie, wykonując przed śmiercią jeszcze jeden, zabójczy atak. Dobre ustawienie jednostek i ich osłona oraz ochrona bazy są bardzo trudne, często więc posyła się jednostki w samobójcze misje, aby tylko zdjąć jeszcze jeden punkt z bazy przeciwnika.

Wydanie kolekcjonerskie z okazji Roku Molocha

Neuroshima Hex Rok Molocha to limitowana edycja gry wydana przez Portal Games z okazji Roku Molocha. Wydanie zawiera specjalną dwuwarstwową planszę z nową grafiką, planszetki graczy dla wszystkich frakcji, kampanię opowiadającą o początkach Molocha, nowe ilustracje jednostek armii, artbook w twardej oprawie, wypraska zaprojektowana dla wszystkich 19 armii, imponująca figurka Borgo (14 cm). Specjalna edycja w wielkim pudełku 31x31x10 cm – jedynie 2020 egzemplarzy.

Popiersie Borgo i Artbook gratis w zestawie z wydaniem kolekcjonerskim są dostępne w przedsprzedaży jedynie do 23.11.2020!

Galeria

Recenzje z całego świata

Neuroshima HEX! to jedna z najszerzej znanych fanom gier od Portalu. Sprzedała się w około 50 tys. egzemplarzy na całym świecie, a recenzje docierają do nas nawet z… Ugandy. Zobacz poniżej!

A także oczywiście głównie z Polski…

z Niemiec…

z USA…

z Francji…

z Japonii..

czy też Rosji…

Rozszerzenia

Do Neuroshimy HEX! ukazało się już 14 rozszerzeń. Każde z pudełek to nowa armia o nowej mechanice, która dostarcza regrywalności. Tym samym liczba możliwych kombinacji frakcji podczas pojedynków wzrosła wprost niebywale. Neuroshima to gra, którą nie sposób się znudzić.

Zgarnij zestaw wszystkich 14 armii!

W sklepie Portal Games możesz znaleźć zestaw wszystkich dodatków do Neuroshimy HEX! w promocyjnej cenie.

Która armia jest najlepsza?

Każdy ma swoje ulubione armie: jakie wybrali Multi i Joanna? Oto ich prywatne top 5. Mówią o mocnych stronach i charakterystyce wybranych przez siebie armii.

Hexogłówki

Hexogłówki to Hexowe łamigłówki dla 1 osoby. Nie tylko umożliwiają grę w Neuroshimę HEX! solo, ale zwyczajnie trenują szare komórki. Każde Hexogłówki przypisane są do danej armii Neuroshimy. 

Zobacz Hexogłówki do Iron Gang!

Hexogłówki to także idealna okazja, by zwiększyć potencjał armii Iron Gang – dodatek zawiera jeden nowy żeton, który można podmienić przed rozgrywką wieloosobową. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek wszelkie tajniki grania tą armią staną przed tobą otworem

Turnieje

Regularnie odbywają się turnieje Neuroshimy HEX! W Polsce można zmierzyć się między innymi w ramach corocznych mistrzostw Polski. Stale działa także Liga Neuroshimy Hex. Wszystkie bieżące informacje są ogłaszane na profilu na Facebooku: Neuroshima Hex Polska (link poniżej).

Na Facebooku działa także grupa Fans of Neuroshima, gdzie publikujemy najnowsze informacje, rozgrywki i live streamy po angielsku.

Jest także strona www.neuroshimahex.pl, najlepsza strona o NS HEX prowadzona przez fanów.

Materiały dodatkowe

Pliki i materiały video

Recenzje

Recenzje edycji 3.0

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @angryboardgamer: Dodatek Nie zazna spokoju, kto przeklęty do #Zombicide @Portal_pl już w poniedziałek w sklepach. Szczegóły: https://t.…
⏰Uwaga, topka komercyjna: Top gier Portalu, które znajdziesz za półdarmo w promocji na Black Week… https://t.co/bwHffln5Fp
RT @angryboardgamer: Ostatnie dni przedsprzedaży limitowanej edycji gry @Portal_pl #NeuroshimaHEX wraz z bonusami. ⏱⏱⏱ 🔥Szczegóły🔥https://t…

Newsletter