Dwa mini-dodatki do Podziemnego Imperium – co warto o nich wiedzieć?

Wraz z premierą Podziemnego Imperium premierę mają dwa mini dodatki, które powstały podczas prac nad grą. Oba dodatki są prezentem dla graczy, którzy zamówią grę bezpośrednio z naszej strony. Jak działają? Co wnoszą? Jak zmieniają grę? Dowiesz się z tego artykułu!

Plansze Postępu

Plansze Postępu to jeden z głównych elementów gry – w trakcie gry gracze wspinają się na torze postępu by odpalać unikalne efekty oraz by, kiedy wdrapią się na sam szczyt Planszy Postępu uruchomić specjalne punktowanie i zyskać dwie garście Punktów Zwycięstwa. 

W pudełku Podziemnego Imperium gracze znajdą trzy dwustronne Plansze Postępu, co daje łącznie 6 różnych plansz (Alchemia, Dyplomacja, Technologia i inne). 

Pierwszym z mini dodatków, który zaprojektowaliśmy jest czwarta, także dwustronna Plansza Postępu. Oferuje Postęp w dziedzinach Eksploracji oraz Biurokracji. 

Ta pierwsza, zgodnie z nazwą, związana jest z eksploracją i odkryciami – wraz z postępem na torze gracz dobiera kolejne karty (Atlantydów, Rzymian, Japończyków itd), poszerzając swoją rękę o kolejne opcje rozbudowy swojej kopalni. Na szczycie planszy czeka wyjątkowa nagroda – miast Punktów Zwycięstwa gracz otrzymuje po jednej karcie z każdej talii!

Plansza Biurokracji ma dwa główne efekty – jeden z nich pozwala dobrać żeton Wózka. Drugi pozwala dobierać karty z konkretnych talii (I, II lub IV!). Podobnie jak plansza Eksploracji, ta ścieżka wzmacnia rękę gracza. Na jej końcu czeka wyjątkowy bonus – gracz może aktywować wszystkie swoje karty I lub II poziomu!

 

 

Dodatkowe karty

Drugim dodatkiem jest dodatkowe 7 kart, które gracze wtasują do talii Podziemnego Imperium. W dodatku znajduje się po jednej karcie dla każdej frakcji oraz jedna karta wydarzenia!

Rzymska Pizzeria oferuje złoto, jeśli dobrze ustawiłeś się na Planszy Postępu. Szkocki Kurs Golfa aktywuje karty I poziomu. Egipska Oaza zapewnia Wózki ze złotem, a japoński Fresk pozwala dociągnąć kartę IV poziomu! Barbarzyńska karta oczywiście demoluje kartę znajdującą się obok niej, a Mechaniczne mrówki Atlantydów rozrzucają żetony Maszynerii na dowolne karty w twojej kopalni.

Obłędne grafiki, nowe zdolności, większa regrywalność, czego chcieć więcej!

Przedsprzedaż trwa. Dowiedz się więcej TUTAJ.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)



    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.