Eleven Aktualizacja #3. O dyrektorach

Dwuwarstwowe plansze!

Witam, witam tu – jak zawsze – Ignacy Trzewiczek, i muszę wyznać: myliłem się! Popełniłem straszny błąd!
Anglia wczoraj nie pokonała Polski! Wręcz przeciwnie, po bardzo energicznym i wciągającym meczu końcowy wynik wyniósł 1:1, a Polska miała większe szanse na bramkę niż Anglia!
Moja przepowiednia była straszna. Na szczęście jestem szefem deweloperów w Portal Games, a nie szefem działu prognoz!
Przejdźmy do krótkiej aktualizacji; powstało wiele ważnych tematów!

Instrukcja PDF

Dzisiaj dodaliśmy instrukcje do Eleven, ponieważ widzieliśmy, że pytało o to wielu wspierających. Został już opublikowany w TTS, ale nie wszyscy używacie TTS.
Proszę zauważyć, ta instrukcja jest wczesną wersją. Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie Państwa sugestie i uwagi dotyczące przejrzystości zasad. Ten tekst jest przed edycją native speakera, więc na pewno jest wiele błędów gramatycznych; proszę, nie martw się o tę część. Ale jeśli widzisz niektóre części trudne do zrozumienia lub wyjaśnione w niewłaściwym miejscu lub masz inne ogólne myśli, jesteśmy tutaj, aby ich wysłuchać. Nie wahaj się wysłać do nas maila z komentarzami na portal@portalgames.pl o tytule: Jedenaście zasad
Dziękujemy za Twoją opinię.

Wersje językowe

Pojawiają się również pytania dotyczące harmonogramu lub terminów wydań językowych w porównaniu z drukiem wersji angielskiej. Miło mi poinformować, że cały nakład jest zaplanowany w tym samym czasie. Wszystkie edycje będą produkowane razem i nie ma różnicy w czasie. Oczywiście, ze względu na logistykę, niektóre kraje będą miały grę kilka tygodni wcześniej niż inne, ale generalnie światowa premiera gry w przyszłym roku jest planowana jako jedno epickie wydarzenie w każdym kraju.

Prace nad grą

Widzimy – zwłaszcza na BGG – debatę na temat stanu gry i tego, czy gra jest gotowa.
Nie jest.
To jest kampania crowdfundingowa. Mamy świetny projekt. Mamy świetną grę. Ale wciąż jest z tym wiele do zrobienia. Bilans, pieniądze i ekonomia są wyłączone (prawdopodobnie zauważyłeś to podczas gry na TTS). Mecze nadal są łatwe do wygrania, jeśli grasz w nierealistycznych formacjach (np. 5 napastników); karty dla piłkarzy wciąż nie są do końca zbalansowane.
Wybraliśmy Gamefound na ten niesamowity projekt; Daliśmy Ci wszystkie pliki, aby zobaczyć, jak to działa i jak pracujemy razem, aby uczynić z niej niesamowitą grę.
Od pierwszego dnia otrzymujemy Wasze opinie za pośrednictwem Formularza Google zainstalowanego w TTS. Celowo umieściliśmy tam ten dokument, abyście mogli podzielić się z nami swoimi wynikami, przemyśleniami, komentarzami. A mój zespół czyta je codziennie i debatuje z Thomasem, projektantem gry.
Mówiąc o Thomasie…

Bramkarz!

Wielu z Was pyta o brak bramkarza. Myślę, że nie jest to konieczne i byłem bardzo zadowolony z podstawowych formacji, takich jak 442 czy 352, ale wy wymagacie bramkarza. Chcecie, aby gra miała numer 1442 lub 1352.
Thomas postanowił się tym zająć. Wczoraj podczas meczu Polska Anglia otrzymałem od niego wiadomość na WhatsApp z filmem prezentującym pierwszy szkic pomysłu. Myślę, że jest w nim potencjał.
Najprawdopodobniej będziecie mieli bramkarza. Chociaż osobiście zagłosowałbym przeciwko temu tylko dla jasności zasad 🙂
Ale słuchamy. To jest zawsze podstawa kampanii.

