Istanbul Big Box już tu jest – pozycja obowiązkowa dla każdego fana planszówek

Istanbul Big Box – must have dla każdego prawdziwego fana planszówek jest już u nas. Wysyłamy grę do osób, które zamówiły ją w przedsprzedaży, a już jutro premiera klasyka od Rodrigera Dorna. Podstawową wersję gry Istanbul spakowaliśmy w jednym pudełku wraz z dwoma dodatkami: Mokka i Bakszysz oraz Listy i Pieczęcie. Dzięki Big Boxowi można je mieć w supercenie i spójnym, eleganckim wydaniu.

Istanbulu nie trzeba przedstawiać nikomu, kto regularnie gra w planszówki. Zdobył w 2014 roku prestiżową nagrodę Kennerspiel des Jahres i obecnie należy do klasyki gier planszowych.

Istanbul to średniej ciężkości eurogra, worker placement w połączeniu z zarządzaniem ruchem pionków i negatywną interakcją między graczami. Kupcy ścigają się o to, kto pierwszy zdobędzie wymaganą do zwycięstwa liczbę rubinów, a pośrednio także o pierwszeństwo w wykonaniu poszczególnych akcji, co ekonimicznie opłaca się najbardziej. Gracze wędrują po planszy złożonej z losowo ustawionych płytek Lokacji.

Mokka i Bakszysz

Mokka i Bakszysz wprowadza nowy towar: Kawę Mokkę symbolizowaną przez brązowe drewniane znaczniki woreczków z kawą oraz bakszysz, nowy żeton na płytce Lokacji Tawerny, który jest nakładką względem wersji podstawowej.

Na szczególną uwagę zasługuje żeton Blokady, która wprowadza nową mechanikę. Gracz, który go pozyska, może zablokować bezpośrednie przejście między dwoma sąsiadującymi Lokacjami. 

Listy i Pieczęcie

O ile rozszerzenie Mokka i Bakszysz dodaje do gry niejako nowe waluty w postaci tych towarów, Listy i Pieczęcie są dodatkiem o nieco innym charakterze, który wprowadza element pick and deliver. Na określonych płytkach Lokacji gracze zbierają listy z numerami odpowiadającymi innym płytkom na planszy i muszą je tam dostarczyć, a więc dotrzeć kupcem i pomocnikami do tej Lokacji. Na listach znajdują się pieczęcie, które można potem wymienić na cenny dodatkowy ruch.

Czytaj więcej o grze klikając poniżej i zamów już dziś w naszym sklepie!

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

@dweller_13 @neuroshimahexpl By @GamePendragon We're at Portal are making the Polish edition only
RT @neuroshimahexpl: Doczekaliśmy się ogłoszenia oficjalnej daty premiery gry Last Aurora osadzonej w świecie Neuroshimy, i na szczęście ni…
RT @TrybSolo: This is how “Age if Artisans” for “Architects of the West Kingdom” looks on the table 🤩 A great expansion! #trybsolo #boardg…

Newsletter