Dzień Twórców 2 lipca 2022

Spełnij swoje marzenie o własnej grze!

Od pomysłów na nowe mechaniki kipi ci głowa, a szuflada nie chce się domknąć od kolejnych chowanych w niej prototypów? Od miesięcy testujesz swoją grę, a może masz dopiero pomysł, który musisz przekuć w karty i żetony?

Portal Games ogłasza Dzień Twórców 2022. Już 2 lipca odbędzie się całodniowe wydarzenie online dla debiutujących autorów gier i twórców prototypów. W jego trakcie będziecie mogli zaprezentować swoje prototypy grupie naszych ekspertów. Najlepsze z nich zostaną wybrane do testów przez nasz dział Developmentu, a kto wie, czy nie znajdzie się wśród nich prawdziwa perła, która podbije polski i zagraniczny rynek!

W trakcie Dnia Twórców zostaną również opublikowane filmy na Portalowym kanale YouTube, dotyczące projektowania gier. Dowiecie się z nich, w jaki sposób przygotowywać lepsze prototypy mniejszym nakładem czasu, po jakie sztuczki sięgać, a jakich unikać, a także jak zaprezentować swoje pomysły, żeby zachwycić wydawcę.

Więcej informacji o Dniu Twórców i przygotowanych punktach programu i niespodziankach zostanie ujawnione wkrótce.

Informacje dla autorów:

Zapraszamy do zgłaszania prezentacji swoich prototypów. W trakcie 20 minutowego spotkania on-line autorzy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej gry naszym ekspertom w dowolnie wybranej formie – pokazu slajdów, rozgrywki na Tabletopii/TableTop Simulatorze albo prezentacji fizycznego prototypu. Prezentowane gry będą następnie dyskutowane w obrębie działu Developmentu, a autorzy najlepszych z nich zostaną zaproszeni do dalszej współpracy. 

Szukamy gier w 3 różnych kategoriach:

 • Średniotrudnych, klimatycznych gier Euro, takich jak Eleven czy Pret-a-porter
 • Gier z innowacyjną mechaniką, takich jak Scenariusz za Milion czy Dreadful Circus 
 • Sprytnych gier karcianych, takich jak 51 Stan czy Królestwa Północy

Nie szukamy natomiast obecnie gier typowo imprezowych, sportowych, wojennych, ani gier solo.

Rejestracja jest otwarta do 22 VI lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona.

Dzień Twórców na kanale YouTube

W trakcie Dnia Twórców na naszym kanale YouTube pojawi się szereg filmów dotyczących projektowania gier. Więcej szczegółów wkrótce.

W razie wszelkich pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt na: jan@portalgames.pl 

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)

  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.