W tej narracyjnej grze dla 1-5 graczy poprowadzicie zespół agentów CIA, wysyłanych na tajne misje w różnych europejskich miastach w czasie zimnej wojny.

Jest styczeń 1977. Centrala CIA w Langley w Wirginii otrzymuje informacje o aktywności Sowietów w Austrii i musi interweniować. CIA decyduje się na wysłanie członków Działu Akcji Specjalnych (SAD). Gra się rozpoczyna.


Jeżeli szukasz gry szpiegowskiej, w której możesz przechytrzyć Sowietów i udaremnić ich działania, Wiedeński Łącznik to gra dla ciebie.

Wiedeński Łącznik to idealny wybór, jeśli lubisz gry z immersyjną narracją i wciągającą fabułą. To fascynująca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami w Europie z lat 70-tych. Fabuła stworzona przez Przemysława Rymera mogłaby spokojnie być użyta jako scenariusz do popularnego mini-serialu Netflixa lub HBO. Cztery misje zaprezentowane w pudełku tworzą spójną, epicką historię, więc jeśli lubisz takie seriale jak Detektyw, Outsider, czy Mozaika, ta gra może być dla ciebie!

Wiedeński Łącznik to rozgrywka na cały wieczór. To nie gra euro na jedno posiedzenie, w którą możesz zagrać z kimkolwiek i kiedykolwiek. To cała przygoda pełna wskazówek i fałszywych tropów. To gra, o której będziecie debatować i dyskutować jeszcze długie godziny po jej zakończeniu. Znajdziecie w niej wiadomości do odszyfrowania oraz różne dowody w postaci raportów i dokumentów do przeanalizowania. Jeśli ty i twoi przyjaciele uwielbiacie burze mózgów, dyskusje i debaty na temat różnych teorii i rozwiązań, ta gra jest dla was!

Wiedeński Łącznik to gra narracyjna. Nie oferuje wielu wyzwań dla fanów gier euro, ani szans na opanowanie konkretnej strategii w celu ulepszenia drogi do zwycięstwa. To narracyjne przeżycie, podobne do bycia częścią interaktywnego programu telewizyjnego. Jeśli w grach cenisz sobie strategiczne wyzwania, możesz ich tutaj nie znaleźć.

Wiedeński Łącznik to kampania składająca się z czterech misji. Prezentuje się najlepiej jako całościowe doświadczenie. Pojedyncze rozgrywki są mniej interesujące, jeśli nie znasz, lub nie doświadczasz całej historii. Jeśli czujesz, że nie dasz rady poświęcić czterech wieczorów, aby zagrać w całą grę, możesz rozważyć pominięcie tej przedsprzedaży.

Przez 4 tygodnie będziecie mogli skorzystać z naszej ekskluzywnej oferty Wiedeńskiego Łącznika. Nie prowadzimy kampanii na Kickstarterze dla tego tytułu, ponieważ jest on gotowy i trafił już do produkcji. Nasza oferta przedsprzedażowa jest jednak równie unikatowa co te, których oczekiwalibyście od większości kampanii na Kickstarterze, ponieważ zamawiając naszą grę przed datą oficjalnej premiery, otrzymasz od nas wszystkie dodatkowe bonusy. Będą one dostępne z grą w przedsprzedaży przez naszą stronę. 

Jeżeli po zakończeniu przedsprzedaży zostaną nam niewykorzystane bonusy, będą one dostępne w naszym sklepie internetowym do kupienia jako oddzielny produkt.

Aktualizacja #1  polityczna mapa Europy (420 x 594 mm), z której będziesz korzystać podczas gry! Możesz udekorować nią pokój lub robić na niej notatki podczas gry. Mapa zawiera informacje o wszystkich ważnych mocarstwach zimnej wojny oraz o tym, kto wspierał USA, a kto był sojusznikiem Sowietów. Czekaj na kolejne aktualizacje dotyczące bonusów!

Aktualizacja #2  10 specjalnych drewnianych komponentów: aby zastąpić standardowe drewniane zawarte w grze.

Aktualizacja #3 – Game Design Video: poznaj projektanta Ignacego Trzewiczka i dowiedz się więcej o grze z tego ekskluzywnego, 30-minutowego video.