Wszystkie plansze stadionowe i klubowe (łącznie 8 sztuk) mają dwie warstwy, co pozwala na wykonanie niezbędnych wcięć, aby utrzymać wszystkie karty, znaczniki i żetony na miejscu, nawet jeśli przypadkowo uderzysz w planszę.
Jest to cel dodatkowy dostępny tylko w trakcie trwania kampanii na Gamefound. Nie będzie częścią sklepowej wersji gry. Wszystkie cele dodatkowe zmieszczą się w pudełku.
A teraz czas na projektanta. Thomas, Twoja kolej!

Rada dyrektorów

Pewnie myślałeś, że możesz o wszystkim decydować w swoim klubie. Niestety nie możesz. Tak jak w prawdziwej profesjonalnej piłce nożnej, masz do czynienia z zarządem. Naprawdę myślą, że są ważni. Podczas posiedzeń zarządu będą podejmować decyzje za Ciebie. Ale jeśli masz wystarczająco dużo fanów protestujących przeciwko decyzji, mogą zmienić zdanie.
Naprawdę lubię dyrektorów w Eleven. Niektórzy są tak dobrzy w podejmowaniu dla ciebie złych decyzji. Znienawidzisz to. Ale bardzo tematycznie! Prawdopodobnie słyszałeś, jak Rahdo mówił o Mii Walker. Nikt jej nie lubi.

Na szczęście na początku gry możesz wybrać, którego z dyrektorów zatrudnisz. Wpłynie to bezpośrednio na twoje statystyki. Niektóre nie są zbyt popularne i zmniejszą grono fanów, inne zwiększą Twoją kondycję. Niektórzy mogą przynosić pieniądze, a inni nie są geniuszami operacyjnymi i zmniejszą liczbę działań, które możesz podjąć.
Ale jest więcej rzeczy do rozważenia. Wszyscy dyrektorzy mają na swoich kartach kolorowe kości. Żółty, niebieski i czerwony. Każdy kolor reprezentuje opinię. Im więcej kostek określonego koloru, tym więcej reżyser będzie myślał w określonym kierunku:
Żółty oznacza pieniądze. Jeśli twoje plany zakładają posiadanie dużej ilości pieniędzy, potrzebujesz jednego z nich. Uważają, że klub piłkarski to firma. Chodzi o gotówkę i zysk.
Niebieski jest dla zespołu. Dyrektor z dużą ilością niebieskich kostek chce, aby zespół dobrze się prezentował. Zawodnicy muszą być jak najlepsi i jak najbardziej sprawni. Zrobią wszystko dla zespołu.
Czerwone kości są dla ludzi. Najważniejsi są kibice i obsługa. Klub to nie biznes.

Dyrektorzy zawsze mają na sobie 6 kości, od 1 do 6. Na przykład może mieć 3 żółte, 2 niebieskie i jedną czerwoną. Oznaczałoby to, że uważa, że ​​zarabianie pieniędzy jest najważniejsze i nie przejmuje się zbytnio fanami.
O posiedzeniu zarządu opowiem w kolejnej aktualizacji, ale to tutaj dyrektorzy podejmują ważną decyzję. Na razie wystarczy wiedzieć, że rzucasz kostką, aby zobaczyć, co się stało.
Ważne jest, aby dobrze wybrać swoich dyrektorów. Może to zależeć od Twojej strategii, jakich dyrektorów chcesz. Ale jeśli ci goście podejmą straszną decyzję, zawsze są fani. Możesz płacić zasobami fanów tyle razy, ile zdołasz, aby przerzucić kość. Nigdy nie zawiodą klubu! Ale jeśli protestują, nie wezmą udziału w meczu. Decyzja należy do gracza…

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

♟ Cel Kampanii #9 - 12 pionów Akcji i środkowa plansza ♟ To ulepszenie pomaga śledzić dostępne akcje i zastępuje ko… https://t.co/b2w7bzgcnZ
🏟 Cel Kampanii #8 - Dodatkowe żetony Infrastruktury Stadionowej i unikalne plansze Stadionów 🏟 Ulepsz swój Stadion… https://t.co/VhNtfrttM7
💵 Cel Kampanii #4 - Planszówkowi Sponsorzy 💵 Dzięki temu minidodatkowi branża gier planszowych będzie reprezentowan… https://t.co/vFkQt0EDoQ

Newsletter