Aktualizacja #4 – Zimna wojna: przewodnik dla żółtodziobów: broszura, która pozwoli ci lepiej zrozumieć tło historyczne gry i wynieść z rozgrywki jeszcze więcej.

Aktualizacja #5 – Jak grać? Z przyjemnością informujemy, że możesz ominąć czytanie instrukcji i nauczyć się grać w grę dzięki poświęconemu jej video tutorialowi Watch it played. 

Aktualizacja #6 – Dziennik Projektanta: przeczytaj historie i anegdoty z procesu projektowania gry w tej wyjątkowej broszurze w PDF. 

Aktualizacja #7 – Naklejki na laptopa i telefon: możesz teraz pokazać znajomym, że jesteś agentem CIA!

Aktualizacja #8 – Cztery sekretne koperty z pocztówkami z Europy: rozpocznij każdą misję, otwierając sekretną kopertę i odkryj zdjęcia i pocztówki z miasta, w którym dzieje się akcja! Poczuj atmosferę settingu dzięki zdjęciom z czasów zimnej wojny!

Aktualizacja #9 – Specjalna tekturowa teczka: pomoże ci przechowywać wszystkie znalezione akta i korzystać z nich podczas gry!

Aktualizacja #10 – Spotkanie online z projektantami gry : poznaj zespół, który stworzył tę grę i zadaj im pytania!

Aktualizacja #11 – 5 specjalnych drewnianych komponentów ($): ulepsz swój egzemplarz gry i zastąp standardowe komponenty z gry tymi 5 drewnianymi znacznikami.

Aktualizacja #12 – Jeszcze więcej tła!: specjalna broszura z dodatkowymi informacjami o faktach i wydarzeniach przedstawionych na różnych kartach w grze!

Aktualizacja #12 – Certyfikat! Oficjalny numerowany certyfikat potwierdzający twoje wsparcie dla kampanii przedsprzedażowej.

Każdy, kto zamówi Wiedeńskiego Łącznika w przedsprzedaży do 9 lutego, otrzyma wszystkie 13 bonusów.

Kiedy gra zostanie wysłana?

Szacujemy, że wysyłka będzie miała miejsce w kwietniu 2021.

 

Czy w grę można zagrać wielokrotnie?

Gra zawiera komponenty, które pozwalają zagrać w każdą Misję do dwóch razy. Jednak biorąc pod uwagę, że jest to gra narracyjna, uważamy, że granie w nią po raz trzeci jest mało prawdopodobne.

 

Jak długo zajmuje ukończenie całej kampanii?

Gra zawiera cztery misje tworzące kampanię, a zagranie w każdą z nich zajmuje około 3 godzin. W zależności od twojego stylu gry i dynamiki w grupie, ukończenie całej gry zajmuje około 12-15 godzin.

 

Jakie są podobieństwa do Detektywa?

Mechaniki Wiedeńskiego Łącznika inspirowane były tymi z nagradzanej gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, ale dodano również wiele nowych, tworzących zupełnie nowe doświadczenie imitujące szpiegostwo z czasów zimnej wojny. Tak samo jak w Detektywie, gracze współpracują jako grupa, otrzymują zadania i podążają tropami, aby rozwiązać zagadkę i odpowiedzieć na pytania pod koniec gry. Wiedeński Łącznik używa również strony Antares, dając graczom dostęp do specjalnych plików (takich jak pliki audio z przechwyconymi transmisjami) i pozwalając im na zakończenie gry poprzez złożenie raportu końcowego.

Kampania przedsprzedażowa dobiegła końca. Prosimy wyczekiwać wersji hurtowej gry, która powinna być dostępna w sklepach późnym 2021.

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Wystartowała przedsprzedaż gry karcianej God of War! 💪 Graliście w tę serię na Playstation? Którą część wspominacie… https://t.co/27Picdx5Hk
Dziś idziemy na całość i startujemy z przedsprzedażą aż 5 tytułów! 🎲 Zombicide 2. edycja https://t.co/VOT40v6B6V 🎲… https://t.co/B7fOQrkFqA
Czas ponownie zmierzyć się z szaleństwem! Dziś premiera 2. Kampanii do gry Cthulhu: Death May Die 🐙 Dodatek jest je… https://t.co/ely2Uj1r6T

Newsletter